Burmistrz patronem ronda

13

Rada Miejska w Wołominie zdecydowała, że rondo zlokalizowane u zbiegu ulic Sasina i Alei Armii Krajowej w Wołominie otrzyma nazwę „Rondo im. Franciszka Polikarpa Bulika”.

W uzasadnieniu uchwały tak napisano o patronie ronda, pierwszym burmistrzu Wołomina: „Był to dobrze nam znany, wspaniały człowiek. Prawdziwy gospodarz kochający Wołomin. To on zapoczątkował pozytywne przemiany w naszym mieście i gminie. Uczył nas mechanizmów samorządności w czasach, w których było to dla naszych mieszkańców zupełną nowością w wolnej Polsce. Otwarty na ludzi jednocześnie wymagający wobec swoich podwładnych oraz siebie. (…) Szybko reagował na uwagi obywateli, sam potrafił interweniować w trudnych sytuacjach. To prawdziwy gospodarz miasta, który do pracy zawsze chodził pieszo – mimo sporej odległości od miejsca zamieszkania do pracy. Szedł spacerkiem, często przechodząc różnymi ulicami, aby widzieć jak wygląda nasze miasto i spotykać się po drodze z mieszkańcami. Na wszelkie niedociągnięcia napotkane po drodze od razu reagował po przyjściu do pracy, zlecając naprawienie niedociągnięć odpowiednim służbom i wydziałom. Zawsze z uśmiechem i wielkim sercem do mieszkańców. Był Wołominianinem z krwi kości i powinien być – naszym zdaniem – odpowiednio uhonorowany, a nowe rondo byłoby właśnie takim miejscem pamięci naszego Burmistrza i Mistrza. Mając na uwadze niewątpliwe zasługi pana Franciszka Polikarpa Bulika oraz jego znaczenie dla historii miasta i gminy Wołomin wniosek złożony przez Wołomińską Radę Seniorów uważamy za zasadny i przedkładamy do oceny radnych Rady Miejskiej w Wołominie.”

Przewodniczący rady, dodał jako ciekawostkę, że rondo powstało nieopodal dawnego domu Franciszka Polikarpa Bulika, więc tym bardziej radni poparli właśnie taką propozycję nazwy. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

13 KOMENTARZE

 1. Tomek, wskaż lepszego kandydata, bardziej zasłużonego, z grona miejscowych włodarzy. Może warto rozpatrywać kandydaturę w kategoriach historycznych? Pierwszy burmistrz miasta w demokratycznej Polsce, a nie szczególnie zasłużony – w takim kontekście kandydatura się obroni. A szukanie godnego kandydata, z zasługami dla miasta i mieszkańców, to nie w tej branży, niestety. Łatwiej o kandydata w branży medycznej, przynajmniej kilka kandydatur by się znalazło.

 2. „wskaż lepszego kandydata, bardziej zasłużonego”… no nie wybór tylko jeden.. Moze nieśmiał czy coś.. Skromna to osoba, naprawdę.. Tylko że można byc zasłużonym na dwie strony.. No ta jedna osoba zupełnie bez konkurencji. Moim skromnymn zdaniem brak charyzmy, brak pomysłu jejuu totalny brak wszystkiego, niczym nie grzeszy …. Choć rondo by zostało.. Nawet nie przez te osobę budowane ale jednak.. . Taki pozytyw… A na rondzie ławeczka z dzwonem i co tam jeszcze.. Wszystkie sukcesy się zmieszczą na raz.. .znak rozpoznawczy rozwoju miasta, fajnie nie, sukces kurcze, moze tv przyjedzie? Wszystko, prawie, żart i opinia. Macie inną?

 3. Od 6 kadencji idziemy po równi pochyłej. Teraz przynajmniej- w około…. Żaden burmistrz z ostatnich 6 kadencji nie zasługuje nawet na to żeby go pies … oślinił. Sukcesy na miare popegeerowskiej wsi z zachodniopomorskiego ( nie obrażając żadnej – bo niedawno przejeżdżałem przez Wałcz- i oko mi bielało ) … gdzie my ztem woleminem jesteśmy…. pod Brześciem? Pod Mińskiem??? Za Iwanofrankowskiem????
  Dla mie- niech będzie I burmistrz- po pierwszych wyborach- czemu nie….
  Co do kolejnych – mogliby ochrzcić sobą bjałe błota , torfy, droge 634- wszyscy naraz, albo ten plac po globixie- wizytówka miasta…
  czy jakiś zmurszały zagrzybiały pokryty mchem pień
  Żenada….

 4. Najbardziej zasłużony jest Paweł Solis. Po jego odejściu nie było już nikogo z podobną skutecznością i wizją.

 5. @Tomek.bogatek- z Wołomina- od pierwszego dnia życia. A Ty skąd jesteś??? Bo na pewno nie z tego moasta.
  – no właśnie- I tym sie różnimy.
  A wspomnianego – też bym powiesił za to co mu z przyrodzenia zostało- nie martw sie- siedzi u mnie w tym samym worze co i reszta- ale fakt- Solis był nieco inny niż reszta tych padalców budująca dzwonki street parki , ronda pisowskich aparatczyków internety dla sołectw ( co ich nie ma- za to kosztorysy i rozliczenia poszły…) , kradnąca czołgi , budująca parki na obrzeżach….i kosząca naszą kase …..

 6. Mark, ten Pan T. moze jest po prostu syty i bogaty, czyz nie tak wynika z nicka . .. Byc moze pochodzi z dworu, tego edworu, aaa i pasierb, to skomplikowane słowo, musi je słyszeć często ,… 🙂 Co ciekawe wcale to nie ma pejoratywnego znaczenia wręcz przeciwnie.. Chyba ze ma sie sie mały umysł ze sie nie pojmuje, taki wyalienowany, i wyzszy haha.. Skoro uskutecznia takie wycieczki osobiste to cóż.. Każdy moze w ramach odwetu 🙂 i refleksji. Niefajne to a i ma swoje źródła, i nieskuteczne bardzo, l.. Czy odwracanie kota młotkiem to jego robota? Nieudana. Zero premii. 🙂 Ważne ze skoro jest rondo, to jest sukces, jak dzwon 🙂 nazwę zawsze można zmienić a za tą uchwała zagłosuje zapewne nowa Pami burmistrz, z tego samego rozdania. Na tyle stać,. Wszystko moje zdanie 🙂 a tak można

 7. Solisek nastepny artysta….odkad panietam zajmuje intratne stolki w Wolominie i powiecie.panietam jak nawet automat telefoniczny mu postawili pRzed samym.domem.. wsadzcie sobie w buty soliska

 8. Pisownia- wolominianinem… a jak mówisz.. warszawianinem czy warszawiakiem,….albo ,,byłym domu pana burmistrza,,-…jakim byłym domu ,skoro dom wciąż stoi i mieszka tam rodzina i jego żona ,dzięki Bogu ciesząca się zdrowiem!….Osoba piszący ten artykuł ma problemy ze stylistyką pisania……

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj