Gdzie będzie plaża?

0
dav

Najpierw na cele rekreacyjne i turystyczne zagospodarowana miała być plaża w Arciechowie, potem pojawiły się zapowiedzi dostosowania terenów przy rzece Rządza. Mijają lata, ale niewiele się w tym temacie dzieje. O powodach takiego stanu rzeczy opowiedział nam burmistrz Radzymina Krzysztof Chaciński.

Pięć lat temu na forach dyskusyjnych burmistrz informował, że co prawda Państwowe Gospodarstwo Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Warszawie nie wyraziło zgody na zagospodarowanie usypanej plaży w Arciechowie, ale pojawiła się szansa na powstanie kąpieliska w Starych Załubicach. „Ostatnie rozmowy potwierdziły, że gminie uda się wydzierżawić tereny nad rzeką Rządzą w Starych Załubicach. To niemal 5 ha, na których stworzymy tereny rekreacyjne i kąpielisko” – pisał na fb burmistrz gminy Radzymin.

Rzeczywiście, pomimo przepływających przez nasz teren kilku rzek, takiego miejsca na mapie powiatu bardzo brakuje, dlatego z tym większą ciekawością zapytaliśmy Krzysztofa Chacińskiego o efekty ustaleń z Wodami Polskimi. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj