Niech budowa tej szkoły wreszcie się zacznie

6

„Na Sesji Rady Miasta w poniedziałek 28.03.2022 r Radni Kobyłki jednogłośnie opowiedzieli się za budową szkoły w formule tradycyjnej. Jesteśmy zdania, że ta forma jest w tej chwili najlepsza, ponieważ po latach opóźnień pozwala na jak najszybsze rozpoczęcie budowy. Jest szansa na to, aby ta inwestycja ruszyła w bieżącym roku. To jest teraz najważniejsze. Budowa szkoły  w formule tradycyjnej jest też tańsza o wiele milionów złotych.

Zaproponowana Radzie Miasta przez Burmistrz Edytę Zbieć formuła partnerstwa publiczno-prywatnego nie była złym pomysłem. Gdyby tylko od początku obecnej kadencji Burmistrz energicznie zabrała się za przygotowanie budowy we współpracy z partnerem prywatnym a optymalnie jeszcze zaproponowała mu wykonanie projektu tej inwestycji, dziś bylibyśmy w zupełnie innym miejscu. W takim przypadku czas oddania do użytku szkoły nr 4 w Kobyłce byłby podobny, jak w przypadku metody tradycyjnej czyli przez rozpisywanie oddzielnych postępowań na projekt, budowę a potem utrzymanie obiektu. Warto też wspomnieć o tym, że w tym czasie przeszły Kobyłce koło nosa dotacje, jakie już można było pozyskać m. in. do 40% kosztów budowy placówki z programu Puszczyk dla niskoemisyjnych budynków użyteczności publicznej.

Teraz jednak – po trzech latach przygotowań, z których rok 2019 i pierwszy kwartał 2020 były czasem niemal zupełnego zastoju w temacie nowej szkoły – warunki zmieniły się zupełnie. Okazuje się, że budowa w modelu tradycyjnym ma szansę skończyć się przed 01 września 2023 r. i to jest na dzień dzisiejszy, najwcześniejsza możliwa data oddania szkoły do użytku. (…)”

Więcej na łamach Wieści

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

6 KOMENTARZE

  1. To co Czarownica otworzy przed kolejną kampanią? Bombkę z ziołami z której śmieje się cała kobyłka? A może pseudo park po starym basenie? A może ktoś znowu przemaluje Kobyłę?

    • Jedyne czym Kobyłka może się pochwalić to osoba słynnego numerologa znanego szerzej ze swoich przeciągających się wizyt w toalecie Miejskiego Domu Kultury.

  2. Czy Komisja Rewizyjna może zbadać czy zażyłe relacje Burmistrza i Nadkoordynatora nie przykładają się negatywnie na pracę zespołu urzędników? Jak przydzielane są premie uznaniowe? Wg jakich kryteriów Nadkoordynator jest nagradzany? Czy są to kryteria obiektywne czy raczej ustalane w zależności od sprawności i witalności? Wreszcie czy został dopisany do opłaty śmieciowej?

    • Jak masz tak głupio pytać to lepiej nie pytaj jeśli jesteś takim ciekawskim to pytaj radnych może odpowiedzą mają taki obowiązek łaski nie robią.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj