Jak znaleźć pracę w sprzedaży?

Jak znaleźć pracę w sprzedaży?

Ze względu na sytuację panującą w kraju, wielu z nas straciło pracę lub musiało się przebranżowić. Prognozy są jednak obiecujące i coraz więcej firm potrzebuje specjalistów, którzy pomogą w rozwinięciu ich działalności. W celu skutecznego szukania pracy warto zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii oraz szukać w odpowiednim miejscu.

Dobre CV to podstawa

Pracy możemy szukać w internecie lub według dawniejszych metod – w gazecie lub poprzez polecenie innych. W którymkolwiek z tych przypadków warto pamiętać jednak, aby przygotować odpowiedniej jakości CV, które przedstawi nas z jak najlepszej strony. Na początku warto przejrzeć oferty pracy. Jeżeli interesuje nas praca sprzedaż, to wiele propozycji możemy znaleźć na przykład na portalu GoWork. Warto dowiedzieć się, jakie są wymagania na dane stanowisko i jakimi umiejętnościami powinniśmy operować. Podczas pracy jako przedstawiciel handlowy z pewnością mamy częsty kontakt z ludźmi, w związku z tym z pewnością pomocne będzie doświadczenie w takim typie działalności oraz bycie ekstrawertykiem i łatwość w nawiązywaniu nowych relacji. Pamiętajmy, aby dopasować ofertę pracy do naszych predyspozycji, aby czerpać z niej jak największą radość, a przede wszystkim nie kłamać w naszym CV – z pewnością zostanie to szybko zweryfikowane. Kolejnym aspektem jest umieszczenie odpowiedniego zdjęcia – w schludnym ubiorze i na jasnym tle, a także podanie wszystkich danych osobowych, dzięki którym pracodawca będzie mógł łatwo się z nami skontaktować. Dokument CV stanowi wstęp do dalszej rozmowy kwalifikacyjnej, więc ważne jest, aby pokazać swoje dotychczasowe życie zawodowe, co robiliśmy przez ostatnie kilka lat, jak wyglądała nasza edukacja i czy mamy dodatkowe umiejętności, takie jak na przykład prawo jazdy kategorii B. Wszystkie te informacje są istotne, ponieważ mogą decydować o naszym zatrudnieniu. Warto skorzystać z kreatora CV, dzięki któremu nie zapomnimy o żadnej z kwestii i już od początku sprawimy wrażenie osób dokładnych i profesjonalnych.

Rynek pracy w Warszawie

Jeżeli chcemy rozwijać naszą ścieżkę zawodową, warto rozważyć zatrudnienie w stolicy. Możemy liczyć tam na duży rozwój i większe zarobki, a co za tym idzie lepszy standard życia. Tutaj również warto zacząć od wpisania słów kluczowych w portalu pracy “praca sprzedaż Warszawa”, aby otrzymać więcej istotnych informacji. Przeglądając takie oferty, możemy dowiedzieć się wiele o możliwościach. Pomimo panującego kryzysu, możemy szukać spośród prawie 400 ofert, a część z nich z pewnością spełni nasze oczekiwania. Wynagrodzenia różnią się w zależności od firmy, stanowiska czy doświadczenia, ale sprzedawca w Warszawie może liczyć zazwyczaj na zarobki średnio od 3500 do 6000 złotych, ale w przypadku specjalistów może być to nawet 15000 złotych! W branży sprzedażowej dużo zależy od naszych chęci i motywacji, ponieważ zazwyczaj im większa sprzedaż, tym możemy liczyć na większą prowizję. Jeżeli skupimy się na osiąganiu pożądanych przez firmę celów, z pewnością nie powinniśmy zawieźć się na takiej branży.

Bądź wytrwały

Poszukiwania pracy często mogą zajmować wiele dni, a nawet miesięcy. Nie powinniśmy się zrażać, jeżeli nie dostaniemy odpowiedzi na naszą aplikację czy uzyskamy odmowę. Często zależy to od wielu czynników niezależnych od nas, więc powinniśmy konsekwentnie dążyć do celu. Jeżeli zauważymy, że powodem mogą być zbyt niskie kwalifikacje, warto udać się na kursy doszkalające, aby zwiększyć swoje szanse lub też zagłębić się bardziej w naukę języków, które są niezwykle istotne. Pamiętajmy, że liczy się pierwsze wrażenie. W związku z tym warto przedstawić swoje dobre strony w CV, a na rozmowie kwalifikacyjnej jak najmniej się stresować, dzięki temu nasze szanse mogę znacznie się zwiększyć.

No Comments

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *