Tylko tapicer wie, jak dać drugie życie Twoim meblom

0

W czasach szalonego konsumpcjonizmu dbałość o posiadane mienie odchodzi w zapomnienie. Bardzo szybko nauczyliśmy się, jak łatwo jest wyrzucić posiadane przedmioty i wymienić je na nowe. Niestety równie łatwo zapomnieliśmy o konsekwencjach takiego zachowania. Dbałość o to, co mamy przynosi wiele korzyści nie tylko dla użytkowników, ale i planety.

Co z niechcianym krzesłem?

Wszechobecne reklamy podpowiadają bardzo szybko, co należy zrobić – kupić nowe. Obiecują, że będzie piękne, nowoczesne i zrobi wrażenie na odwiedzających Twój dom. Nie do końca jest to prawdą. Wymieniając mebel na nowy nie tylko narażamy się na dodatkowe, niepotrzebne wydatki, ale również na zupełną nudę. Kupując krzesło ze znanej sieciówki meblarskiej możemy mieć niemal pewność, że podobne siedziska znajdą się w wielu domach. Okazuje się, że potrzeba na prawdę niewiele wysiłku, aby już posiadane krzesło uczynić czymś zupełnie niepowtarzalnym. Wojciech Miller podpowiada, że wystarczy odnaleźć wykwalifikowanego tapicera, który z przyjemnością odczaruje mebel. Możliwość wyboru tkaniny spośród ogromu dostępnych na rynku zagwarantuje nam niepowtarzalność. Przecież żaden sklep nie sprzedawał tych krzeseł w takiej formie. Czyż to nie cudowne mieć unikat we własnym M? W tym przypadku okazuje się, że przy okazji posiadany już egzemplarz nie zasili stanu lokalnego wysypiska śmieci, a stanie się wręcz skarbem. Z pewnością sprawi też, że uda Ci się zaimponować pomysłowością wśród znajomych i rodziny.

Unikatowy mebel może być wisienką na torcie w aranżacji Twojego wnętrza.

Może lepiej zapobiegać niż leczyć?

Lata doświadczenia podpowiadają, że i w tematyce meblarskiej istnieje możliwość odpowiedniej pielęgnacji posiadanych mebli. Wystarczy zaledwie kilka czynności wykonywanych systematycznie, aby móc odwiedzać sklepy meblowe i tapicerów znacznie rzadziej. Pozwoli to zaoszczędzić bezcenny czas i pieniądze. Tutaj znaczenie mają zarówno czynności wykonywane codziennie, jak i te od święta. Czynności, które pozwolą nam długo cieszyć kanapą, czy fotelem przez długie lata zachowując ich nienaganny stan to:

  • odkurzanie odkurzaczem o wysokiej klasie mocy ssącej,
  • systematyczne korzystanie z usług prania odkurzaczem piorącym,
  • używanie ruchomych mechanizmów zgodnie z ich przeznaczeniem, bez użycia siły,
  • pilnowanie palaczy, aby pozostawali na balkonie,
  • szczególna ostrożność przy jedzeniu, a najlepiej ograniczenie takich sytuacji,
  • kontrola stanu szwów,
  • unikanie prób samodzielnego wywabiania powstałych plam,
  • zwracanie uwagi na zachowania najmłodszych mieszkańców domu.,
  • zwracanie uwagi na jakość wykonania przed zakupem.

Czyszczenie warto powierzyć specjalistom, aby nie pogorszyć sytuacji przy samodzielnych próbach usuwania plam.

Jak uchronić meble przed pupilami?

To zdecydowanie, jedno z trudniejszych zadań. Jeżeli jesteś właścicielem czworonożnego przyjaciela rodziny, doskonale rozumiem, dlaczego czekasz z niecierpliwością, jak poprawić sposób, w jaki użytkuje on dom. Przede wszystkim warto dać możliwość pupilowi zużyć zgromadzoną w nim energię witalną. Potężnym narzędziem mogą okazać się spacery, angażujące zabawki, czy towarzystwo zwierzaków sąsiadów, oczywiście jeżeli Twój lubi towarzystwo. Zasada jest prosta – im więcej aktywności poza domem, tym mniej sił w domu. A im mniej sił w domu, tym łatwiej o utrzymanie zachowania w ryzach. Dobrze jest również wyznaczyć strefę w domu, którego pupil stał się domownikiem, gdzie można rozładować emocje. Kotki na pewno chętnie skorzystają z możliwości wydrapania pazurków na specjalnych drapakach. To zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż bok ulubionej kanapy. Pies z pewnością nie pogardzi zabawką dającą miażdżyć się w paszczy. Dzięki temu noga fotela pozostanie nienaruszona. Jeżeli sytuacja staje się trudna do opanowania z pewnością należy przemyśleć kwestię odwiedzić u weterynarza lub terapeuty. Zawsze istnieje prawdopodobieństwo, że destrukcyjne zachowanie pupila jest efektem choroby lub terapeuty.

Odpowiednie przygotowanie do przyjęcia psa pod swój dach pozwoli uniknąć niechcianych niespodzianek.

Zadbaj o swój samochód

Okazuje się, że niezależnie od tego, jakim autem jeździsz, masz możliwość znacznie spersonalizować jego wnętrze. Nawet jeżeli Twoje auto nie jest prosto z salonu, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wyglądało dobrze. Czasem, aby poprawić jego wizerunek trzeba będzie dokonać napraw zużytej już nieco tapicerki. Pęknięcia, przetarcia i rozdarcia na szwach nie dodają uroku. Warto o tym pamiętać również sprzedając swoje auto. Może nieznaczna korekta stanu aktualnego wyposażenia pozwoliłaby sprzedać je po wyższej cenie? Przekonało się już o tym wielu sprzedających, którzy nie zmarnowali potencjału swojego auta. Jeżeli zaś marzy Ci się wymiana auta na nowe, ale niestety wyposażenie portfela na to nie pozwala, możesz sprawić, aby Twoje obecne auto zmieniło się nie do poznania. Wystarczy zmienić kolor karoserii, czy foteli dla podróżujących. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby użyć tkaniny w kwiaty, czy ulubiony kolor. Nada to wnętrzu bardzo osobistego charakteru.

W przypadku aut również warto dbać o stan tapicerek. Często jet to pomijany aspekt dbania o czystość, a to duży błąd. Samochód jest miejscem, gdzie przebywamy w bardzo różnych okolicznościach życia. Czasem po wycieczce na ryby, innym razem przewożąc tort urodzinowy, czy zakupy z pobliskiego marketu. Wszystkim tym okolicznościom towarzyszą często zabrudzenia, których bardzo trudno uniknąć. Łatwo poradzą sobie z nimi odkurzacze piorące. Uporają się z pewnością z zabrudzeniami powstałymi w normalnym użytkowaniu. Warto przemyśleć również kwestię nałożenia warstwy hydrofobowej na tapicerkę samochodową. Z uwagi na łatwość jej zabrudzania dodatkowa ochrona ułatwi utrzymanie jej w czystości.

Stan tapicerek ma również znaczny wpływ na zapach w Twoim aucie.

Wojciech Miller jest specjalistą w dziedzinie dbałości o tapicerki. Bez znaczenia, czy mówimy o tapicerce używanej w mieszkaniu, biurze, czy aucie jest w stanie rozwiać absolutnie wszystkie wątpliwości związane z utrzymaniem należytego stanu mebli. Z uwagi na swoje wieloletnie doświadczenie, jest w stanie naprawić każde uszkodzenie, czy zrealizować kreatywny projekt renowacyjny. 

Tapicer Meblowy, Samochodowy, Renowacja Skór ul. Adama Mickiewicza 2705-850 Ożarów Mazowiecki

Wojciech Miller

Tapicer Wojciech Miller

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj