Żegnaj Trenerze!

0

5 kwietnia po południu odszedł nagle Zbigniew Kułak wspaniały trener, wieloletni sędzia piłki siatkowej, nauczyciel, mąż i ociec. Od wielu lat związany ze Sportową Szkołą Podstawową nr 5 w Wołominie i UKS 5 Wołomin. Od tego dnia wołomińska siatkówka już nigdy nie będzie taka sama.

Zbigniew Kułak od lat był związany z siatkówką. Po zakończeniu gry z miłości do tej dyscypliny sportu strój zawodnika zamienił na gwizdek i strój sędziowski. Od 1992 roku sędziował spotkania, także te na najwyższym sportowym poziomie. Sezon od jesieni do wiosny spędzał na meczach halowych. W lecie przenosił się na plażę. Był m.in. jednym z arbitrów prowadzących Polish Masters w Niechorzu. 2018 roku zakończył przygodę sędziego, ale nadal nie potrafił się rozstać z siatkarskim placem. Został więc kwalifikatorem MZPS oceniającym pracę sędziów. Za swoje zasługi na rzecz siatkówki odznaczony złotą odznaką Polskiego Związku Piłki Siatkowej, złotą odznaką Szkolnej Ligi Siatkówki, a także medalem MWZPS.

W Wołominie pierwsze kroki trenerskie stawiał w Szkole Podstawowej nr 1, później już jako doświadczony szkoleniowiec w Sportowej Szkole Podstawowej nr 5, gdzie pracował do ostatnich chwil swojego życia. Był także wieloletnim trenerem i działaczem UKS Piątka Wołomin. Spod skrzydeł Zbigniewa Kułaka wyszło wielu złotych medalistów Mazowsza w siatkówce, uczestników Mistrzostw Polski i reprezentantów młodzieżowych kadr województwa Mazowieckiego i Narodowych. Był głównym pomysłodawcą i organizatorem Memoriału im. Płk. Jarosława Florczaka. W „Piątce” zostawił swoje serce.

Drugą Jego pasją była fotografia. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj