Liczymy się

0

Kolejni włodarze publikują Raporty o stanie gminy, które poruszają też temat zmieniającej się liczby mieszkańców. Jak czytamy w dokumentach, powiat wołomiński jest najludniejszym w województwie mazowieckim i trzecim po poznańskim oraz krakowskim, najludniejszym powiatem w kraju. Liczba mieszkańców wg stanu na dzień 31 grudnia 2021 r. wynosiła 255 382. Które gminy zaludnią się najszybciej?

Raport o stanie naszego powiatu jasno podsumowuje tę kwestię: „Na przestrzeni lat obserwowany jest ciągły wzrost liczby osób zamieszkujących powiat. Prognozy statystyczne zakładają ciągły wzrost populacji powiatu, by w roku 2050 przekroczyć 320 tys. mieszkańców. Obecne dane szacunkowe wskazują, że teren powiatu wołomińskiego zamieszkuje więcej osób niż podają oficjalne dane.

Według danych GUS tylko w powiecie wołomińskim oraz piaseczyńskim odnotowuje się dodatni przyrost naturalny. Pozostałe powiaty województwa mazowieckiego wykazują wartości ujemne.” Wśród gmin powiatu wołomińskiego w czołówce plasują się Ząbki, Marki i Kobyłka. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj