Co z budową dworca?

22

W gminie Wołomin powstaną kolejne przejścia podziemne pod torami kolejowymi. Te inwestycje mają być częścią realizowanego przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. projektu p.n.: „Prace na linii kolejowej nr 6 na odcinku Warszawa Wschodnia – Czyżew”. W ramach tego zadania mówi się o:

– budowie nowego przejścia pieszo – rowerowego z wejściami na perony w km 21.306 linii kolejowej nr 6 na stacji kolejowej na przedłużeniu ul. Piłsudskiego w Wołominie,

– budowie nowego przejścia pieszo – rowerowego z wejściami na perony, przystanku osobowego w Zagościńcu w km 25.008 linii kolejowej nr 6, na przedłużeniu ul. Willowej w Duczkach,

– budowie tunelu drogowego w km 25.274 linii kolejowej nr 6 w ciągu drogi gminnej 431836W (ul. Szkolna w Zagościńcu) oraz budowie dojazdów do ulic Kwiatowej i Wiśniowej w Zagościńcu potrzebnych do skomunikowania ww. obiektu inżynierskiego z istniejącą siecią drogową oraz ronda w ciągu ul. Wiśniowej, Granicznej i 100-lecia w Zagościńcu.

Temat ten szczegółowo podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej przybliżył wiceburmistrz Dariusz Szymanowski. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

22 KOMENTARZE

 1. „Mówi się” czyli bedzie albo nie. I kiedy. I żaden to sukces burmistrzów. Nic do tego nie maja. Moga się pochwalić jak zwykle czyjaś robota. To kolej będzie budowała i tyle. Ogrodowa to se najwyżej może kolejny dzwon kupić. Na tyle mają pomysłów.

 2. I co, skończą budowę tunelu w Zielonce, może nawet skończą w Kobyłce wiadukt Ii tunel i zaczną znów kopać w Wołominie i Zagościńcu? I znów na kolejne 2 lata połowę pociągów wykasują z rozkładu?

 3. Ale, że puszczą Kwiatową i Wiśniową ciężarówki? I przy szkole w Duczkach one będą jeździć? Chociaż, z drugiej strony, przy szkole w Zagościńcu przed 8.00 jedna za drugą ciężarówki jeżdżą, aż czasami przerażenie bierze, jak się patrzy na te dzieciaczki biegnące do szkoły między ciężarówkami.

 4. Wstyd to brak w Wołominie zwykłego kibla… Znaczy jest „automatyczna toaleta publiczna na terenie parku Wodiczki” tylko jak zwykle , automatycznie, przy tych pozytywnych władzach – od lat nie działa

 5. Przywróćcie normalność w Wołominie. Przejście przy Piłsudskiego było od zawsze. Piesi nigdy nie zaakceptowali i nie zaakceptują tak UCIĄŻLIWYCH rozwiązań które teraz są.

 6. Powinno być też dodatkowe przejscie podziemne na wysokości Keuflanda, na Piłsudskiego to skandal ,że nie ma i tego typu projekt przeszedł

  • Wujek w starszym wieku z chorym kregosłupem ma darmowy pociąg do Wwy ale nie pojedzie do lekarza bo nie da rady wejść po schodach a winda zepsuta. Bariery nie do pokonania w środku Europy w XXI wieku.

 7. Nie jarajcie się.. To zwykła reklama szefów wolomina.. Zero
  merytorytki. Cienka jak bambo. Taki siermieżny PR. Moim zdaniem.. Kto to robi??? Mistrz. Ale git. .. A i kiedy to bedzie? Może 2030 tak piszą.. Jak będzie wted kasa . A za tej ekipy pozytywnej jest tylko kasa na popierdółki, dzwonki i ławeczki nie wiadomo po co jest

   • Racja, tamci to nic, jakieś drogi czy przedszkola… przecie przez 7 lat rządów pozytywnych i BER się działo… nikomu wcześniej nie przyszedło do głowy kupować dzwonu za wielka kasę czy stawiać pomnik psa, który ma chyba pilnować dzikiego parkingu po globi.. Widział ktoś gdzieś takie centrum miasta?

 8. Do inwestycji plk władze nic nie mają. Co najwyżej – mogą dziamgać i prosić – o zmiany, modernizacje- ale jeżeli zostaną zaproszone do konsultacji. Jasno wyznaczony jest teren pkp i teren gminy. Na gminnym- ogrodowe niemoty- mogą psuć – co chcą dalej- wstępu nie mają- z niczym.
  O tym, że nawet zaproszonne do konsultacji- nie potrafią rozmawiać i egzekwować swoich racji- to pokazała ekipa riczjego – wengrowskiego lovela któremu na niemotstwo płaciliśmy jeszcze po jego burmistrzowaniu bo nachapał sie w powieci- zanim Saszkin sie przed nim nie objawił i nie powołał do spółki co mi tam lotto.
  On zawalił konsultacje z dworcem w powiatowym mieście i z przejściami. Z windami tównież- bo nawet w Opolu w poniemieckim starym dworcu można było zrobić winde na 2 rowery- które spokojnie sobie do niej wjeżdżały choć dworzec to pod skrzydłami konserwatora- ale sie dało. A riczi niemota- na poziomie planów jak jeszcze gruch betonu nie wlewały- nie poradził sobie z przerastającym go problemem.
  I ta taka sama jest- niemota. Tylko dzwon jej pod pustą kopułą dzwoni i wiatr robi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj