Niecodzienna barka na Bugu

1

W miniony czwartek Pałac Ślężany (gm. Dąbrówka) stał się świadkiem niecodziennych wydarzeń. To właśnie w jego murach podpisany został list, na mocy którego państwowe instytucje zadeklarowały  wspólne zaangażowaniesię w poprawę bezpieczeństwa przeciwpowodziowego mieszkańców powiatu wołomińskiego oraz opracowanie koncepcji zagospodarowania turystycznego Doliny Bugu w rejonie gminy Dąbrówka.

W briefingu prasowym wziął udział Minister Edukacji Narodowej Przemysław Czarnek, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i pełnomocnik rządu ds. gospodarki wodą Marek Gróbarczyk, prezes Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie Przemysław Daca oraz starosta wołomiński Adam Lubiak. Przedstawiono dziennikarzom ustalenia dotyczące współpracy przy zagospodarowaniu linii brzegowej rzeki Bug oraz wspólnych projektów edukacyjnych i rekreacyjnych.

Współpraca wszystkich tych instytucji ma doprowadzić do powstania planów zagospodarowania turystycznego doliny Bugu, powstania ścieżek dydaktycznych i tarasów widokowych (za ok. 2 lata) oraz budowy barki dydaktycznej, która organizować będzie wycieczki dla uczniów w ramach rządowego programu Poznaj Polskę. Wszystko to, według zapewnień rządzących, ma się odbyć bez ingerencji w walory przyrodnicze doliny. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

1 KOMENTARZ

  1. Zapraszam na profil społeczności „Kuligów nic u nas bez nas” grupa społeczna która chce wziąć czynny udział w przedmiotowym projekcie. Uważamy że zapomniano o istotnej sprawie a mianowicie o nas mieszkańcach już na samym początku co naszym zdaniem źle wróży na przyszłość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj