Znów podwyżki

16

W Wołominie mieszkańcy płacą więcej za ogrzewanie. Na przełomie stycznia i lutego wrosły ceny ciepła dostarczanego mieszkańcom Wołomina przez Zakład Energetyki Cieplnej (ZEC). Takie informacje zmartwiły wiele osób, które już i tak narzekały na ciągły wzrost kolejnych opłat.

Przypomnijmy, że w marcu 2021 r. ZEC informował, iż: „W Wołominie ceny ciepła udało nam się utrzymać na niezmienionym poziomie od 2019 r. Decyzją Urzędu Regulacji Energetyki od 1 kwietnia 2021 r. zmuszeni jesteśmy wprowadzić minimalną podwyżkę, która niestety nie zbilansuje budżetu ZEC i nie pokryje kosztów modernizacji, ale pozwoli nam nadal bez zakłóceń dostarczać ciepło mieszkańcom Wołomina.” Jak wówczas tłumaczono: „Przyczyną podwyżek jest wzrost ceny uprawnień do emisji CO2. Opłaty te ponoszą bezpośrednio przedsiębiorstwa, w tym ciepłownie. Pieniądze trafiają do budżetu państwa, a stamtąd tylko w znikomej części wracają do sektora ciepłowniczego. Dlatego małe i średnie polskie ciepłownie – jak nasza – nie mają środków na modernizację, która pozwoliłaby ograniczyć emisję CO2 i jej rosnące koszty.(…)

Ponieważ coraz więcej mieszkańców Wołomina martwi się wzrostem cen za ogrzewanie. Zwróciliśmy się do wołomińskiego ZEC z prośbą o przekazanie informacji odnośnie ostatnich podwyżek za dostawę energii cieplnej. Z czego one wynikają? Poniżej przedstawiamy odpowiedź jaką otrzymaliśmy od Karola Ciepielewskiego – prezesa Zarządu Zakładu Energetyki Cieplnej w Wołominie: (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

16 KOMENTARZE

 1. W cieplowni mieliście lata żeby się przygotować. I co? I nic. Ciepło było pod piecem co rozleniwia. Zaraz w komentarzach zaczną się kłótnie o to kto zawinił. Nie ma się co kłócić. Zawinili wszyscy, a obecny prezes jest tu kozłem ofiarnym na którym skupia się teraz uwaga, bo akurat wrzucili go na ten stołek.

 2. Poprzedni prezio to pełnomocnik finansowy komitetu Elżbiety Radwan i były agent ubezpieczeniowy. Obecnie na stołku klakier internetowy, który u burmistrzowej swoimi wpisami wywoływał palpitacje serca. Dla spokoju ducha utworzyła nadzór właścicielski, aby przykrywał gminne afery, co by negatywne newsy nie popsuły nastroju szefowej. Żeby nie zdechł z głodu bez fajerwerków miał krótki epizod na pływalni. Nepotyzm w spółkach i w placówkach oświatowych obrazuje, że Elżbieta nie ma absolutnie pomysłu na Wołomin. Patrz szkoła Zagościniec w ciągu ostatnich 4 lat odeszło 34 nauczycieli. Na wice dyrektora w szkole nr 5 obsadza byłą dyr szkoły w Duczkach, przez której opieszałość powiesiło się dziecko. Burmistrzowa sama bierze na koszt mieszkańców leasing na nową toyotę Camry bo nie będzie jak Biedroń jeździła rowerem drogi Wołominiaku. Więcej grzechów wyjdzie w przyszłym wyborczym roku, bo w pogoni za pracą i dodatkowymi etatami by spiąć rodzinny budżet zwykły śmiertelnik zupełnie przestał interesować się samorządem (patrz frekwencja podczas internetowych transmisji z sesji ).
  Wołominiaku! Poszedłeś na róż, książki rozdawane za twoje pieniądze na otwarciu parku?kiełbasę wyborczą w postaci rozdymanego wpf-u?Nie widziałeś innych kandydatów ? BIJ teraz sobie w dzwon, to wszystko co ci baranku pozostało, bo golenie dopiero się zaczyna. W końcu dzwon to prezent dla ciebie.

 3. Chytra Babo, od dawna nikt nie popełnił tak trafnego podsumowania funkcjonowania obecnej burmistrz na zajmowanym stanowisku. Dodałabym jeszcze wyjątkowy talent obecnej burmistrz do lansowania i realizacji tematów zastępczych. Zastanawia mnie tylko, dlaczego miejscowa ludność wypiera niewygodne dla obecnej burmistrz fakty, między innymi te dotyczące roszad na stanowiskach służących budowaniu długów wdzięczności u ulokowanych na lukratywnych posadkach. Dlaczego istnieje przyzwolenie na miśki, dzwonki i ławeczki? To nie jest pytanie retoryczne.

 4. Sugeruję posprawdzać jakie powiązania ze spółkami lub zakładami budżetowymi ma część radnych lub ich rodzin z klubu Radwanowej – to jest fascynujące. Wśród rodzin radnych znajdą się nawet dyrektorzy jednostek! Podobnie jest w przypadku pełnomocnika burmistrz Bartłomieja Dziąby który od kilku lat nazywa się Rajchert, jego żona została dyrektorem Szklarynki, czy ktoś słyszał o tym aby był konkurs na to stanowisko?

 5. Olaboga! Kochana Redakcjo, kiedy napiszecie o drenującym wynagrodzenia, programie „Polski Ład”? Prawdziwy majstersztyk łupienia Polaków:)

 6. Zagadka kadencji:

  Wskaż osobę zajmującą stanowisko kierownicze w urzędzie miasta lub podległych spółkach/instytucjach, która:
  1. nie jest żoną/mężem/synem/córką/kuzynem/kuzynką radnego/radnej/burmistrz/wicebrurmistrzów/sekretarz,
  2. nie jest osobą kupioną przez urząd stanowiskiem, bo np. za dużo robiła szumu w mediach społecznościowych,
  3. nie jest zatrudniona po linii partyjnej, aby mieć lepsze układy z ludźmi piastującymi wyższe stanowiska, z nadzieją, że ekipa będzie mieć miękkie lądowanie, jak się mieszkańcy zorientują, jaką grę prowadzi?

  Ktoś z pełniących kierownicze stanowiska nie został wymieniony? Niech się boi. Straci pracę, jak się znajdzie odpowiedni kandydat z punktów 1-3.

  Takiego nepotyzmu nawet PiS nie wymyślił.

 7. Gazety padają, upadli zostają prezesami, odrzucone dyrektorami, skończeni naczelnikami. Wszystko podszyte 2 i 3 dnem. Wszystko obleśne i oślizgłe. Pozytywny Wołomin.

 8. Jak się pływa w szambie to smrodu się nie czuje. Widocznie Ogrodowej i okolicy tak dobrze. Tylko mieszkańcy się często zastanawiają, co tak brzydko pachnie w Wołominie.

 9. Wszyscy to wszystko wiedzą.. I co.. Pani se zawija w sreberka i ma to wsio gdzieś.. Zarabia każdego dnia wraz ze wdzięczną swą nieudaną moim zdaniem ekipą.. Takie pisanie tu czy w innym miejscu nic nie da… Omamieni cukierkami, dzwonami i ławkami wyborcy nie odpuszczą.. Chcą więcej dzwonów.. Potrzebny człowiek z charyzmą, charakterem i zdesperowany na tyle ze bedzue sie mu chciało.. Hm ale ale juz słyszę ze ktoś ważny z tej ekipy szykuje sie na następcę, żeby zachować ciągłość jak w Rosji chyba zamiana ma być.. Nie dajcie sie nabrać na tzw nowe a stare ech

 10. Ta- podobno pani co przegoniła generalicje polską która miała CHĘĆ budować muzeum na ziemiach wołmeńskich – ale nie było to zgodne z linią jaśnie panujących- bo ważne funkcje ktoś pjastuje w baraku przy szkole w Ossowie- a wtedy cała ta instytucja samorządowego muzeum- straciłaby sens bytu- a więc i lukratywny stołek- który my opłacamy z naszych podatków a który jest pośrednim źródłem dodchodu dla tej pani.
  No bo ręka ręke myje , przy korycie należy być- choć można zmieniać sie miejscami itd… ja ona sie zwała.. coź z motylem było…. kapustnik… nie…
  Kruszmy beton ogrodowej !
  Zaraz mi napiszą że sam jestem kapusta : leje na was….

 11. To jest mega słabe. Ale jak ktoś ma pączka zamiast mózgu, to czego więcej wymagać? Zresztą, co miała zamieszczać? Zamieściła flagę Ukrainę z pomylonymi kolorami. Czego oczekujecie?

 12. @nie mark- nie ten pan bedzie stawać w szranki – tylko jego baba. Układ trzyma sie mocno – nikt nikomu nic nie zrobi nikt nikogo nie rozliczy- zmienią sie mordami przy korycie, miejscami- ale zawsze- przy korycie.
  A głupie wołminiaki napasione kełbasooo z chlibem i cebulooo i dmuchanym zamczyskiem- opici butlą piwa z terminem ważności na 2 dni- oddadzą swoje tępe głosy – na nich- na od 20 lat niezmieniający sie wielokadencyjny betonowy układ- który trwa i ma sie we wołmińcu dobrze silnie jak damasceńska stal.
  A trzeba tylko kogoś młodego z wizją- z jajami i niezwiązanego z układem- by ten gordyjski węzeł … choć może lepiej brzmi – chocholi taniec- przerwać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj