Śmiertelny pożar w ośrodku

0

Tragedia w ośrodku terapii uzależnień w Ostrówku obok Dąbrówki. W jednym z pomieszczeń na poddaszu wybuchł pożar. W płomieniach zginął 43-letni pensjonariusz. Nadpalone zwłoki mężczyzny odnaleźli strażacy. Nie wiadomo do końca co było przyczyną zaprószenia ognia. Pogorzelców wsparł wójt gminy.

Do zdarzenia doszło w niedzielne popołudnie w budynku ośrodka terapii uzależnień przy ulicy Wspólnej w Ostrówku (gm. Dąbrówka) W jednym z pokoi na poddaszu nagle wybuch groźny pożar. Kłęby czarnego, gęstego dymu zaczęły przedostawać się do innych pomieszczeń oraz na zewnątrz położonej wśród drzew willi. W tym czasie w placówce przebywało kilkanaście osób, pacjenci oraz pracownicy. Rozpoczęła się natychmiastowa ewakuacja. Szybko na miejscu pojawiły się pierwsze wozy gaśnicze z OSP Kołaków i Zawady. Następnie dojechali ochotnicy z Dąbrówki i Państwowa Straż Pożarna z Wołomina. W sumie aż siedem zastępów. Na szczęście walka z żywiołem nie trwała zbyt długo. Po kilkudziesięciu minutach ratownikom udało się powstrzymać ogień i uratować resztę budynku.

– Po sprawdzeniu pogorzeliska okazało się niestety, że w jednym z pomieszczeń leżą zwłoki mężczyzny. Ofiara najprawdopodobniej uległa zaczadzeniu toksycznym dymem – powiedział nam Wiesław Drosio, zastępca komendanta Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Wołominie.

Ogień pojawił się właśnie w pokoju, który zamieszkiwał 43-letni Mariusz W., przebywający na terapii. (…)

Więcej na łamach Wieści.

 

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj