Rewitalizacja czy festiwal?

0

Odbyło się już losowanie kolejności projektów na listach do głosowania w pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego w Kobyłce, a samo głosowanie rozpocznie się 7 września 2022 roku i potrwa do 28 września. Głosować będzie można na dwa sposoby – w Systemie Budżetu Obywatelskiego http://budzet.kobylka.pl/pl lub tradycyjnie, papierowo. W tym drugim przypadku kartę do głosowania będzie można wrzucić do jednej z urn, ustawionych w czterech lokalizacjach w Kobyłce – w Urzędzie Miasta, w Miejskim Ośrodku Kultury, w Miejskiej Bibliotece Publicznej i w Ośrodku Sportu i Rekreacji „Wicher”. Mieszkańcy Kobyłki będą mogli oddać głos na wybrane dwa projekty – jeden „twardy” i jeden „miękki”.

PROJEKTY TWARDE

1. Pumptrack przy Kawce

Budowa pumptracku u zbiegu ulic Dojazdowej i Czarnej Kawki, Celem projektu jest stworzenie miejsca rekreacji dla wszystkich, ze szczególnym uwzględnieniem młodzieży z Piotrówka i okolic.

2. Budowa progów zwalniających

Budowa progów zwalniających z kostki brukowej wzdłuż boków numer 13 przy ulicy Rumuńskiej.

3. Rewitalizacja i zagospodarowanie terenu przy ul. Czarna Kawka

Projekt zakłada kolejne nasadzenia roślin, w tym krzewów ozdobnych w ramach istniejącego ogrodu społecznego. Ponadto wybicie studni i montaż pompy.

4. Siłownia plenerowa i montaż urządzeń zabawowych

W ramach projektu zostaną zakupione i zamontowane we wskazanym miejscu urządzenia siłowni plenerowej (obok Placu Nivea przy ul. Piaskowej) np. rower stacjonarny, twister, wioślarz, orbitek, motyl, biegacz, wahadło, urządzenia zabawowe np. huśtawka łańcuchowa podwójna, karuzela obrotowa, huśtawka wahadłowa podwójna, bujaki na sprężynie oraz 2 ławki i 2 kosze na śmieci.

5. Altana w ogrodzie „Czarna kawka w planerze”

Projekt polega na zakupie i zamontowaniu altany integracyjnej ogólnodostępnej, która zostanie usytuowana na terenie ogrodu „Czarna Kawka w plenerze” (przy ul. Czarna kawka)

6. Ławki rekreacyjne oraz kosze na śmieci na „Czarnej kawce”

Projekt zakłada ulepszenie przestrzeni i zwiększenie dostępności dla mieszkańców poprzez zamontowanie kolejnych 6 ławek i 6 koszy na śmieci rozmieszczonych na placu wzdłuż alei drzew.

7. Mural historyczny: Stanisław Ryszard Szpotański. Pisarz zapomniany.

Celem projektu jest stworzenie historycznego muralu (na ścianie starego budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej, od ul. Fałata), wspominającego niezwykle znaną i ważną postać związaną z historią Kobyłki i jej przedwojennego mieszkańca, STANISŁAWA RYSZARDA SZPOTAŃSKIEGO. Proponowany mural byłby kompilacją wizerunku pisarza z tłem zabudowy Kobyłki okresu międzywojennego oraz elementami literackimi (np. cytat pisarza lub jego autograf).

8. Stoły pingpongowe jako element urozmaicenia miejsc przeznaczonych do rekreacji

Projekt polega na zakupieniu betonowych stołów do ping-ponga, i umiejscowienie ich w odpowiednich miejscach np. placach zabaw, parkach, siłowniach plenerowych itd. (koło placu zabaw Nivea przy poczcie (ul. Piaskowa), teren Szkoły nr 2 (ul Elizy Orzeszkowej), plac zabaw przy ul. Brzozowej, plac zabaw przy terenie przyszłej nowej szkoły (ul. Dworkowa), teren starego basenu przy ul. Warszawskiej)

9. Friends workout – plac do ćwiczeń fizycznych i umysłowych

Wybudowanie placu do ćwiczeń – Street workout (obok placu zabaw Nivea przy ul. Przyjacielskiej) propagującego zdrowy i aktywny styl życia. Projekt zakłada zamontowanie kilkunastu urządzeń do ćwiczeń propagujących ten rodzaj ideologii i aktywności fizycznej. Ponadto projekt byłby wzbogacony o stanowiska do gry w szachy, tenis stołowy oraz urządzenia do ćwiczeń dla seniorów (typu siłownie plenerowe).

10. Plenerowe betonowe stoły do tenisa stołowego

Projekt zakłada zakup i montaż w plenerze, w różnych częściach miasta (plac zabaw przy ul. Osiedlowej, siłownia przy Rondzie Cudu nad Wisłą, teren przy Podwórku Nivea przy ul. Piaskowej, plac zabaw przy ul. Norwida, plac zabaw przy ul. Dworkowej), pięciu betonowych stołów do tenisa stołowego i ping-ponga (to dwie różne dyscypliny sportowe).

11. Zakup i montaż systemu prezentacji treści

Zakup i montaż audiowizualnego systemu prezentacji treści w technologii LED w celu poszerzenia zakresu działania, dostępności i sposobu wykorzystania obiektu sportowego (hala sportowa w Szkole nr 3)

12. Doposażenie placu zabaw przy ZSP nr 2 w Kobyłce

Doposażenie placu zabaw zlokalizowanego przy skrzyżowaniu ul. Orzeszkowej i ul. Narutowicza w Kobyłce w nowoczesną konstrukcję do zabawy, zabawki wolnostojące oraz montaż żagli przeciwsłonecznych.

13. Plac zabaw i siłownia plenerowa

Przedmiotem projektu jest wykonanie Placu zabaw dla dzieci połączonego z siłownią plenerową. Całość będzie zlokalizowana w dzielnicy Nadarzyn (działka położona przy ul. Nadarzyn). Teren będzie ogrodzony oraz monitorowany.

14. Park kieszonkowy w Kobyłce

Projekt polega na stworzeniu parku o niewielkiej powierzchni na terenie Kobyłki (ul. Piaskowa w Kobyłce).

15. Siłownia plenerowa na Czarnej Kawce

Projekt zakłada modernizację terenu u zbiegu ulic Czarna Kawka i Dojazdowa poprzez zamontowanie siłowni plenerowej i 2 ławek i 1 kosza na śmieci. Usytuowanie siłowni w tym miejscu zwiększy użyteczność przez mieszkańców terenu ogólnodostępnego.

PROJEKTY MIĘKKIE

16. Być piękną i świadomą!

Projekt zakłada cykl spotkań ze specjalistami dla kobiet. Spotkania miałyby charakter rozwojowy, edukacyjny i integracyjny (sala MOK)

17. Kobyłkowskie dzieciaki odwiedzają alpaki

Wyjazd kobyłkowskich uczniów klas I-III do gospodarstwa edukacyjnego na terenie województwa mazowieckiego. W programie warsztaty, spotkanie z różnymi zwierzętami hodowlanymi oraz ognisko z kiełbaskami.

18. Ćwiczmy razem dla zdrowia

Projekt polega na zorganizowaniu zajęć rehabilitacyjno-usprawniających oraz zdrowy kręgosłup dla poprawy zdrowia i kondycji fizycznej seniorów i mieszkańców Kobyłki (sala MOK i w plenerze, np. skwer „Czarna Kawka w plenerze”, Plac 15 Sierpnia, przy Starym Basenie.)

19. Origami dla seniorów i dla młodszych

Projekt zakłada zorganizowanie warsztatów z origami dla seniorów i osób młodszych z Kobyłki (sala MOK).

20. Wicher workout – treningi pod chmurką

Projekt zakłada zorganizowanie bezpłatnych, ogólnodostępnych zajęć dla mieszkańców Kobyłki „pod chmurką” (na terenie OSiR Wicher). Zajęcia będą mieć charakter sportowy i będą się odbywać w kresie VI-VIII 2023 r. 2 x w tygodniu np. w czwartki (godziny popołudniowo-wieczorne i soboty (godz. przedpołudniowe).

21. Fit kręgosłup dla kobiet

Projekt zakłada zorganizowanie ogólnodostępnych, bezpłatnych zajęć dla 2 grup kobiet w wieku 30+ – 50+ lat, aktywnych pań, pracujących i wychowujących dzieci. Spotkania w charakterze cyklicznym po 1x w tygodniu po 1 h dla każdej grupy (Budynek szkoły nr 3)

22. Festiwal komedii polskiej im. Jerzego Turka w Kobyłce

Zorganizowanie pierwszego w Kobyłce Festiwalu Komedii Polskiej im. Jerzego Turka w MOK Kobyłka.

23. Aktywna Kobyłka „Kijki z Kobyłki” czyli nordic walking na sportowo

Celem projektu jest promowanie zdrowego trybu życia i zachęcanie okolicznych mieszkańców do trenowania na świeżym powietrzu. Nasze treningi to połączenie nordic walking w szybkiej lub wolniejszej formie z ćwiczeniami fitness o różnym stopniu trudności. Łącznie zostanie przeprowadzonych 70 treningów na terenie lasu w Kobyłce. Treningi ze względu na pogodę będą realizowane od początku kwietnia do końca listopada.

24. W górę w Trójce – ścianka wspinaczkowa

W ramach projektu odbywać się będą zajęcia na ściance wspinaczkowej pod okiem wykwalifikowanego instruktora-operatora ścianki wspinaczkowej (Szkoła nr 3). Głównym celem jest upowszechnianie wśród mieszkańców Kobyłki aktywnych form spędzania wolnego czasu.

Zapraszamy do głosowania!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj