Oto nowy szpital

2

Kiedy zakończy się pierwszy etap budowy nowego skrzydła wołomińskiego szpitala? Czy kryzys cenowy na rynku budowlanym opóźni plany modernizacji tej placówki? Jakie zabiegi wykonywane będą na nowych salach operacyjnych? O te i inne szczegóły związane z największą inwestycją ostatnich lat w powiecie, ze starostą wołomińskim Adamem Lubiakiem oraz dyrektorem Szpitala Matki Bożej Królowej Polski w Wołominie Grzegorzem Kryckim rozmawia red. Julita Mazur. (…)

 Podwyżka cen na rynku budowlanym nie przekreśli planów oddania także pierwszego z budynków? Zmieścimy się w zakładanych kosztach?

Grzegorz Krycki: – Niestety, wykonawca wskazuje nam na pewne trudności. Wzrost cen w niektórych asortymentach to nawet 100-200 proc. tego co było przy podpisywaniu umowy. Informuje nas, że bardzo szybko rosną ceny potrzebnych do prac wykończeniowych kabli aluminiowych czy miedzianych. Powołuje się także na dwie sytuacje nadzwyczajne: covid i wojnę na Ukrainie, która spowodowała odpływ pracowników z Ukrainy u większości podwykonawców. Te wszystkie problemy byłyby dla nas na pewno dużo bardziej dotkliwe, gdyby kryzys nastąpił na początku inwestycji. Natomiast dzisiaj jesteśmy na etapie, w którym 80-90% inwestycji jest już za nami. Poza tym wykonawca miał już wcześniej zakupione drożejące materiały, jak beton czy stal. Nie ma więc zagrożenia dla dalszych prac. Trzymamy kciuki i wspieramy wykonawcę jak tylko możemy, mając nadzieję, że nic w tym obszarze się już nie zadzieje. Na bieżąco rozmawiamy, mamy cotygodniowe spotkania z wykonawcą na budowie i tam omawiamy wszystkie kwestie, które należy przedyskutować, a jest ich wiele, bo jesteśmy teraz na etapie wykańczania tej inwestycji.

Co, jeśli nie uda się pozyskać kwoty na sfinalizowanie drugiego etapu budowy? (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

2 KOMENTARZE

  1. Natychmiast powinien szpital zorganizować mobilną grupę i wysłać ją na granicę ukraińską w poszukiwaniu lekarzy i oferować im pracę w szpitalu wołomińskim i oczywiście zapewnić im mieszkania. Państwa inne wysłały setki przedstawicieli na granicę aby pomagać uchodzcom z ukrainy w osiedlaniu się w ich krajach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj