Co znajdą pod ziemią?

3

W sierpniu ubiegłego roku włodarze Wołomina chwalili się pozyskaniem ponad 12 mln zł na poszukiwanie i rozpoznanie zasobów wód termalnych z programu „Udostępnianie wód termalnych w Polsce”.

Przypomnijmy, że gmina Wołomin znalazła się wśród 15 samorządów, które jako pierwsze dostały tego typu dotację oraz podpisała umowę z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Teraz burmistrz podpisała umowę z Łukaszem Białczakiem, prezesem Zarządu Geotermia Polska Sp. z o.o. w sprawie pełnienia funkcji inżyniera kontraktu. Kolejnym etapem będzie wybór firmy wiertniczej. – To ogromne wyzwanie ale jednocześnie ogromna szansa dla Wołomina. To co znajdziemy pod ziemią pozwoli zaoszczędzić mieszkańcom Wołomina na cieple – powiedział przy okazji podpisywania umowy wiceburmistrz Wołomina Dariusz Szymanowski. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

3 KOMENTARZE

 1. Czy to ma jakieś szanse powodzenia? Jakoś nie słyszałem, żeby lawinowo w Polsce wwiercano się po darmowe ciepło. Tylko kilka miejscowości eksploatuje ciepłą wodę. Koszt inwestycji jest bardzo duży, woda nie jest bardzo ciepła (45 stopni Celsjusza).

 2. Czyli jak rozwalić 12 baniek pod pretekstem poszukiwania wód termalnych w Wołominie. Brawo, brawo. Co dalej? Poszukiwania ropy naftowej? Kopalnia złota? Plantacja kawy?

 3. Przecież mówiłem- lipa po całości- jak rozwalić kase na nic, nie wziąć za to odpowiedxialności i dobrze na tym wyjść.
  Przecież mapy z zaznaczonymi w polsce miejscami, gdzie można by było pozyskiwać wody geotermalne o temperaturze + 70 st i więcej- są dostępne w necie. Prócz podtatrza- jest jeszcze pare miejsc- ale wołmina tam nie ma. Znaczy- że albo nie ma tam geotermi albo- pozyskanie wody z odwiertów na tym obszarze jest zbyt ryzykowne i poprostu nieopłacalne.
  Ktoś chce Wisłe kijem zawracać za gruby chajs. Chajs który mógłby pójść w rozbudowe infrastruktury gazowej czy równanie dróg.
  Wczoraj na Dopczynie DWIE RÓWNIARKI CHODZIŁY I RÓWNAŁY DROGI.
  CIEKAWE ILE RÓWNIAREK WYSŁANO DO PRACY W GMINIE WOŁMIN- POZA TYMI KTÓRE RÓWNAJĄ CIĄGLE W ZAGULAŃCU I NA DUCZKACH- przyszłej stolicy wołmińskiego sioła są zagospodarowane do końca kadencji obecnego przewodniczącego.???

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj