Przedszkole czy bloki?

26

13 maja odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miasta Wołomin, podczas której uchwalone zostały zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy. Zmiany objęły m.in. teren położony pomiędzy ulicami Traugutta i Wiejską w Wołominie. (…)

Najwięcej kontrowersji wzbudził temat obszaru nr 4 czyli teren pomiędzy ul. Wiejską a Traugutta.

Okoliczni mieszkańcy już wcześniej zgłaszali obawy, że forsowana może być w tym przypadku koncepcja proponowana przez dewelopera, a mianowicie usytuowanie na tym obszarze dodatkowych bloków o wysokości 5 kondygnacji. Co z planowanym tam wcześniej przedszkolem? W uwagach przesłanych do urzędu, mieszkańcy prosili m.in. o: „odstąpienie od zmiany przeznaczenia terenu (m.in. przeznaczonego na usługi oświatowe – przyp. red.) do momentu ukończenia inwestycji polegającej na wybudowaniu przedszkola z dużym placem zabaw i infrastrukturą towarzyszącą. Zwiększenie terenów zielonych.”

Dodatkowo podczas sesji Rady Miasta odczytano kilka pytań jakie mieszkańcy przekazali na ręce radnej Agnieszki Kozy. Pytano chociażby o to, dlaczego tak drastycznie zmieniane są możliwości terenu, na który istnieje obecnie plan. – Zmiany są korzystne dla dewelopera, a nie mieszkańców i potencjalnej inwestycji przedszkola – sugerowali mieszkańcy. Zastanawiano się także, czy deweloper będzie ewentualnie partycypował w budowie przedszkola. Do tych pytań i sugestii odniósł się wiceburmistrz Dariusz Szymanowski. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

26 KOMENTARZE

 1. Smród z piekarni będzie się niósł na przedszkole i bachory będą się zajadać drożdżówkami. A później takie mordy spuchnięte zakładają kominiarki i z nożem w ręku atakują ludzi żeby im dać na słodycze. Ma być KFC żebym miał blisko.

 2. Więcej bloków, takich, żeby można było przejść do sąsiada z naprzeciwka po balkonach, a potem zalać wszystko betonem i postawić donice z lovely fairy. Dziwię się, że w innych miejscach w Wołominie są jeszcze jakieś punkty użyteczności publicznej i kawałki zieleni. Na co to komu? Przecież w czasach pandemii i tak dzieciaki rzadko do przedszkola chodzą. Ale jak już sięgniemy po tytuł najbrzydszego i najmniej przyjaznego mieszkańcom miasta to władze przestaną włazić deweloperom w miejsce, gdzie słońce nie dochodzi?

 3. Wstyd żeby w centrum bądź co bądź powiatowego miasta straszyły takie puste wygony jak w Wolominie. To lepiej niech dziki łażą, ryją, niech menele po krzakach żłopią piwo.

 4. Ja głupi myślałem że jeżeli kupie mieszkanie w tym bloku gdzie mieszka kandydat na kandydata znany z kanapy Lucjana i Bitwy pod okrąglakiem to będę miał za oknami zielone pole, albo głośne przedszkole, ale będą bloki bo na blokowisku kupiłem mieszkanie, a kandydat na kandydata zostanie nadal w sferze marzeń …

 5. Po co deweloperzy pchają się z budową w same centrum miasta? Na obrzeżach miasta jest mnóstwo wolnych placów pod zabudowę mieszkaniową. I działki tańsze, a miejsce dla przyszłych lokatorów może być przyjemniejsze. W zieleni, obok lasu czy łąk. Z dala od tłoku, smrodu spalin i hałasu.
  Przedszkole na tej działce to lepszy pomysł, a park to już pełnia szczęścia Pani Elu…

 6. bo doskonale wiedzą, że tam podłączenie gazu, wody czy kanalizacji to kwestia kilku dziesięcioleci. Idea zrównoważonego rozwoju jeszcze do Wołomina nie dotarła.

 7. Andrzeju- Tom Ci odpowiedział. Burmistrzowa wysyła po wsiach pachołków magistrackich by ludzi straszyli-: a na szambo kwit masz , a na wóngiel – masz??? A sama nie potrafi gazu wody kanalizy położyć- choć wjeśniaczyna płaci te same podatki co tem z Legionów czy AK.
  No to deweloper w dzicz sie pchać nie będzie- bo nikt mu tego nie kupi

 8. I to jest właśnie powód, dla którego ludzie z sołectw reagują agresją na każdą decyzję władz gminy i nie mogą się wyborów doczekać, żeby należycie podziękować. Nie dość, że się kanalizacji czy gazu doczekać nie mogą przez dziesięciolecia, to jeszcze traktują ich jak potencjalnych przestępców. Nóż się w kieszeni otwiera. Żeby jeszcze od tego powietrze było czystsze albo ludzie po rowach szamba nie wylewali. Jak nie można było wyjść na ulicę, tak nie można. Jaki sens więc takich działań?

 9. Ludzie, przecież na Wiejskiej już teraz ruch jak na Marszalkowskiej w Warszawie. Kolejne bloki upchnięte na tym małym kwadracie to chory pomysł… Nawet woda po deszczu już teraz nie znajduje ujścia…

 10. jestem mieszkanką tego terenu, dziękuję radnej Kozie za to, że jako jedyna miała odwagę zadać pytania. Reszta ma w nosie mieszkańców liczą się własne cele i korzyści 🙁 Bardzo żałuję że w tej kadencji mieszkańcy są na ostatnim miejscu ale w sumie mamy to na własne życzenie. Sama głosowałam na opcję pani burmistrz – więcej tego błędu nie popełnię.

 11. Dobry marketing, nagrody , kwiaty, zdjęcia że niby ten zakiździaj rozwija się a prawda jest taka że jedyne co widać ze się buduje i robi to inwestycje powiatu.

 12. W WuWueLu to już nic się nie dzieje, nie ma się czym pochwalić to drugi raz z rzędu chwalą się wizytą gości z Rumunii. Żenua …. nie macie już w tych wieściach ciekawszych tematów ? albo non stop kronika kryminalna albo burmistrzowa w artykule od czapy

 13. Oj, bo ludziom to się w d…przewraca. Mieszkają tam kilka lat i już by chcieli mieć przedszkole z prawdziwego zdarzenia. A przecież to tylko centrum miasta powiatowego. Zresztą, jest przedszkole na Fieldorfa, jeszcze się nie rozsypało do końca, a nawet gdyby, to da się kaszojadom łopatki, ulepią nowe…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj