Bój o szkołę

1

Wydawało się, że szkoła średnia w Ząbkach była już na wyciągnięcie ręki. Starostwo, które miało nią administrować, przeznaczyło środki w budżecie na projekt, wyznaczona została też wstępnie działka pod jej budowę. Wówczas do gry wkroczyły Marki przypominając, że i one od lat zabiegają o taką placówkę, mają nawet jej projekt i wskazany teren. Natychmiast rozpoczęła się bitwa na petycje i podpisy, i jak się wydaje, w efekcie wizja budowy szkoły średniej może nie zostać szybko zrealizowana.

Niezbyt dobrymi wiadomościami podzieliła się z radnymi Ząbek burmistrz Małgorzata Zyśk. Podczas debaty, prowadzonej na ostatniej sesji zasugerowała, że Starostwo chyba zmienia zdanie co do budowy szkoły średniej i odczytała swój list w tej sprawie, który trafi na biurko starosty. (…)

– Teraz pojawiła się propozycja Starostwa, żeby jednak to miasto Ząbki przejęło na siebie tak naprawdę to zadanie, z uwagi na brak możliwości na ten moment, po stronie powiatu, jego realizacji. No i tutaj też jest wskazane, że gminy przejmują takie zadania, aczkolwiek to są różne sytuacje i takiej sytuacji żeby to gmina budowała szkołę średnią, nie przypominam sobie w powiecie wołomińskim – przyznała burmistrz uzupełniając, że inne gminy, jak Radzymin czy Wołomin, prowadzą szkoły średnie, ale budynki szkół nie były budowane przez gminy. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

1 KOMENTARZ

  1. Tak oto na kolejne lata Ząbki prawdopodobnie pozostaną bez szkoły średniej. Problem nagli, a ten temat pojawiał się od 2015r. Już dziś przedszkola i podstawówki są przepełnione, a co w następnych latach…? Co z młodzieżą…?Wszystko dzięki gierce zazdrosnych Marek (bo dlaczego sąsiad miałby mieć lepiej?).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj