Jakie powieści podarować dziewczynie na Walentynki?

0

Święto Zakochanych to okazja, aby w symboliczny sposób pokazać ukochanej osobie, że się ją kocha, dba o nią i zna jej gust. Jeśli ukochana dziewczyna należy do osób, które pochłaniają przemysłowe ilości książek, to kolejna książka na pewno sprawi jej sporo radości. Prezentu można poszukać zarówno wśród docenionych książek ostatnich lat, jak i wśród tegorocznych nowości. Jakie pozycje sprawdzą się w tym wypadku?

Wielkie wydarzenie literackie

Książka to znakomity prezent na Walentynki dla dziewczyny, zwłaszcza jeśli mówimy o wielkich wydarzeniach literackich, o których mówił cały świat. „Strzęp” Philippe Lancona był szeroko komentowany jeszcze zanim znalazł się w księgarniach, a wszystko to ze względu na wyjątkowe okoliczności powstania dzieła. 7 stycznia 2015 roku autor tej książki był na spotkaniu redakcyjnym w magazynie, dla którego pracował. „Charlie Hebdo” było pismem satyrycznym, które wówczas publikowało sporo prześmiewczych ilustracji dotyczących islamu. Tego dnia do redakcji weszło dwóch terrorystów, którzy zdecydowali się na odwet za nieodpowiadające im treści. W ciągu kilkuminutowej strzelaniny zginęli niemal wszyscy obecni, a Philippe Lancon został bardzo ciężko ranny. „Strzęp” to książka o ostatnich dniach jego życia przed zamachem, samym zamachu oraz długim procesie dochodzenia do zdrowia, kiedy to musiał poddać się kilkunastu operacjom. Niesamowite pióro Lancona sprawia, że lektura jest doceniana nie tylko ze względu na niecodzienną treść.

Brytyjski lekarz podbija świat jako komik

Adam Kay jest ostatnio jednym z najsłynniejszych pisarzy brytyjskich. „Będzie bolało” to jego debiut literacki, a jednocześnie prześmieszny dziennik, który prowadził jako lekarz. Znany dziś komik i prozaik przez siedem lat był lekarzem na oddziale położniczym, a notatki, które wówczas robił, na zmianę powalają komizmem i zmuszają do refleksji. Jeśli ukochana ceni czarny humor i ta lektura przypadnie jej do gustu, na kolejne okazje będzie można jej sprezentować „Świąteczny dyżur” czy „Nielekarza, czyli jak wyleczyłem się z medycyny” tego samego autora. 

Fascynująca biografia francuskiego pisarza

„Żongler” Agaty Tuszyńskiej to brawurowo napisana biografia jednego z najsłynniejszych pisarzy francuskich. Świat poznał go jako Romaina Gary’ego, ale na początku nazywał się Roman Kacew. Pochodził z żydowskiej rodziny, a jego matka zawsze marzyła o tym, aby syn został uznanym artystą i dyplomatą. Spełniły się oba marzenia, a w swojej książce polska króla biografii opowiada, jak powstawały jego dzieła i jak wyglądały jego relacje z kobietami, o których parę dekad temu rozpisywała się prasa. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj