Prawo pierwokupu dla gminy?

1

W jednym z ostatnich numerów Wieści pisaliśmy o wątpliwościach mieszkańców Zielonki, dotyczących niektórych zapisów w tworzonej dokumentacji związanej z wyznaczeniem obszaru rewitalizacji w mieście. Chodzi o zapis dotyczący prawa pierwokupu przez miasto nieruchomości położonych w danym obszarze. Temat powrócił na styczniowym spotkaniu online z burmistrzem.

„Mam pytanie odnośnie uchwały w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji Miasta Zielonka, a w szczególności do paragrafu drugiego: „ustanawia się na rzecz Miasta Zielonka prawo pierwokupu wszystkich nieruchomości położonych na obszarze rewitalizacji”. Jak mam rozumieć rewitalizację budowanego osiedla przy ul Wojska Polskiego?” – pytała mieszkanka.

Odpowiedział burmistrz Kamil Iwandowski:

– Aktualnie jesteśmy w procesie rewitalizacji. Osiedle zostało zaklasyfikowane również ze względu na te współczynniki dotyczące liczby mieszkańców. Niemniej jednak w procesie konsultacji, które miały tutaj miejsce i na spotkaniach doszliśmy do wspólnego wniosku, że rzeczywiście obszar osiedla z nowymi blokami nie klasyfikuje się do definicyjnego obszaru zdegradowanego, w związku z tym zostanie ten obszar zmniejszony i w momencie kiedy będziemy procedowali dalej ten program to ten zakres oddziaływania już na tym obszarze się nie znajdzie – obiecał mieszkańcom. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj