Miliony dla gmin naszego powiatu

19

Aż 63 mln zł trafi do gmin powiatu wołomińskiego na realizację inwestycji, które samorządy wskazały jako priorytetowe w składanych do rządu wnioskach. Oprócz tego kolejne 16 mln zł wpłynie na konto Starostwa Powiatu Wołomińskiego, który przebuduje dwie ważne arterie. W poniedziałek poznaliśmy wyniki pierwszego naboru w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład. (…)

W pierwszym rozdaniu nie wszystkie wnioski gmin zostały rozpatrzone pozytywnie. – Za kilka tygodni pan premier zapowiedział kolejne nabory i zachęcam wszystkich, którzy mają gotowe wnioski, szczególnie takie po kilka do 10 milionów, by je ponownie złożyć – deklarował wiceminister rozwoju i technologii Piotr Uściński. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

19 KOMENTARZE

 1. znacznie mniej mieszkanców licząca Zielonka wystarała się niemal dwa razy więcej pieniędzy jak Kobyłka niewiarygodne może się mylę, Kobyłka ponad 4 miliony a Zielonka ponad 8 milionów dostaną. Głosowałam na obecnego burmistrza Zielonki i jestem dumna z wyboru !

  • Tak się kończy dy „samorządy” fikają władzą centralnym…
   Polityka nie polega na krzyczeniu ***** ***, tylko załatwianiu swoich biznesów nawet z diabłem

 2. Zielonka ma niezłe układy z Pisem i prawdopodobnie dlatego ostatnio dostaje najwięcej. Swoją drogą traktowanie skateparku, jako inwestycji strategicznej jest trochę śmieszne. Choć możliwe jest, że jako strategiczne oceniający uznali pozyskanie dla partii rządzącej jakiejś części młodzieży, i stąd dużo dofinansowań na obiekty sportowe dla dla tej grupy wiekowej.

 3. Że niby kwota powinna spowodować zawrót głowy u każdego mieszkańca powiatu? Powiat jest duży i zaniedbany w dużej części, więc suma w porównaniu do rzeczywistych potrzeb, ogromem nie straszy. A że podana na poduszkach, to już inna kwestia.

 4. Zielonka ma Bardzo Dobrego Burmistrza ,zanim Kobyłka zabrała się za budowę tężni to w Zielonce tężnia wspaniale działa a Kobyłka długo nie zobaczy tężni.

  • Zielonka nic nie dostawała wcześniej, więc dostała teraz. Nie ma żadnego układu z PIS, a to wielka szkoda. Swoją drogą 4,5 mln na scatepark – szkoda pieniędzy kiedy nie ma np. sali sportowej przy szkole nr 1. Jest i wiele innych dużo ważniejszych potrzeb, ale jak widać takie ma burmistrz własne potrzeby.

 5. Dzięki- zasiędg w Grodzisku jest- ale Wy tego nie poznacie, niemoty. Myślicie że 63 bańki dla powiatu to taki cymes??
  Prędzej ochłap ze stołu pańskiego.
  Ale co by było, gdyby do tych 63 baniek dołożyć pieniądze za 8słupów – czyli 16 baniek umoczonych w śmieciowisko i jeszcze dołożyć pieniądze co poszły na internet dla sołectw – co go odebrali na kwitach- czyli 3 bańki… coś by sie uskrobało, nie??

  Pomiłka! Może statczy na wybudowanie jakiejś drogi . Jak ie nie ppżrą ze sobą frakcje i tego nie rozmienią na drobne… choć grube to piniendze nie są .
  Może w końcu doświetlą te przejście dla pieszych przy Macku??? Ale będzie czad.

 6. Polityka polega na walce o interesy wyborców, a nie na krzyczeniu, jak bardzo się nienawidzi PiSu. Ale wołomińscy radni (i władze gminy) nadal mentalnością są w średniowieczu: muszą mieć wroga i w niego naparzać. Zamieszczanie na profilach komentarzy w stylu: daliście nam x kasy, zabraliście 4 x, to strzelanie mieszkańcom po kolanach. Następnym razem nic nie dostaniemy i co wtedy? Będziemy honorowo klepać biedę. Właśnie o to chodzi wyborcom, żeby przez prywatne poglądy radnych urywać koła na dziurach i w woderach do własnego domu brodzić, zupełnie bez sensu, ale za to z podniesioną głową.

 7. Zielonka dostawała być może niewiele, ale do momentu, kiedy weszła w ciche porozumienie PIS, Lasów Państwowych i parafii św. Trójcy w Kobyłce i wykolegowała Wołomin z Muzeum Bitwy Warszawskiej. Od tego momentu dostaje dużo więcej niż średnia, nie tak dużo jak Ząbki, ale Ząbek z przyczyn oczywistych nikt przebić nie może 🙂

 8. Czemu Szanowny Redaktor/ Redaktorka nie napisze ile ten polski Wał! zabierze pieniędzy z powiatu?!

  O jakich pieniądzach rządowych my tu mówimy? Rząd nigdy nie posiadał i nie będzie posiadał pieniędzy to są nasze pieniądze podatników, a wyborcy pisu jak lemingi łykają każde kłamstwa tych oszustów!

 9. To ja zadam pytanie. Jakie to cudowne inwestycje robi nasza gmina, że tak nisko upadniemy przez potencjalne straty? Przecież w Wołominie od dawna nic się nie dzieje. Burmistrzowa w TOK FM przeliczała straty na konkretne inwestycje, np. 2 km drogi, nową szkołę itp. Tylko, że te inwestycje i tak by nie powstały, ale nie dlatego, że nam kasę zabiorą, ale dlatego, że gmina ich wydać z głową nie potrafi. Zrobili parking przy stacji Wołomin. Dało się bardziej tę inwestycję skopać? Już czasami żałuję, że ten samorząd w ogóle do poziomu gminy schodzi, może wyżej łatwiej by było kogoś sensownego znaleźć, kto potrafi mądrze kasę wydać, a nie tylko wydać, zaciągając tonę długów przy okazji, na inwestycje dziesiątej potrzeby, typu archiwum miejskie czy kolejny dom kultury.

 10. No, panie Oluś….. przywdziewaj kolczuge najlepiej na gardło też- bo tam sie rzucą pierwej.

  Wołmin- żygać sie chce.
  Tu nie ma inwestycji. Bo te co są- to wieśniacza skala a nie godna powiatowego miasta. Oni nie wiedzą nawet, o co chodzi.
  Parking przy stacji – gruz piach i kostka- chłopy na wsiach większe se podwórza kostkują…. nie ma o czym gadać.
  Wystarczy wejść na strony innych podwarszawskich miast i bip otworzyć…
  O czym tu pisać… do czego nas porównać…. do Tuczna, do Hajnówki, do Włoszczowej?
  Zdechła dziura poprostu…- dzięki naszym samorządowcom

 11. Spokojnie, wszyscy radni i pół urzędu teraz rzeźbą Miśka zajęci, bo na tym można zbić kapitał polityczny. Zupełnie nic ta inwestycja nie wnosi w rozwój miasta, ale cyknąć fotkę z psem można. Prawdziwe WOW!!!! Też sobie cyknę, powieszę przy lusterku, będzie mi czas umilał podczas urywania kół na wołomińskich dziurach. A może w warsztacie nią zapłacę, toż to kolejna inwestycja na miarę naszych możliwości…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj