Premier w radzymińskim liceum

2

Uchwałą Sejmu RP rok 2021 został ustanowiony Rokiem Cypriana Kamila Norwida. Nie dziwi więc niezwykle uroczyste świętowanie 200. rocznicy urodzin poety, które przypada na 24 września. Tego dnia, ok. godz. 9.00 premier Mateusz Morawiecki oraz minister edukacji Przemysław Czarnek odwiedzili Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Radzyminie.

Norwid wzywał do nowoczesnego patriotyzmu. Nie takiego zakopanego tylko w wspominkach, ale takiego, który wierzy, że Polska nie tylko może być z powrotem na mapie Europy, ale jednocześnie być wielka, wspaniała i dobra. (…) Wielkość Norwida polega na tym, że jego spojrzenie na życie jest ponadczasowe, a twórczość może być drogowskazem w drodze do nowoczesności. Potrafił łączyć tradycję i jej głębię ze spojrzeniem w przyszłość. Starał się wydobyć z niej to co najlepsze i na niej budować dobro. Kiedy Polski nie było na mapie, Norwid wzywał do nowoczesnego patriotyzmu, czyli takiego, który wierzy, że Polska może być wielka i dobra. Ten poeta może być jednym z najważniejszych nauczycieli na dzisiejsze, niełatwe czasy – mówił do zgromadzonych w auli szkoły przedstawicieli lokalnego samorządu, kuratorium i społeczności szkoły premier Mateusz Morawiecki, dodając: – Głosem narodu w jego wspaniałej twórczości miała być prawda, jedność, zgoda. Wierzył w ponadczasowość dobra i ja też w nią wierzę.”

W rocznicę urodzin głos w Radzyminie zabrał także minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek: (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

2 KOMENTARZE

  1. Zamiast gadać mógłby coś fundnącć- linie tramwajowa z Radzymina do Warszawy albo chociaż przebudowę linii kolejowe nr 10 – aby z Radzymina było więcej pociągów do Warszawy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj