Nie ma wotum, ale jest absolutorium

7

W miniony poniedziałek odbyła się absolutoryjna sesja Rady Miasta Kobyłka. Za udzieleniem burmistrz Edycie Zbieć absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2020 r., zagłosowało 16 radnych (4 osoby wstrzymały się od głosu). Wcześniej radni zajęli się rozpatrzeniem projektu uchwały w sprawie udzielenia wotum zaufania burmistrz Kobyłki. Tym razem, podobnie jak w roku poprzednim, podjęto decyzję o tym, aby nie udzielać wotum burmistrz Kobyłki. Przeciwko przyjęciu uchwały zagłosowało 12 radnych (1 osoba była za, 7 wstrzymało się).

Radni dość dosadnie skrytykowali zbyt niski stan realizacji wydatków majątkowych. Podczas dyskusji padły m.in. zarzuty o to, że burmistrz brakuje wizji rozwoju miasta. Dużo uwag radni mieli także do wyglądu zaprezentowanego im raportu o stanie miasta. Tym samym, po raz kolejny dało się zauważyć, że współpraca na linii rada miasta – burmistrz, nie należy do najlepszych.

– Trzeba powiedzieć, że dwukrotne nieudzielenie burmistrzowi wotum zaufania skutkuje możliwością wniosku o referendum nad odwołaniem burmistrza. Trzeba wiedzieć, że dziś podejmując decyzję za nieudzieleniem dajemy asumpt do tego, aby rozwinąć w naszym mieście i społeczności kampanię referendalną. Myślę, że chcąc takiego referendum trzeba mieć bardzo solidne dowody na to, że burmistrz nie potrafi wywiązywać się ze swoich obowiązków. Nie wystarczy rozbieżne zdanie na różnego rodzaju tematy. Wstrzymam się od głosu przy głosowaniu nad wotum zaufania. To moja przemyślana decyzja – oznajmił spokojnie radny Artur Rola.

– Żeby mówić o jakimkolwiek referendum potrzeba jest jeszcze jednej uchwały i nie wdaje się żebyśmy się czymś takim w ogóle zajmowali – dodał przewodniczący rady Konrad Kostrzewa.

Swoją decyzję dość szczegółowo umotywowała chociażby radna Hanna Łach, która wróciła do tematu planów wykonania parku przy ul. Leśnej. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

 

7 KOMENTARZE

  1. Dla deweloperów najlepsza to jest burmistrzowa. Niby na nich pokrzyczy ale sama proponuje asfaltowanie Kraszewskiej. A to prawie pusta ulica pod lasem idealna na nowe osiedla.

  2. Nie na się czym pochwalić burmistrz Kobyłki. Nie robi nawet tych projektów co je dostała w spadku po poprzedniku. Jedna oświetlona ulica w całym 2020 i jedna wyasfaltowana. Gdzie się podziały nasze podatki? Gdzie te pieniądze, gdzie ten czas?

  3. Że jakie asfaltowanie Kraszewskiej ???? A może by tak Pani Burmistrz zainteresowała się ulicą Wacława Nałkowskiego wszak miała być robiona wspólnie z Wołominem skoro z Wołominem coś nie pykło to trzeba poszukać innego rozwiązania tu też mieszkają ludzie też płacą podatki. Jedna z najstarszych ulic w Kobyłce a dziura na dziurze.

  4. Burmistrz Zielonki otrzymał 100% wotum zaufania Rady Miasta Zielonka ,brawo panie Iwandowski ! To jest Dobry Burmistrz Dobra Rada i Dobrzy Mieszkańcy ! Niech z Zielonki bierze przykład burmistrz Kobyłki .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj