Spór wokół darmowego parkowania

0

To kolejne, nieudane podejście do tego, by wprowadzić darmowe parkowanie dla ząbkowskich przedsiębiorców. Grupa radnych Ząbek znów nie przekonała kolegów z rady by zrobić krok w kierunku rozdania darmowych kart parkowania właścicielom i pracownikom miejscowych firm.

Przypomnijmy, że od kwietnia na wybranych ulicach Ząbek (lista miejsc w poprzednim numerze Wieści) rozstawione zostaną parkometry. Darmowy postój będzie dostępny tylko dla mieszkańców Ząbek posiadających karty mieszkańca, ale część radnych chciałaby także, by bezpłatnym postojem objąć przedsiębiorców, którzy płacą podatki w mieście.

Wnioskowi nie są przychylni urzędowi prawnicy, którzy argumentują, że takie rozwiązanie może okazać się niezgodne z prawem. Część radnych więc próbuje przegłosować uchwałę, która daje możliwość zgłoszenia takich zapisów do oceny Prezesowi Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Tym razem jednak znów nie udało się podjąć decyzji w tej sprawie, ponieważ część radnych ma w tej kwestii poważne wątpliwości. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj