Spięcie na linii Zielonka – PGE

1

Rada Miasta Zielonka skierowała do PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. swoje stanowisko o konieczności podjęcia działań modernizacyjnych sieci elektroenergetycznej. Radni wnoszą również o usprawnienie komunikacji w sytuacjach kryzysowych, a także obsługi mieszkańców i miasta. To odpowiedź na trudną sytuacją po ostatnich wichurach.

Podczas czwartkowej sesji, Rada Miasta Zielonka podjęła uchwałę, w której wyraziła stanowisko odnośnie częstych przerw w dostawie energii elektrycznej i awaryjności infrastruktury energetycznej w mieście.

„Przez ostatnie lata awaryjność sieci elektroenergetycznej nabrała tendencji wzrostowej – czytamy w stanowisku miasta. – Przybywa też ekstremalnych zjawisk pogodowych. Kumulacja tych dwóch czynników miała miejsce w Zielonce w miniony weekend. Wichura spowodowała ogromne uszkodzenia sieci elektrycznej zarówno w wielu punktach miasta, jak i na terenie całego naszego regionu energetycznego. A to z kolei było przyczyną długotrwałych przerw w zasilaniu domów w energię elektryczną w wielu rejonach Zielonki,  Równolegle był brak możliwości zgłoszenia awarii oraz pozyskania informacji o terminie przywrócenia prądu przez dostawcę. Linie telefoniczne były przeciążone i czasowo również uszkodzone.

Sytuacja ta wzbudziła zarówno wśród społeczności, jak i samorządowców niepokój. To były trudne dni – niebezpieczne sytuacje z powalonymi słupami, zerwanymi liniami, brakiem ogrzewania w gospodarstwach domowych. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

1 KOMENTARZ

  1. Burmistrzu nieudaczniku ktory zakazuje ludziom wszystkiego. Njapierw zacznijcie wlaczac oswietlenie na wezlach wtedy kiedy nie ma spiecia i po2inno dzialac a dopiero pozniej czepiajcie sie pge

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj