Zdesperowani sąsiedzi

1

Do naszej redakcji trafił list mieszkańców ul. Wilsona w Zielonce, zamieszkujących posesje sąsiadujące z pawilonem handlowym. Jak mówią, nie mogą już znieść „ciągłego buczenia urządzeń chłodniczo-wentylacyjnych”, ustawionych na dachu marketu. „Urządzenia pracują w dzień i w nocy, w dni powszednie i niedzielę” – informują nas Czytelnicy. Jak mówią, są zdesperowani i proszą o poruszenie ich problemu na łamach Wieści Podwarszawskich.

Temat nie jest nowy i już informowaliśmy o nim w jednym z poprzednich numerów naszego tygodnika. Pisaliśmy wówczas o tym, że w pomoc mieszkańcom zaangażowały się także władze miasta. Czym zakończyły się wcześniejsze działania dotyczące zgłaszanych uciążliwości związanych z funkcjonowaniem sklepów? Zapytaliśmy o to wiceburmistrza Zielonki.

– Rzeczywiście mieszkańcy Zielonki, z posesji sąsiadujących z pawilonem handlowym Vendo Park wielokrotnie zgłaszali do Urzędu Miasta Zielonka uciążliwości związane z hałasem powodowanym pracą urządzeń chłodniczo-wentylacyjnych oraz nadmiernym oświetleniem marketu i zbyt intensywnym światłem zamontowanym w kasetonie reklamowym.

Miasto podejmowało interwencję na każde zgłoszenie. Kontaktowaliśmy się z przedstawicielem inwestora, który zapewniał, iż urządzenia wentylacyjne zostały wykonane zgodnie z projektem i pozwoleniem na budowę, a natężenie dźwięku przez nie generowane nie przekracza wartości poziomów dopuszczalnych określonych w obowiązujących przepisach. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

1 KOMENTARZ

  1. Opiszcie gdzie w miejscowości Poświętne jest skład kruszyw drogowych i betonów. Jest w samym środku wsi 100 metrów od urzędu gminy, wokół (dosłownie) tylko domy jednorodzinne. Tereny są mieszkaniowo-usługowe wg studium zagospodarowania przestrzennego a jest prowadzony przemysł ciężki. Wyjazd ciężarówek jest obok sklepu i kwiaciarni i dużo ludzi tam chodzi. Rocznie kilka tysięcy ciężarówek wjeżdża i wyjeżdża i pracuje wielka ładowarka. Kurz, spaliny i hałas od 6 do 21 nie do życia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj