Kurs języka angielskiego – jak wybrać najlepszy?

0

Wybór kursu języka angielskiego to bardzo ważna decyzja. To zrozumiałe, że zależy Ci na miejscu, które skradnie Twoje serce i będzie absolutnie najlepsze dla Twojego dziecka. Co więc wziąć pod uwagę, wybierając kurs języka angielskiego dla dziecka?

Od czego zacząć?

Wybierając kurs języka angielskiego dla dziecka, warto z pewnością wziąć pod uwagę opinię innych rodziców. Z reguły usłyszysz kilka propozycji i wskazówek, co powinno Ci ułatwić poszukiwania. Oczywiście ostatecznie należy samodzielnie zweryfikować te podpowiedzi i sprawdzić ofertę szkoły, natomiast opinie innych rodziców będą dobrym kierunkowskazem. Cieszący się popularnością angielski dla dzieci w Skierniewicach to na przykład kurs w Early Stage https://earlystage.pl/pl/szkola/skierniewice

Jak ocenisz szkołę angielskiego?

Lista pytań, jakie możesz mieć do zarządzających szkołą angielskiego, może być naprawdę długa. Warto jednak zacząć od tych fundamentalnych.

  • Jaka jest metoda nauczania? Warto o to pytać, nawet jeśli nie jesteś ekspertem od dydaktyki. Jeśli usłyszysz, że metodyka nauczania oparta jest na nowoczesnej wiedzy o tym, jak uczy się mózg, że opieramy się na zabawie, ponieważ pozwala ona angażować dzieci, a jednocześnie skutecznie utrwalać zdobytą wiedzę i jeśli dowiesz się, że na zajęciach wykorzystuje się potencjał muzyki czy plastyki do wspierania nauki języka obcego, zyskujesz pewność, że w tej szkole jest konkretny pomysł na naukę Twojego dziecka.
  • Co z ocenami? Dzisiaj wiemy, że kluczem jest budowanie motywacji wewnętrznej. Coraz więcej szkół prywatnych rezygnuje więc z klasycznego oceniania, które opiera się na metodzie kary i nagrody, mało skutecznej jeśli chodzi o budowanie chęci do działania, często wręcz demotywującej. Możesz oczekiwać, że nowoczesny angielski dla dzieci w Białej Rawskiej opiera się na budowaniu wewnętrznej motywacji do nauki języka angielskiego i wspieraniu podejścia growth mindset (czyli nastawienia na rozwój): https://earlystage.pl/pl/szkola/biala-rawska
  • Jak duże są grupy? Jeśli usłyszysz, że w grupie będzie uczyć się  20-30 dzieci, to weź pod uwagę, że tak liczna grupa nie jest najlepszym pomysłem. Postaw na szkołę, w której grupy liczą 6-12, w których dzieci rzeczywiście mogą ze sobą współpracować, a lektor doskonale zna każde z nich. Pamiętaj też, że nie tylko liczebność grupy ma znaczenie, ale również sposób jej utworzenia. To ważne, aby dzieci uczyły się w grupach rówieśniczych, dopasowanych pod kątem umiejętności językowych uczniów.

Co jeszcze warto sprawdzić?

Z pewnością wiele o szkole powie Ci to, jakich lektorów zatrudnia. Czy są to osoby chcące się uczyć, które cały czas proponują coś nowego, cały czas się rozwijają. Warto zapytać, czy szkoła oferuje im wsparcie metodyczne. Znaczącą informacją będzie także to, czy szkoła bazuje na autorskich materiałach, czy czerpie z tego, co jest ogólnie dostępne na rynku. Sprawdź, jak działa szkoła Early Stage w Twojej okolicy!