Na co wydać 30 milionów?

42

Początkowo miasto Kobyłka, chciało sprzedać działkę znajdującą się w sąsiedztwie trasy S8 za około 17 mln zł. Ostatecznie udało się uzyskać za ten atrakcyjny teren o wiele lepszą cenę.

W lutym br. burmistrz Edyta Zbieć zapewniała radnych, że miejskie tereny inwestycyjne przeznaczone na sprzedaż są bardzo dobrze wypromowane. – Zrobimy wszystko żeby jak najwięcej podmiotów wiedziało, że taka działka u nas jest do sprzedania. Dotrzemy do tych podmiotów, które byłyby może zainteresowane kupnem tych działek. W  kwietniu przypada termin na ogłoszenie przetargu o sprzedaży nieruchomości – mówiła wówczas burmistrz Kobyłki. W tym samy czasie pojawiły się również informacje, że działką umiejscowioną przy węźle trasy S8 interesują się największe firmy logistyczne takie jak Panattoni czy Goodman. Pozostało więc tylko czekać aż ktoś zaoferuje odpowiednie pieniądze.

28 kwietnia burmistrz Edyta Zbieć radośnie oznajmiła wszystkim, że odbył się już przetarg na sprzedaż wspomnianego terenu inwestycyjnego o pow. ponad 5,5 ha. Jaki był jego wynik? (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

42 KOMENTARZE

 1. Wydać pieniądze na MOK ! tak wspaniale pracuje, czego dowiedzieliśmy się na ostatniej radzie miasta. Wszystkich radnych zapraszamy do MOK ,jak się dowiedziałam otwarty dla mieszkańców od 8 rano do 22 (wyłączjąc czas epidemi). Szczególnie zapraszam w godz 8 do 10 rano i 21-22 wieczorem a w sobotę od 14-16 na pewno przygotują ciekawą ofertę .

 2. Może ich będzie stać na zorganizowanie półkolonii letnich w MOK ,takich wspaniałych jak organizowała Pani Dyrektor Nemska

   • Paulina – a już bardziej wyświechtanych banałów nie było?

    Chcesz inwestycje w dzieci – proszę bardzo – albo nowa szkoła, albo zainwestowanie w program poprawy poziomu edukacji tak że absolwenci kobyłkowskich podstawówek bedą uczyć się w najlepszych warszawskich szkołach średnich a potem w najlepszych uczelniach – najelpiej technicznych i medycznych

 3. A może tak iść po radę do koleż z Wolomina? Tu to potrafią inwestować… było by tysiąc ławeczek i dzwonów ? na 6,7,8,9 lecie rządów. I jakiś jeden okazały dzwon, czy dzban. Największy. Urodziwy wręcz . Ku czci… Miały by co gołębie .
  Tu szefują przecież chyba geniusze finansów i w końcu by coś pozyskali z funduszy zewnętrznych a że od gminy sąsiada,… coż lepsza wysoka premia w swojej garści niż hm wszystko inne dla mieszkańców. Tak sie może wydawać, nie? A Kobylka to jaki ma pomysł?

 4. Chylę głowę przed P.Grubkiem i innymi radnymi
  którzy byli przeciwni sprzedaży tej nieruchomości w ubiegłym roku ,przed oddaniem węzła Kobyłka ,dlaczego nikt nie napiszę w tak wiarygodnym tygodniku iż to P, Zbierać mocno lobbowała za sprzedażą w ub.roku ,cena zapewne była by poniżej wywoławczej ,wszystko jest na nagraniach z sesji rady z ub,roku jak była zbulwersowana
  na radnychh głosujących przeciwko sprzedaży

 5. Mieszkaniec – głupiś czy z Wołomina?

  Inwestor który kupił działke byłby gotowy zapłacić tyle samo w zeszłym roku – niezależnie czy węzeł byłby oddany czy nie.
  Myślisz, ze ludzie kupujący takie tereny sa idiotami i nie potrafią sprawdzić czy i kiedy bedzie węzeł?

  Cena wcale nie jest tak wysoka jak się niektórym wydaje…

  • Niestety jak do decydentów nie docierają normalne argumenty to ludzie są zmuszeni sięgać po język nienawiści ,jak wyleją swoje żale to trochę im lżej. Widzieliśmy jak Burmistrz musiała kategorycznie domagać się od przewodniczącego rady aby łaskawie raczył odpowiedzieć na pytania mieszkańców ,jak on traktuje ludzi ,dziękuję Panu Bogu że nie został on burmistrzem choć byłam taka głupia że na niego głosowałam ,precz z nim.

   • „Język nienawiści” – nie ma czegoś takiego
    Może byę nienawistny język jeśli już…

    Po prostu poziom głupoty ludzkiej z jaka można się spotkać w internecie uświadmia mnie ze faktycznie głupcy i oszuści mogą być wybierani do władz na drodze „uczciwych” wyborów – bo po prostu wiedza wyborców o rzeczywistości w której żyją jest niewielka…

    Konkludując – władze są dokładnie takie same (czyli niekompetentne, leniwe, chciwe) jak wyborcy

 6. Kolejne komentarze, wydawać by się mogło trochę rozsądniejszych, ale dalej to samo, dalej dowalają innym, dalej żale i pretensje. Pitolą nie na temat i nie potrafią odpowiedzieć na pytanie, wyrazić opinii : „Na co Kobyłka powinna przeznaczyć 30 mln?”

 7. Z tych 30 milionów, 17 jest już chyba rozplanowanych w bieżącym budżecie. Proponuję zrezygnować na rok z dopłat do komunikacji miejskiej oraz wspólnego biletu. Razem z 13 milionami nadwyżki ze sprzedaży działki da to łącznie ok 20 mln. zł, co pozwoli wybudować SP4 w stanie surowym. Prace wykończeniowe oraz wyposażenie można później rozłożyć w czasie, przez co nie będzie to tak obciążające dla budżetu.

 8. AB a nie prościej dogadać się z Wołominem i załatwić gimbusa do szkoły w Ossowie

  Wówczas temat szkoły załatwisz w kilka miesięcy – a nie kilka lat…
  A kase przeznaczyć na rozbudowę sieci wodociągowo-kanalizacyjnej

 9. @wiesiek Sprawa szkoły w Ossowie była już ileś tam razy rozważana. Problem polega na tym, że mieszkańcy Kobyłki nie będą chcieli by ich dzieci tam się uczyły i nie ma formalnego sposobu by ich to tego zmusić.

  • Aha czyli jak rozumiem rodzice wolą aby dzieci uczyły w przepełnionych klasach przepełnionych szkół?
   Albo w organistówce – jak to było z dziećmi ZSP nr 1.

   To kwestia ROZMOWY i sensownych ROZWIĄZAŃ – np. owego gimbusa który dowiezie i odwiezie dzieci…
   A jeśli rodzica się nadal nie podoba to rozwiązanie jest proste – nie budować żadnej szkoły

   Baranom szkoła jest niepotrzebna…
   Ot logiczne – nie?

 10. Ossowa się wstydzą ! ambicje pańskie a kieszeń dziadowska ! Można MOK i budynek po bibliotece tymczasowo zamienić na szkołę ,oddziały klasowe 1-4 .A MOK do ,,straży” jak było kiedyś i tak ciągle zamknięty a dzieci od jutra by mogły się tam uczyć.

 11. AB dopłata do biletu niektórych jest ważniejsza niż szkoła. Bilet ten pozwala dużej części dojechać do pracy i zarobić kasę która w postaci PIT spływa do Kobyłki.
  Proponować zabranie dopłat do biletu może tylko kompletny laik i ignorant prawdopobnie pracujący w Kobyłce i nigdzie nie jeżdżący dalej niż do biedronki. Z biletu korzystają zarówno dzieci jak dorośli.
  Komunikacja zbiorowa to przyszłość i każdy logicznie myślący o tym wie. Tylko pustaki proponują zabierać pieniądze z takiego paragrafu w budżecie.

  • A kto prócz budżetówki (urzędnicy, nauczyciele itp ) pracuje w Kobyłce?

   Inna sprawa że dopłacamy zdecydowanie zbyt wiele w stosunku do tego co „otrzymujemy” od ZTMu

   Szczególnie ze bilet ZTM i tak „tani nie jest” (Mieszkańcy podwarszawskich miejscowości tak naprawdę finansują warszawskie przedsieęiorstwo )

   • Młot na trole, pajacu, takiś mądry tylko nie wiesz, że Kobyłka ma ponad 65 mln zł długu i wyprzedała prawie wszystko co miała. Inwestycja jest niezbędna i każdy, kto ma trochę oleju w głowie to wie. Wiadomo, że ludzie bedą narzekali, ale ten jeden jakoś by przeboleli. Szkoła zostanie na pokolenia, a dołożyć z czegoś trzeba i raczej nie z oszczędności na budowie dróg. A opowieści o Ossowie to są mrzonki.

 12. W MOK z powodzeniem można umieścić klasy 1-3 odciążając szkołę nr 3 lub zrobić miejskie przedszkole (idealne miejsce na przedszkole) tylko potrzeba determinacji ,odwagi Burmistrzowej

 13. AB ty ciemniaku każdy ma długi zarówno samorządy jak i państwa. Dług jest problemem jak nie ma wpływu do budżetu tymczasem Kobyłka na stale rosnące wpływy z PIT które z górką starczają na obsługę tych zobowiązań. Przy obecnych stopach Kobyłka powinna jeszcze więcej wypuszczać obligacji bo jest to niemal darmowy pieniądz na inwestycje.
  Wiem że dla takich tępych pał jak ty to w głowie się nie mieści ale są jeszcze ludzie trzeźwo myślący którzy widzą szansę w kredycie a nie strach w oczach.

  • Mlot – o ile kredyt idzie w inwestycje – a nie w konsumpcje.

   Teraz zastanówmy się jakie inwestycje są kluczowe…
   Moim zdaniem infrastruktura wodno-kanalizacyjna – bo raz podnosi komfort mieszkańcom, a dwa może przynieś jakie „profity” do kasy miasta…

 14. Młot na trole, o wielki mędrcze gminno-powiatowy :), widać, że wybitny z ciebie ekonomista, choć sztywność i pewność twierdzeń sugeruje, że w najlepszym razie z licencjatem w Wyższej Szkole Wszystkiego Najlepszego. 🙂 Ale być może jesteś zdolny do jakichś głębszych operacji myślowych, dlatego sugeruję zastanowić się, jak przy obecnym modelu rozwoju miasta wzrost przychodów z PiT koreluje z rosnącymi kosztami generowanymi przez mieszkańców, którzy tego Pit w Kobyłce nie płacą i płacić nie będą, bo nigdy się tutaj nie zameldują. I jeśli już zmaksymalizujesz zadłużenie (tak pod 80 mln zł pod koniec kadencji – jeśli limity na to pozwolą) i wyprzedasz co się da, to okaże się wówczas, że drukami obligacji i formularzami PiT dziur w ulicach i chodnikach załatać się nie da.

 15. Mieszkańcy są bierni bo zostali oszukani i stracili nadzieję, miał być ,,Powrót do poprzedniej stawki śmieciowej” a po dojściu do władzy podnieśli sobie diety a nam opłaty za śmieci. Nie liczcie na remont Kraszewianki o o MOK to szkoda słów.

 16. Czytam o różnych niezrozumiałych manewrach w MOK związanych z zatrudnianymi osobami na stanowiska urzędnicze o tajemniczych kwalifikacjach ,o jakichś dubeltowych urzędnikach ,radni na zlecenia ,piszą o tym na FMK . Przekonałam się na ostatniej sesji rady jak trudno uzyskać wyjaśnienie jak musiała walczyć o to burmistrz. To wszystko dowodzi żeby wyjaśnić wątpliwości nie obędzie się bez Regionalnej Izby Obrachunkowej.

 17. Pan Księżak wypisujący pod różnymi nickami swoje bzdury niech się trochę ogarnie, doedukuje, weźmie za jakąś robotę i przestanie obrzucać błotem ludzi, którym nawet nie do pięt, a do czubka paznokcia nie dorasta. Może się pan pochwali, co takiego pan w swoim życiu zrobił dla miasta i dla innych ludzi, bo osoby, które z taką energią atakuje, miałyby czym się pochwalić. Jeśli nawet popełniły bład, to za niego zapłaciły. Nie popełnia błędów ten, kto NIC nie robi. Tak niestety jest, że ludzi chcący się dorwać do władzy, nawet w samorządach, nie powstrzymają się przed żadną podłością, żeby wyeliminować przeciwnika, czy osoby mogące im przeszkodzić. Nie inaczej bylo i jest w Kobyłce, nieprawdaż?A dzięki tej ” kontrowersyjnej”, jak ją pan nazywa osobie, dzieci i młodzież z Kobyłki całymi latami miały gdzie pójść, czymś się zająć, rozwinąć pasje, zaintetesowania i czegoś nauczyć. Ma pan dzięki niej obecny MOK a nie jakiś barak. Chociaż brak odpowiednich warunków też nie przeszkadzał w naprawdę wspanialej działalności. Tak więc Pawełku przestań pluć, a spróbuj chociaż w niewielkim procencie dorównać czy pani burmistrz czy innym atakowanym przez siebie osobom, a zwlaszcza tej „kontrowersyjnej”.

 18. Nawet nie stać ciebie na nowy post tylko jak papuga powtarzasz wcześniejsze posty a jeśli chodzi o osoby kontrowersyjne to jak to się to ma do zwykłej ludzkiej przyzwoitości tych którzy przyjmują i beszczelność tych co pchają się do pracy w tej samej instytucji gdzie popełnili przestępstwo nawet zatarte.

 19. Luiza, bezczelność jest na topie, a przyzwoitość raczej wyginęła. Stała pensja, zero wymagań – grzech się na taką posadę nie wepchać, niezależnie od kontrowersyjnej historii wcześniejszego zatrudnienia.

 20. Luiza vel Pawel czy inna zawistna osobo. Ktoś skopiował mój post bez mojej zgody. Nieladnie ze strony ktosia. Jednak bardziej brzydzi mnie nękanie ludzi przez ciebie. Ciekawe, dlaczego jesteś taka zawzięta?? Masz osobistą urazę? Nie masz nic ciekawego do zaoferowania światu? Rozejrzyj się wokoło. Tylu ludzi potrzebuje pomocy. Tyle zwierząt potrzebuje pomocy.Tyle śmieci jest a lasach. Zajmij się czymś pożytecznym. Albo donieś własciwym organom, a nie plujesz anonimowo w internecie. Boisz się, że cię wysmieją???

  • MOK miesiącami zamknięty pracownicy mogli by zająć się w tym cowidowym czasie zbieraniem śmieci w okolicznych lasach tonących w śmieciach to oni biorą solidne pensje nie ja, a Ty mnie sugerujesz zbieranie śmieci.

 21. M.G – Luiza zawzięta i nękająca ludzi? Oprzytomniej, człowieku, wyjdź z domu, pooddychaj morowym powietrzem, ono, wbrew pozorom i naukowym dowodom, bardziej ci pomoże, niż szkody przyniesie.

 22. Tak. Tobie i wszystkim, którzy z braku pożyteczniejszych zajęć dowartościowują się wylewając jad w internecie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj