Czy gminy powinny umarzać?

0

Specustawa o pomocy Ukraińcom, którzy po 24 lutego uciekli do Polski przed wojną, przewiduje wypłacanie finansowego wsparcia osobom, które ich utrzymują. Mieszkańcy, którzy przyjęli pod swój dach uchodźców mogą więc ubiegać się o dofinansowanie ich pobytu w wysokości do 40 zł na dzień za osobę, na okres maksymalnie 60 dni. W Zielonce rozgorzała dyskusja, czy gminy powinny z tego tytułu pobierać od nich wyższe opłaty za wywóz śmieci.

W informacji na stronie Urzędu Miasta Zielonka czytamy: „Wniosek oraz deklarację, które znajdą Państwo do pobrania u dołu strony należy wypełnić wraz z załącznikiem i złożyć w Kancelarii Urzędu Miasta Zielonka. Wypełniony wniosek wraz z załącznikami (karta osoby przyjętej dla każdego oddzielnie) należy złożyć w kancelarii Urzędu Miasta Zielonka. Równolegle z wnioskiem o przyznanie świadczenia należy również wypełnić deklarację dotyczącą opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Jest to warunek niezbędny do weryfikacji faktycznego stanu osób przebywających na terenie Zielonki. Zarówno wniosek, jak i deklarację znajdą Państwo w załączniku u dołu strony. Deklarację za gospodarowanie opłatami dla mieszkań w bloku należy zgłosić do zarządcy budynku.”

Jak informują Czytelnicy, obojętnie przez jaki czas gościmy u siebie uchodźców – opłatę trzeba wnieść za cały miesiąc, ponieważ jest niepodzielna. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj