Zielonka walczy o rondo

2

O tym, że na skrzyżowaniu ulic Marecka/Jagiełłowicza/Kościuszki w Zielonce potrzebne jest rondo w pełni przekonani są radni miasta, którzy wystosowali w tej sprawie stanowisko do Starostwa Powiatu Wołomińskiego. Jak już pisaliśmy wcześniej, władze powiatu (zarządca ul. Mareckiej) chciałyby wybudować w tym miejscu raczej skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną.

Pod koniec września radni Zielonki przegłosowali uchwałę w sprawie wyrażenia stanowiska dotyczącego budowy ronda w drodze powiatowej – ul. Mareckiej.
– Z chwilą oddania do użytku nowego odcinka drogi gminnej ulicy Jagiełłowicza, skrzyżowanie ulic Mareckiej, Jagiełłowicza, Kościuszki stało się skrzyżowaniem czterowlotowym. Niestety, stała organizacja ruchu na tym skrzyżowaniu nie została dostosowana do zmienionego układu komunikacyjnego z uwzględnieniem czterech wlotów oraz występujących w ul. Mareckiej przejść dla pieszych z azylami. Sytuacja może ulec dalszemu pogorszeniu po zakończeniu budowy drugiego tunelu pod torami w ciągu ulic Inżynierskiej i Leśnej oraz wiaduktu nad ulicą Kolejową, łączącego ulice Leśną z ul. Słowackiego, a pewnie natężenieruchu w tej okolicy wzrośnie – twierdzą członkowie rady miasta podkreślając, że koniecznym rozwiązaniem dla poprawy bezpieczeństwa użytkowników ruchu drogowegow tym miejscu jest budowa ronda.
W wystosowanym kilka dni temu piśmie radni proszą o odstąpienie przez Powiat Wołomiński od budowy planowanej sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu drogi powiatowej z drogami gminnymi, która cyt. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj