Ruszył przetarg

11

Na tę informację czekało wielu mieszkańców Kobyłki. PKP Polskie Linie Kolejowe SA ogłosiły wreszcie przetarg na budowę bezkolizyjnego przejazdu przy stacji PKP Kobyłka. Termin składania ofert w postępowaniu przypada na 9 listopada.

– Trzymamy więc mocno kciuki, żeby wszystko się udało. W sprawie budowy skrzyżowania przy stacji PKP Kobyłka Ossów postępowanie przetargowe jest stale procedowane, pod koniec sierpnia odbyła się aukcja elektroniczna. Z tego co nam wiadomo, w postępowaniu wpłynęły dwie oferty – poinformowała przy tej okazji burmistrz Kobyłki Edyta Zbieć. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

11 KOMENTARZE

  1. Przez parę osób, które wcześniej blokowały budowę tuneli, teraz osoby dojeżdżające do pracy i szkoły w Warszawie będą znowu musiały przechodzić gehennę związaną z zamykaniem torów i ograniczaniem liczby i godzin kursujących pociągów. I z czego tu się teraz cieszyć.

  2. A kiedy w Zagościńcu zaczną się prace? Dziś 30 minut stałem przed przejazdem. Korek do 100lecia. A potem urząd zamieszcza filmik pokazujący jak ludzie przechodzą przy zamkniętych szlabanach. To ile wcześniej trzeba wyjść na pociąg, żeby zdążyć, jak mam 20 minut do stacji? 20 minut czy godzinę? A dzieci, które mieszkają w Lipinkach i chodzą do szkoły w Duczkach? W linii prostej mają 500 m do szkoły. Przez likwidację przejścia przez tory robi się już prawie 2 km, a przez stale zamknięty przejazd w Zagościńcu wychodzi na to, że muszę wyjść z 1,5 h przed rozpoczęciem lekcji, żeby zdążyć na lekcje do szkoły oddalonej o 500 m. Serio trzeba się postarać, żeby tak skomplikować ludziom życie i podzielić gminę na pół i co więcej, znając problem, nic z nim przez tyle lat nie zrobić. O bezpieczeństwie na przejeździe nie wspominając. Widoczność, bliskie usytuowanie przejść dla pieszych, wiecznie psujące się rogatki. I co z obiecanym parkingiem przy stacji? Drzewa wycięli ponad pół roku temu i koniec, a podobno już wykonawca wchodzi. Chyba ogarnął temat i uciekł. Więc cieszcie się mieszkańcy Kobyłki, że ogarniętą burmistrz macie.

  3. Pani Burmistrz powinna zadbać aby wykonawca przetargu podłączył do wyjazdu z tunelu ulicę Osiedlową (około 40 metrów) ,w przeciwnym razie mieszkańcy ul Fałata czy Warszawskiej musieli by jechać pół kilometra dalej przez Nadarzyńską i stać na dwóch światłach

  4. Zago! Walczcie póki czas! Wołomin tez sztucznie podzielono na pół nikogo nie pytając. I nikt tego już nie odkręci. Teraz piesi maja wszędzie dalej, najtragiczniej dla starszych ludzi którzy w linii prostej mieli 15 min drogi do przychodni, urzędu teraz 45 min a mlodsi juz nie będą. A my spod stadionu to już bliżej na stacje do Kobylki mamy niż na stacje do Wołomina. Ech niby cywilizacja ale jakim kosztem?

  5. Pik, sprawa przegrana. Dla burmistrz liczy się tylko ścisłe centrum i ulice, przy których mieszkają radni. Sołectwa nie mają szans nic wywalczyć. Wodzenie za nos, obiecanki cacanki i w zasadzie na tym koniec. Temat bezpieczeństwa na przejeździe w Zagościńcu był już wielokrotnie poruszany. Nagrali jakiś filmik, którym niby mieli pokazać, że ta spora liczba wypadków śmiertelnych to wina ludzi wchodzących przy zamkniętych rogatkach. Ani słowa o tym, że rogatki czasami są zamknięte po pół godziny, że często się psują i wtedy samochody jadą na oślep, bo to, czy coś jedzie można stwierdzić dopiero będąc na torach, że chodnik wzdłuż szosy jest tak wąski, że ludzie idą po ulicy, po której często jeżdżą ciężarówki, że zaraz za przejazdem jest zakręt i przejście dla pieszych i jak ludzie z pociągu przechodzą przez ulicę, to samochody na torach stoją….Wszystko to wina ludzi, więc po co coś zmieniać. Kilka patroli straży miejskie w miesiącu wystarczy, żeby uważać temat za rozwiązany. A jeszcze można na Madziara zwalić. Tylko, że wszyscy już mają dosyć słuchania, kto to spartolił, bardziej interesuje ich to, kto z tym nic nie robi. Szkoda słów. Zazdroszczę Kobyłce. Może po wyborach coś się zmieni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj