Potrzeba więcej miejsc w szkołach

6

Chyba nie spodziewano się tak dużej liczby ósmoklasistów, którzy zdecydują się na podjęcie dalszej  nauki w szkołach na terenie naszego powiatu. W związku z olbrzymią liczbą chętnych, w wakacje trzeba było bowiem utworzyć w szkołach średnich, zarządzanych przez Starostwo, aż 250 dodatkowych miejsc. W szkołach powiatowych powstały więc jeszcze 4 nowe klasy.  (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

6 KOMENTARZE

 1. Głąby???? A ile wg Ciebie jest tych „naszych powiatów? No ile ? Fefnascue ? :))) A słyszał o kumulacji , nie , nie lotto, tylko roczników?

 2. Dlaczego głąby? Dzieci rodzą sie równe. Tylko we wołmińcu okazuje sie że nawet miejsca od pierwszych lat nauki brakuje. Z czasem okazuje sie że w przedszkolach jest za mało miejsc , na wsiach rodzą sie dzieci- ale nie mogą chodzić do swoich przedszkolnych oddziałów- we wsiach – bo miejsca w nich zajmują dzieciaki z miasta wołmin…. To co? Te wsiowe mają gęsi pasać??? Gdzie ta równość wobec praw???
  Chyba kolejny poziom kolesiostwa.
  Może pani Radwan- burmistrz po konselacji w Gdańsku na temat nałuki i nałuczycielufff- sprawi, żeby pierwszeństwo w wiejskich przedszkolach będą miały dzieci ze wsi- w swoich wiejskich przedszkolach???
  Za trudne, co??
  Wołomińskie kolesiostwo uber alles !!!
  A może w tych wsiowych przedszkolach wokół wołmina – uczyć te wiejskie dzieci od małego. Np niemieckiego języka- to takie europejskie…
  Niech Pani Radwan na drzwiach wiejskich przedszkoli wywiesi karteczke:

  Achtung : Nur fur kinder aus Wolomin stadt !!!

  A to początek nałuki właśnie- dla dzieciuff.

  • Nie – ludzie nie rodzą się równi – niestety…
   A czy dzieci powinny mieć równe szanse – pewnie że tak.
   Ale kto głosował na głąbów – rodzice

   Taka kobyłka – temat nowej szkoły to temat który się pojawił dopiero w poprzednich wyborach. Mino iz 20 lat temu już był problem z miejscem w 3 szkołach…
   A ile developerzy pobudowali – a ile z białostockiego czy lubelskiech się tu przeniosło?

   Ale wrócimy do tematu – każdy wie jaki jest „poziom”wołomińskiej oświaty…

 3. W szkoły prowadzone przez starostwo nie wnikam, bo nie wiem, co tam się dzieje, ale to, co wyprawia gmina w szkołach przez siebie prowadzonych to jakiś odlot. W Zagościńcu dzień przed rozpoczęciem roku szkolnego nie wiadomo praktycznie nic, bo dyrektor obejmuje placówkę 01.09. Ogłaszanie konkursów na ostatni gwizdek, kiedy sprawy kadrowe powinny już być dawno zamknięte. Nieznajomość prawa przez urzędników i totalna nieumiejętność załatwiania spraw kadrowych w cywilizowany sposób. Skłócić ludzi, namieszać, a potem wyjdzie burmistrz przed kamery i nagra kolejną odezwę do narodu, jak to kocha uczniów, nauczycieli i rodziców i „to wszystko dla was kochani mieszkańcy”.
  W Ossowie też nic nie wiadomo. Namieszali rodzicom, że nie mają zamiaru likwidować szkoły chociaż od kilku lat jest mowa o jej likwidacji. Czemu nie przyjmują dzieci spoza rejonu skoro przy obecnej liczbie uczniów koszty utrzymania szkoły są astronomiczne? Sherlockiem nie jestem, ale albo chcą zlikwidować albo już tak nie lubią się z Kobyłką, że nie bo nie. Obstawiam pierwszą opcję. Jak przyjdzie dużo dzieci to nie będą mogli za rok, po wyborach użyć argumentu, że szkoła ma za mało uczniów i w związku z tym przenoszą dzieciaki do Leśniakowizny. Już widzę tę przemowę: staraliśmy się usilnie utrzymać szkołę w Ossowie, ale niestety trudne czasy pandemii, wojna na Ukrainie, niszczycielska polityka rządu, atak kosmitów i inwazja mrówek mutantów spowodowały, że już dłużej nie jesteśmy w stanie kontynuować tej walki. Jednakże nie pozostawiliśmy naszych kochanych dzieci bez pomocy. Od dziś będą kursowały dwa razy dziennie wozy konne zawożące dzieci z Ossowa do Leśniakowizny.
  Najgorsza zaraza tego miasta – dwulicowy burmistrz i stado klakierów, którzy jedno mówią, a drugie robią.

 4. Brawo za fachowy osąd..Brawo dla władz miasta…wincej dzwonòw symboli ściemy I parczkòw z tañcami ulicznych zamiatarek ..to mówi wiele na co ich stać…pozytyw..ni..moim zdaniem zero rozwiązywania realnych problemów tylko twarze na zdjęciach pchanie się blisko aby w kadrze..zenada..To są goście którzy powinni pracować dla ludzi….A jak jest.. A wręcz w tym odwrotnie generowanie ich I siermieżny słaby pr . W tym nic nie . ma same wodorosty zero pomysłu I ktoś się jeszcze na to nabierze?? Zastój. Total. Kto za to odpowiada? Nazwiska pozytywnych radnych szefow naczelnikow zeby nie mogli potem mówić że to nie oni ..A to oni właśnie..tak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj