Mieszkańców ubywa

Mieszkańców ubywa

Podczas czerwcowej sesji Rady Miejskiej w Wołominie radni udzielili burmistrz Elżbiecie Radwan wotum zaufania oraz absolutorium. Głosowania poprzedziła debata nad Raportem o stanie gminy. Już na samym początku dyskusji część radnych zwróciła uwagę na fakt, że liczba mieszkańców gminy w porównaniu z rokiem 2020 zmalała o 375 osób.

Niestety, na przestrzeni lat 2018-2020 liczba ludności w gminie Wołomin spada. Wzrosła jednak liczba mieszkańców na obszarach wiejskich gminy Wołomin – względem roku 2020 takich osób jest o 78 więcej. Jednak w ogólnym rozrachunku, liczba mieszkańców miasta Wołomin spadła o 453 osoby. Radni zaczęli się więc zastanawiać co może być powodem tej niekorzystnej dla gminy sytuacji. Czy Wołomin nie jest atrakcyjnym miastem dla młodych ludzi?

– Jest różnie, ta dynamika nowych mieszkańców będzie za chwilę bardziej widoczna, ponieważ jak rozmawiamy z nowymi mieszkańcami, to Wołomin się zrobił bardzo atrakcyjny i przez kolej, i przez ceny nieruchomości. Praktycznie na pniu są wykupywane wszystkie nieruchomości – ocenia burmistrz Elżbieta Radwan, dodając – To też  kwestia braku obowiązku meldowania się, bo jest bardzo dużo mieszkańców na terenie gminy Wołomin, którzy jednak nie mają zameldowania, a przebywają tu. My to też widzimy później w szkołach, przedszkolach. To jest bardzo złożony temat. Myślę, że jesteśmy na dobrej drodze, bo pandemię już mamy za sobą i tych mieszkańców na pewno będzie wzrastać. Nie jestem w stanie odpowiedzieć dlaczego pandemia w Wołominie spowodowała więcej zgonów niż w innych miastach – mówiła burmistrz. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

(18) Comments

 1. Oluś

  Co za bzdury burmistrz opowiada! Ludzie nie chcą mieszkać w Wołominie, bo tu nic nie ma. Mało które sołectwo ma kanalizację, za to są rozsypujące się drogi, smród, kilometry do przedszkoli i szkół. Ludzie wybierają Klembów, Sulejówek, Legionowo, dlatego spada liczba mieszkańców. Dużo osób szuka mieszkań i domów pod Warszawą, również w Wołominie, ale nie znam nikogo, kto ostatecznie chciałby tu zamieszkać na stałe. Co więcej, rośnie liczba mieszkańców, którzy płacą podatki poza Wołominem, bo obecni zarządzający nie wiedzą jak je efektywnie wydawać i rozpieprzają na głupoty.

 2. Roman

  Żądamy rezygnacji ze stanowiska burmistrza, wiceburmistrzów, sekretarz, wszystkich naczelników i rady miejskiej. Gdybyście mieli choć odrobinę honoru i odpowiedzialności za to miasto dawno byście to zrobili. Dajcie szansę komuś mądrzejszemu od was, może jeszcze uda się pozbierać te kawałki i naprawić to, co zniszczyliście.

 3. Echu

  Cytat Radwan El "wołomin zrobił się bardzo atrakcyjny..." hahaha.. śmiech przez łzy, co za głupoty, tylko chyba ona w to wierzy, ...to slowo nabiera w jej ustach nowego znaczenia.. Atrakcyjny jak skansen? Tylko ze tam to jeszcze turyści.. Może o to chodzi, jeszcze jedna kadencja i rzeczywiście, pokażą wolomin w National geo jako zapomniane miasto.. Alternatywy 4 level hard.. I będą tu filmy kręcić z czasów PRL, blisko warszawy a plenery jak sprzed lat.. Jedyne takie. A Pani E Radwan będzie brylować w mediach.. "Tak chciałam.. To byl moj cel"? Czyvtwk powie? Nje wien. No tak, i jeszcze sie tu pociagi zatrzymują.. Jeszxze. Nie wiem? Jej zasługa? Może. Żartem powoem, ze Jeszcze ciut tych lokalnych rządów i by tramwaje konne woziły turystów krótką trasą od dzwona po pomnik psa.. Moim zdaniem. No i kolejna zasługa.. Niskiie ceny nieruchomości.. To przecież świadczy o upadku miasta i jest w totalnym sprzeciwie do atrakcyjności.. Gdzie logika.. ,.. Taa i prąd jest. Tylko bez kanalizacji i wody gdzie powinna już być. Też zasługa. Ech gdzie rozumek misia gdzie, . . zalany... wg mnie butą czy czyms takim, nie zrobiłem literówek chyba

 4. Ja wam to wszystko wytłumaczę

  Bo wy nie kojarzycie faktów, zupełnie nie kapujecie. Czysty Wołomin, łąki dla pszczół, tramwaj konny, wróżka Radwanella, róże fairylove czy jakoś tak, nic wam to nie mówi, nie stykają synapsy? Czysty Wołomin, bo wolny od śladów cywilizacji, kurne chaty zbite z prostych desek (to te tanie nieruchomości), zaorany asfalt, a na nim łąki pszczele, względnie róże. Słabo się kupę konia ściąga z asfaltu, z drogi polnej znacznie łatwiej, na butach się rozniesie, piach przykryje, nawóz dla róż jak znalazł. Jęczycie na kanalizację, ale w zasadzie po co wam ona? Sławojki to niezły wynalazek i eko, w zasadzie wystarczy dół i dwa kije. A woda? Kiedyś z kałuży pili i ludzkość przetrwała. Nawet rząd poszedł na rękę Eli, choć ona go nie lubi, i można chrust z lasu znosić, podłączenie do gazu niepotrzebne, ognisko się na ogródku walnie. Tylko coś nasza Elunia nie robi już tła dla Grodzkiego. Może inne gminy jednak wolały podążać drogą cywilizacji?

 5. Echu

  Pozytywmy wolomin, pozytywni radni, pozytywniwice, świetni na swój niezwykle beznadziejny sposób, jaka wielu jest opinia (tu lista ich nazwisk okrytych chwałą) pozytywne biedne inwestycje, sto lat za wszystkimi ., ... Hm może ona, bidulka, chce żeby wolomin wstąpił na drogę rozwoju przeznaczoną dla.. Nie ma takiego kraju i miasta.. Nie ma.. Każdy mimo wszystko coś chce dobrego a tu????? Wróżka z pucharem ... Zeby choć to zębuszka była to by prezenty zostawiała pod poduszka.. Jejuu. A potem i tak zostanie ktuś z jej ekipy, taka pani, żeby ciągłość była, żeby nikt nie popatrzyl na ti co wcześniej, taki los tego zapomnianego miasteczka, w którym wszystko będzie się obracało wokół władzy, malej w swej istocie ale jednk

 6. mark

  Mówiłem wam dawno- wołmin to szambo. Ubyło pińcet przybyło niecałe 100. A radni sie zastanawiają : Łola Boooogaaaaaa- jak to jeeee- skoro jee tu tak dobrze- to czemu jeee tak źle???!?!?!?!?!?!!??! Gdybyście mieli odrobine honoru - tylko odrobine - to honor i wstyd nie pozwoliłby wam siedzieć na tych stołkach- za które wam płacimy. Popatrzcie sobie na dynamike wzrostu demograficznego w innych okołowarszawskich gminach. Wiecie gdzie tego szukać??? Nie wiecie??? No bo wy nic nie wiecie. Bylibyście w czarnej dupie nawet gdyby te pińcet osób nie ubywało z wołmina- a przybywało co roku. Tyle samo wiecie o dynamice wzrostu demograficznego co o gminnych i powiatowych inwestycjach. Ja mam pomysł - prosty fenomenalny- tani!! na tych zebraniach radach- wy sobie usiądźcie razem i nic - KOMPLETNIE NIC NIE MYŚLCIE. KOMPLETNIE NIE MYŚLCIE O ZARZĄDZANIU- NO BO TO WAM POPROSTU NIE WYCHODZI. To nie dla was Nie ma co sie obrażać- to poprostu nie jest wasz konik domena omen ..... nie wasz as w rękawie.... No nie da sie grać w szachy z taboretem albo młotem- bo to je do czego innego... no... nieważne.... I uwaga- tera bedzi łatwiej: Weźcie sobie do rozpracowania JEDEN BIP JEDNĄ STRONE GŁÓWNĄ- jakiej kolwiek innej gminy z powiatu NIE wołmińskiejo. Nie chce tu obrażać Radzymina- ale po co ma wam ktoś łatke przyczepiać- że papugujecie ściągacie ... sami nic nie robicie... Po co.... Weźcie sobie więc ten BIP innej gminy- nie z powiatu... jakiejkolwiek- to nie istotne- bo co byście nie wybrali- bedzie to gmina w myśleniu peryspektywicznym inwestycjach wydatkach pozyskiwaniach fundyszy...- lepsza niż wołmin. Więc to nieistotne czy to będzie Mińsk Halinów Wieliszew czy Pruszków- no bo jaka by nie była- robi sie tam dla ludzi więcej- niż tu. Możecie nawet zaprosić dziecko z przedszkola żeby wam z kubła na kartofle wylosowała nazwe takiej gminy- wtedy będzie najbardziej demokratycznie i nikt wam nie zarzuci- że to kolejny chachment, że ci chcieli taką a ci drudzy inną gmine... NIEEE- WEŹCIE TĄ WYBRANĄ PRZEZ DZIECIAKA- BĘDZIE DOBRZE... Poprostu weźcie se ten BIP strone www TEJ WYLOSOWANEJ GMINY- i rżnijcie na pałe wszystko to- co oni robią. Wszystko !!! Prościej sie nie da: oni kopią staw- wy kopiecie staw. Oni robią droge- wy robicie droge... pozyskują środki- wy też.... oni budują kanalize- wy też... - konsekwentnie Nie trzeba myśleć- NIC- tylko robić- jak tamci- a sukces was nie ominie.

 7. Tom

  Taaaa, już kiedyś zerżnęli jakiś raport z innej gminy i wyszło na to, że powinniśmy się do zaślubin z morzem szykować, bo im Wołomin na Pomorzu wyszedł.

 8. 619 miejsce

  "To też kwestia braku obowiązku meldowania się, bo jest bardzo dużo mieszkańców na terenie gminy Wołomin, którzy jednak nie mają zameldowania, a przebywają tu." - Czyli nawet jak ubywa, to przybywa, tylko się nie meldują.

  1. TAAAK

   Oczywiście, bo Wołomin to niczym Warszawa. Ktoś ma zameldowanie w innym mieście, a tu przyjechał za pracą. Nowy trend - wołomińskie słoiki. Czasami odnoszę wrażenie, że oni podczas tych swoich sesji na niezłym wspomaganiu jadą, tylko mogliby się z mieszkańcami podzielić namiarami do dilera, może każdy wszedłby na podobny poziom abstrakcji i problemy by zniknęły, a może i liczba mieszkańców by wzrosła?

 9. Archenos

  W lesie na Zielonej tablice informacyjne o lokalnej przyrodzie postawili chyba żeby dziki czytały... I ławeczki się pojawiły żeby te dziki se mógł przechodzień obejrzeć. Obok od ROKU trwa budowa ul Leszczyńskiej, rozkopane wszystko bloto po kolana po deszczu a dalej w kierunki 1go mają asfalt od ROKU zerwany, dziury zasypane jakąś glina z kamieniami.... I nic się nie dzieje. To już za Zygmunta Starego lepsze dukty w okolicy były. I radni się dziwią dlaczego ludzie stąd wieją jak rok każe im się chodzić po błocie i wertrpach

 10. LK

  Obowiązek meldunkowy nie został zniesiony. Dobrze byłoby to wiedzieć będąc burmistrzem. To nawet nie jest takie trudne żeby ludzi do meldowania zachęcać lub zmuszać.

 11. Oswald

  "Myślę, że jesteśmy na dobrej drodze, bo pandemię już mamy za sobą i tych mieszkańców na pewno będzie wzrastać." Mnie już wzrosło ze 3 kg odkąd przestałem kasłać. Polska języka, trudna języka.

 12. Echu

  No po prostu "mistrzyni wszystkiego"..:))) taki kononowicz byl z hasłem "niczego nie będzie". Tu wzięto to hasło na sztandary i dzieje się, realizacja tych pozytywnych grupowych ambicji... . Nic dodać nic ująć.. Jmecgod co tu się musiało stać złego w tym mieście że zesłano nam taką karę, taką niemoc, takich szefów miasta.. Czarne czary nad szklanką wody czy co.. .czy literówka sie wkradła.. . Bo że ludzie aż tak są nierozsądni, zeby aż tak ślepi to nie wierzę. Ja rozumie, pierwszy raz.. Dali się nabrać w te głupoty. Czarny PR zrobił swoje. Ale znów i znów.. Może jednak w końcu... Ale Ciężka praca by kogoś innego czekała z piachem sypanym w szprychy nieustanie przez wiernych wróżce.. Ale może warto jednak

 13. Tula

  Nie śmiejcie się , są plusy. Znajomy chciał kiedyś w okolicy mieszkanie kupić, bo tu tak ładnie. Przyjechał, wypytał o kanalizację, drogi, najbliższe przedszkole, itp. Mieszkania nie kupił, za to zadzwonił i stwierdził, że on nie wie, jak ja się w tym odnajduje, gratuluje mi wytrwałości i nawet już nie ma pretensji jak się do roboty spóźnię.

 14. Fan

  Czyli jestemy bohaterami :) chwała burmistrz Elżbieta ze taką szanse nam daje. I jednocześnie kurs przetrwania :) daje mieszkańcom tyle pozytywnego dobra a malkontenci nie doceniają :) czyta w myślach ludu..daje to co najbardziej potrzebne. ..tabliczki ku chwale, dzwonek, dwie czy trzy ławki, karmiki i inne popierdólki .. I.swoim coś tam za te sukcesy. I sie kręci. Grube to osiągnięcia.... A inni szefowie miast załatwiają nikomu niepotrzebne dofinansowania na milony. dobre drogi, media miejskie wszędzie, plany, ściągają firmy, mają perspektywy.... po co to komu jak mamy skwerek psa . I kto lepszy? No kto? Nie ma lepszego..

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *