Pierwsze ustalenia ws. toksycznych odpadów

4

Jak poinformowała Wieści rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga, w próbkach gleby na posesji w miejscowości Postoliska w gminie Tłuszcz, gdzie niedawno odkryto zbiorniki z toksycznymi odpadami, stwierdzono przekroczenie stężenia metali ciężkich m.in. arsenu. Oto najnowsze informacje w tej bulwersującej sprawie.

Jak przekazała nam rzecznik Katarzyna Skrzeczkowska, w próbkach gleby stwierdzono przekroczenie stężenia metali ciężkich, ale prokuratura oczekuje jeszcze na wyniki badań próbek pobranych ze zbiorników. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

4 KOMENTARZE

  1. A co z badaniem próbek gruntu w Mokrem pod Radzyminem, co z odpadami z Leśniakowizny????
    Ukręcono sprawoe łeb- jednej i drugiej???? Nikt nie pamięta??? Miejscowy ” przemysłowiec”- prywaciaż zgubił gdzieś w urzędzie „grubą” papierową torbe??? Wieści miały nad tym czuwać i co? Dziennikarze z wodą w ustach????
    Brawo!!!!
    Ja nie zapomne. Tak jak internetu dla sołectw za 3 bań ki i innych…

  2. Ogromna kasa płacona przez Niemca za przywóz odpadów – toksycznych chemikaliów do Polski zachęca bydlaków do tego typu przestępstw. Albo nadzór nad tego typu operacjami po stronie polskiej jest nieszczelny, albo ktoś w gminie wziął „dobrą” kasę w łapę. Pewnie właściciela tego szajsu nie ma? Oj przjrzałbym się dokładnie komu trzeba!

  3. Przestępstwa przeciwko środowisku są powszechne w powiecie wołomińskim. Dlaczego tak jest? $$$ i po sprawie. To co się dzieje od kilku lat woła o pomstę do nieba. Jednocześnie takie traktowanie przestępców, zachęca ich do coraz bardziej zuchwałych działań. Opłaca się i tyle. Jest to wina ludzi, nie protestują gdy ktoś odbiera im zdrowie tylko czekają aż ktoś, coś z tym zrobi tylko nie my.

  4. Teraz do Polski wwożą najbardziej toksyczne odpady , bo na nich zarabiaja najwięcej a.podatnik niemiecki płaci za ich utylizację, a one u nas taki urzędniczy absurd , jak chcecie mieć czyste gleby to musimy zakazać importu śmieci do Polski, niech k pisory idą do uczciwej pracy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj