Budowa domu w 2021 roku. Na co zwrócić uwagę?

Budowa domu w 2021 roku. Na co zwrócić uwagę?

Postępy technologiczne XXI wieku umożliwiają budowę oszczędnych, komfortowych, bezpiecznych i zautomatyzowanych nieruchomości spełniających oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Możliwości budowy domów oferowanych przez firmę ARKADA znacznie podwyższają standardy życia mieszkańców za sprawą złożonych i zintegrowanych systemów występujących w inteligentnych oraz energooszczędnych budynkach mieszkalnych. Na co zwrócić uwagę podczas budowy domu w 2021 roku?

Budowa domu energooszczędnego – zainwestuj i zaoszczędź!

Dom energooszczędny jest dedykowany osobom, które chcą wprowadzić się do nowoczesnej nieruchomości, mieć wkład w ochronę środowiska, a co najważniejsze – znacznie zaoszczędzić. Firma ARKADA wykonuje spersonalizowane projekty domów energooszczędnych. Podczas pracy specjaliści zwracają uwagę na m.in.:

 • ukształtowanie bryły budynku;
 • eliminację mostków cieplnych;
 • utworzenie przeszkleń;
 • ukształtowanie zieleni w obszarze działki.

Firma ARKADA wykorzystuje standardowe murowane technologie, urozmaicone innowacyjnymi rozwiązaniami w poszczególnych dziedzinach (np. termoizolacja, automatyka, produkcja i montaż stolarki drzwiowej). Gwarantuje to:

 • wytrzymałość konstrukcji;
 • jakość i precyzję wykonania;
 • rozwiązania dostosowane do budżetu.

Podczas planowania budowy domu energooszczędnego, priorytetowym elementem jest prawidłowo przygotowany i dostosowany pod konkretnego klienta projekt. Pod uwagę należy wziąć przede wszystkim rozkład pomieszczeń, docieplenie ścian, a nawet rodzaj okien.  Pomieszczenia znajdujące się w północnej części nieruchomości nie powinny wymagać ogrzewania (np. garaż lub garderoba), a co więcej – można je zaprojektować bez okien. Warto, żeby okna do domu energooszczędnego wyróżniały się stosunkowo niskim współczynnikiem przenikania ciepła (musi być mniejszy od standardowego). Wymagane jest również zaaranżowanie domu w taki sposób, aby w miejscach największego nasłonecznienia, okna były dużych rozmiarów (zazwyczaj od południa). Warto również pamiętać, że w projekcie budynku energooszczędnego, mostki termiczne są niedopuszczalne.

Dom energooszczędny – zalety

 • straty ciepła na bardzo niskim poziomie;
 • perfekcyjna wentylacja;
 • funkcjonalny układ pomieszczeń;

Należy zwrócić uwagę na fakt, iż mniejsze straty ciepła można osiągnąć w budynku piętrowym, ponieważ w domu parterowym zadaszenie jest większe w porównaniu do powierzchni użytkowej. W związku z tym nieruchomości energooszczędne są wykonywane w popularnej technologii szkieletowej, która znacznie ułatwia wykorzystanie izolacji termicznej.

Sprawdź pełną ofertę budowy domu energooszczędnego: https://arkada.com.pl/domy-energooszczedne-1/

Inteligentne domy – system Smart Home

Inteligentne domy gwarantują komfortową i bezpieczną egzystencję. Jest to możliwe w związku z nowoczesną technologią zintegrowanych metod, podwyższających standardy życia wszystkich mieszkańców. Inteligentne domy wyróżniają się odpowiednio wyposażonym wnętrzem, które cechuje się:

 • optymalną temperaturą;
 • włączoną muzyką po przebudzeniu;
 • odsłaniających się żaluzjach po pierwszym kontakcie z promieniami słonecznymi;
 • automatycznym zapalaniem się światła po wejściu do poszczególnych pomieszczeń.

Co więcej – Smart Home to zintegrowany system odpowiadający za zarządzanie poszczególnymi elementami i połączenie domowych instalacji.

Co wchodzi w skład systemu Smart Home firmy ARKADA?

 • system zasilania;
 • system personalizacji;
 • sterowanie oświetleniem;
 • system pogodowy;
 • system przeciwpożarowy, antywłamaniowy itd.;
 • sterowanie produkcją, magazynowaniem oraz źródłami energii odnawialnej.

Do powyższych elementów można dodać m.in. sieć teleinformatyczną, system obsługi multimediów i urządzeń użytkowych (np. rolety i żaluzje). Pełna oferta jest dostępna na www.arkada.pl Warto również pamiętać, że system Smart Home to instalacja otwarta. Do projektu można dodawać nowe funkcje i go rozbudowywać.

Dlaczego warto skorzystać z usług firmy ARKADA?

Firma ARKADA to profesjonalna firma z doświadczonym zespołem, która podejmuje się budowy domów pod klucz. Swoje usługi realizuje w Warszawie i jej obrębie (np. Piaseczno, Pruszków, Konstancin, Ożarów Mazowiecki).

Czym spośród konkurencji wyróżnia się firma ARKADA?

1) Domy na działce klienta

Fachowcy z firmy ARKADA rozpoczną budowę domu na działce klienta w ciągu kilku lub kilkunastu tygodni od kontaktu ze specjalistą. Właściciel wychodzi z założenia, że prace muszą wyróżniać się ciągłością oraz wysoką jakością obsługi klienta. W przeciwieństwie do konkurencji – klient nie musi kontrolować specjalistów, ponieważ praca jest wykonywana rzetelnie przez doświadczonych pracowników.

2) Jednorodzinne domy nowoczesne i energooszczędne

Bez względu na skomplikowanie projektu – terminy zostaną dotrzymane, a budownictwo będzie wyróżniało się rozwiązaniami skutecznie minimalizującymi zużycie energii podczas eksploatacji.

3) Stan odbioru domu – pod klucz, deweloperski, surowy

Klient może wybrać w jakim stanie odbierze budynek (pod klucz, deweloperski lub surowy). Firma ARKADA stale szkoli swoich pracowników, ponieważ chce oferować usługi najwyższej jakości z uwagą najnowsze normy i przepisy budowlane.

No Comments

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *