W oczekiwaniu na lepsze czasy

1

„Żeby wyjść do pracy, czy szkoły mieszkańcy muszą brać buty na zmianę. Utrzymanie domu w czystości jest bardzo trudne, wszystko się nosi. Samochody mają ciągle brudne, powybijane zawieszenia” – wylicza radny Waldemar Sitek w piśmie skierowanym do burmistrza gminy Tłuszcz. Mowa o codziennych problemach mieszkańców osiedla Bolesława IV i Długa.

Niedawna interpelacja radnego już przyniosła pewne skutki, ponieważ ulice zostały wyrównane. Na razie jednak szanse na ich szybką modernizację są nikłe.

„Mieszkańcy od lat proszą o wykonanie prac polegających na odwodnieniu i odpowiednim utwardzeniu ulic: Zgoda, Radosna, Piekarska, Orla, Łączna, Wrzosowa, Graniczna, Stokrotki, Łodygowa, Mokra, Zielna. W odpowiedziach na składane pisma wyznaje Pan, że problem jest
Panu doskonale znany, gdyż wielu mieszkańców przychodzi z nim bezpośrednio do Pana. Zachodzi więc pytanie. Co stoi na przeszkodzie by pomóc mieszkańcom w tej sprawie?
W okresie jesienno-zimowym, gdzie są opady lub roztopy tak jak teraz, ulice te są nie do przejścia. Błoto, kałuże, koleiny sprawiają olbrzymią uciążliwość” – napisał do burmistrza Tłuszcza radny W. Sitek, relacjonując jak wygląda codzienność mieszkańców tych rejonów miasta: „Żeby wyjść do pracy, czy szkoły mieszkańcy muszą brać buty na zmianę. Utrzymanie domu w czystości jest bardzo trudne, wszystko się nosi. Samochody mają ciągle brudne, powybijane zawieszenia.”

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj