Po dwa pasy do Nieporętu

Po dwa pasy do Nieporętu

Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich określił już datę przebudowy jednej z najważniejszych dróg w powiecie wołomińskim – DW 631. Jest szansa, że w przyszłym roku zakończy się etap projektowania, a w 2023 r. rozpocznie jej poszerzenie.

W odpowiedzi na interpelację radnego Sejmiku Krzysztofa Strzałkowskiego MZDW przypomniał, że w III kwartale 2017 r. zarządca drogi został zobowiązany do opracowania dokumentacji projektowej w zakresie rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 631 (na odcinku od skrzyżowania z drogą krajową nr 61 do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 634, na terenie gmin: Nieporęt, Radzymin, Marki, Zielonka i Ząbki). – Przedmiotowe zadanie inwestycyjne będzie realizowane z założeniem niezbędnego poszerzenia granic pasa drogowego – informuje MZDW dodając, że wójt Gminy Nieporęt nadal prowadzi postępowania administracyjne w sprawie wydania niezbędnej decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla rozbudowy tej drogi. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

(14) Comments

 1. mark

  Ta informacja powinna sie znaleźć na którymś z lefionowskich portali lub gazet. Legionowo dojedzie szybciej do Otwocka lub na gocław. Dla wołmina to info z typu: ślepy dostał telewizor.

 2. Elle

  Mark, może trochę szybciej, a może niekoniecznie, bo przecież jest wąskie gardło w postaci wiaduktu w Nieporęcie i mostu w tej samej miejscowości. Jest jeszcze wiadukt w Markach, też ogranicznik.

 3. mark

  Elle- prędzej tam poszerzą wiadukt- niż ten peryspektywicznie wybudowany nad torami na 634. Ale Ty o tym wiesz. Znów buduje sie trase- ale nie do wołmina. Co to zmieni? Że w mniejszym korku nad zalew dojadziem?? - Słabe - i tyle.

 4. Elle

  Mark, szybciej dojadę do pracy, więc jestem zainteresowana. Szybciej wrócę do domu. Dla mnie - to jednak zmiana będzie. A ktoś zabiega o wybudowanie cywilizowanej drogi w powiecie wołomińskim? Nie słyszałam, ale może będzie jak z ławeczką albo dzwonem? Poniosło mnie...

 5. mark

  Nie zabiegał i nie zabiega- bo to tłumoki- nie widzą związku między rozwojem miasta demografią a drogami i komunikacją. I dlatego moje dzieci- nie będą już mieszkały w tym powiecie.

 6. Andrzej

  Szczęściem dla powiatu będzie jak Ty "mark" wyniesiesz się z powiatu przed dziećmi.

 7. Elle

  Andrzeju, jeśli odczuwasz dyskomfort zamieszkiwania pod jednym powiatowym dachem z Markiem, to wykaż się posiadaniem wolnej woli i sam się wyprowadź, z dziećmi, wnukami i resztą pociotków. Zapewniam cię, że powiat z tego powodu płakać nie będzie. Szerokiej drogi?

 8. mark

  Nie , Endrju- ja to zostaje. Po to by uświadamiać takim tłumokom, że w innych podwarszawskich gminach , takim samym ludziom, żyje sie lepiej, bo gmina nie tylko rządzi, ale zarządza- nie pinionchami a funduszami i projektamil a nie wymyślunkami . Ale ty tego nie pojmiesz- nawet jak sie jeszcze 3 x urodzisz.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *