Zegrze jest niebezpieczne

0

Jeszcze na dobre nie ruszył sezon weekendowych wycieczek nad uwielbiany przez mieszkańców powiatu wołomińskiego zalew, a już doszło do kilku tragicznych w skutkach wypadków. Do zdarzeń dochodzi nie tylko w wodzie, ale również w drodze nad popularne „Zegrze”. Policja i  WOPR ostrzegają – przede wszystkim zachowajmy zdrowy rozsądek!

Popularne Jezioro Zegrzyńskie każdego weekendu przyciąga tłumy żądnych wypoczynku mieszkańców Warszawy i okolicznych powiatów. Większość z wypoczywających nad „Zegrzem” turystów stanowią „lokalsi” z Wołomina i Radzymina. Dowodem na to są sznury samochodów ciągnące się do mostu na Kanale Królewskim od strony Białobrzegów, ale również kilometrowe korki na drodze 631 od strony Marek. Auta ciągną za sobą lawety z łodziami motorowymi, skutery wodne czy przyczepy kempingowe. Wszyscy za wszelką cenę chcą być na miejscu jak najszybciej.

Droga wojewódzka numer 631 biegnąca od Rembertowa przez Zielonkę, Marki i Wólkę Radzymińską aż do ronda w Zegrzu Południowym nazywana jest przez kierowców trasą śmierci.

– Jeżdżę tędy codziennie. Praktycznie nie ma dnia, żeby na tym odcinku nie doszło do jakiegoś zdarzenia drogowego lub poważnego wypadku, często także śmiertelnego – opowiada nam pani Monika, z którą udało nam się porozmawiać na stacji benzynowej w Nieporęcie. (….)

(…) Do ludzkich dramatów dochodzi nie tylko na drodze nad Zegrze, ale również w wodzie. Tu największym problemem jest brawura, brak wyobraźni i przede wszystkim alkohol. Każdego roku nad zalewem dochodzi do kilku utonięć oraz  wielu poważnych wypadków z udziałem łodzi i skuterów. Nie inaczej na „Zegrzu” było w ostatni długi weekend. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj