Oto nowy szpital

Oto nowy szpital

Kiedy zakończy się pierwszy etap budowy nowego skrzydła wołomińskiego szpitala? Czy kryzys cenowy na rynku budowlanym opóźni plany modernizacji tej placówki? Jakie zabiegi wykonywane będą na nowych salach operacyjnych? O te i inne szczegóły związane z największą inwestycją ostatnich lat w powiecie, ze starostą wołomińskim Adamem Lubiakiem oraz dyrektorem Szpitala Matki Bożej Królowej Polski w Wołominie Grzegorzem Kryckim rozmawia red. Julita Mazur. (…)

 Podwyżka cen na rynku budowlanym nie przekreśli planów oddania także pierwszego z budynków? Zmieścimy się w zakładanych kosztach?

Grzegorz Krycki: – Niestety, wykonawca wskazuje nam na pewne trudności. Wzrost cen w niektórych asortymentach to nawet 100-200 proc. tego co było przy podpisywaniu umowy. Informuje nas, że bardzo szybko rosną ceny potrzebnych do prac wykończeniowych kabli aluminiowych czy miedzianych. Powołuje się także na dwie sytuacje nadzwyczajne: covid i wojnę na Ukrainie, która spowodowała odpływ pracowników z Ukrainy u większości podwykonawców. Te wszystkie problemy byłyby dla nas na pewno dużo bardziej dotkliwe, gdyby kryzys nastąpił na początku inwestycji. Natomiast dzisiaj jesteśmy na etapie, w którym 80-90% inwestycji jest już za nami. Poza tym wykonawca miał już wcześniej zakupione drożejące materiały, jak beton czy stal. Nie ma więc zagrożenia dla dalszych prac. Trzymamy kciuki i wspieramy wykonawcę jak tylko możemy, mając nadzieję, że nic w tym obszarze się już nie zadzieje. Na bieżąco rozmawiamy, mamy cotygodniowe spotkania z wykonawcą na budowie i tam omawiamy wszystkie kwestie, które należy przedyskutować, a jest ich wiele, bo jesteśmy teraz na etapie wykańczania tej inwestycji.

Co, jeśli nie uda się pozyskać kwoty na sfinalizowanie drugiego etapu budowy? (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

(2) Comments

  1. olena

    Natychmiast powinien szpital zorganizować mobilną grupę i wysłać ją na granicę ukraińską w poszukiwaniu lekarzy i oferować im pracę w szpitalu wołomińskim i oczywiście zapewnić im mieszkania. Państwa inne wysłały setki przedstawicieli na granicę aby pomagać uchodzcom z ukrainy w osiedlaniu się w ich krajach.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *