Soczewki Cooper Vision – co warto o nich wiedzieć?

Soczewki Cooper Vision – co warto o nich wiedzieć?

Występowanie wad wzroku jest zjawiskiem bardzo powszechnym w całej populacji. Liczba osób zmagających się z tego typu dolegliwościami stale rośnie. Na szczęście dzięki współczesnym technologiom stosowanym w medycynie refrakcyjne wady oka można dziś z powodzeniem korygować. Najczęściej wykorzystywanymi metodami wyrównywania niedoskonałości optycznych u osób mających krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm czy prezbiopię są okulary lub soczewki kontaktowe. Jednym z największych i najpopularniejszych producentów soczewek na świecie jest firma Cooper Vision. Szkła kontaktowe wytwarzane przez Cooper Vision są sprzedawane w ponad 100 krajach. Zdaniem specjalistów produkty Cooper Vision, np. linie Biofinity, EyeLove, Clariti czy MyDay, należą do najlepszych na rynku. O tym, co je wyróżnia i czy warto je kupić, piszemy w naszym artykule.

Soczewki Cooper Vision – czym się wyróżniają?

Cooper Vision to światowy lider w dziedzinie szkieł kontaktowych. Firmę założono w roku 1980, a jej siedziba znajduje się w Kalifornii. Cooper Vision posiada długoletnie doświadczenie w produkcji szkieł kontaktowych, a jej wyroby spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób borykających się z wadami wzroku. Produkty Cooper Vision są cenione przede wszystkim za wyjątkowy komfort noszenia oraz korzystną cenę. Firma korzysta z wielu zaawansowanych technologii, a dzięki wdrażaniu kolejnych innowacji może pochwalić się produkcją znakomitych soczewek gwarantujących pełną swobodę na co dzień. Za unikatowe walory użytkowe szkieł kontaktowych firmy Cooper Vision w dużej mierze odpowiada materiał, z którego są wykonane. W najwyższej jakości soczewkach kontaktowych stosuje się nowoczesny materiał silikonowo-hydrożelowy, charakteryzujący się optymalnym poziomem nawodnienia i tlenoprzepuszczalności.

Rodzaje soczewek Cooper Vision

Soczewki produkowane przez Cooper Vision różnią się przede wszystkim czasem użyteczności. Popularnym rozwiązaniem wśród osób używających szkieł jedynie okazjonalnie są soczewki jednodniowe. Takie soczewki można bez przeszkód nosić zamiennie z okularami. Wariant ten stanowi jedną z najwygodniejszych form korekcji wad wzroku. Takie rozwiązanie jest idealne dla wszystkich, którzy pragną wygody noszenia oraz doskonałego widzenia niezależnie od okoliczności. Największą ich zaletą jest łatwość użytkowania oraz oszczędność czasu. Użytkownicy takich szkieł nie muszą ich czyścić ani przechowywać w specjalnych opakowaniach – soczewki jednodniowe są jednorazowe, dlatego po wyjęciu ich z oczu po prostu się je wyrzuca. Modele jednodniowe dostępne są w wersji sferycznej (do korygowania krótko- i nadwzroczności), jak również torycznej (dla astygmatyków) oraz progresywnej (dedykowane pacjentom z prezbiopią). Alternatywnym rozwiązaniem jest użytkowanie soczewek do noszenia w trybie przedłużonym, na przykład szkieł dwutygodniowych. Soczewki dwutygodniowe, jak wskazuje sama ich nazwa, można nosić przez okres dwóch tygodni. Po tym czasie zużytą parę należy wyrzucić. Taka opcja z pewnością zadowoli osoby nieprzepadające za częstą wymianą soczewek. Wielu użytkowników szkieł dwutygodniowych ceni sobie je także za możliwość noszenia w trybie ciągłym (dzień i noc). O tym, z której opcji zdecydujesz się korzystać, decydujesz ty sam. Aby mieć pewność, że wybrany wariant będzie dla ciebie właściwy, przed zakupem soczewek pamiętaj o skonsultowaniu się ze specjalistą. Tylko osoba z odpowiednimi kwalifikacjami jest w stanie dostarczyć ci rzetelnych informacji o twojej wadzie wzroku, wykonać badanie refrakcji oraz precyzyjnie dopasować parametry szkieł do twoich oczu. Ekspertami w dziedzinie diagnozowania wad wzroku i dobierania pomocy optycznych są optometryści.

Czy warto kupić soczewki Cooper Vision?

Cooper Vision jest producentem wielu znanych marek soczewek. Wspólną cechą wszystkich linii szkieł jest bardzo wysoka jakość. Soczewki firmy Cooper Vision są sprzedawane w szerokiej gamie parametrów, dlatego z łatwością możemy znaleźć wariant odpowiadający naszej wadzie wzroku oraz preferencjom użytkowania. Szkła kontaktowe produkcji Cooper Vision są dostępne w renomowanych salonach optycznych. Większość modeli oferowana jest także w sprzedaży internetowej. Duży wybór soczewek Cooper Vision (m.in. szkła w wersji testowej – na sztuki) znajdziesz w sklepie Alesoczewki.com. Markowe szkła zapewniają doskonałe parametry widzenia, jak również wyjątkowy komfort noszenia, dlatego zdecydowanie są godne polecenia.

No Comments

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *