Regeneracja wtryskiwaczy – naprawa i czyszczenie wtrysków

0

Regeneracja wtryskiwaczy to naprawa polegająca przede wszystkim na diagnostyce, czyszczeniu części, wymianie zużytych elementów oraz testach na stanowisku probierczym. Usługa ta jest świetnym rozwiązaniem w momencie, gdy okres eksploatacyjny wtryskiwaczy dobiega końca i wykazują one pierwsze objawy usterki. Naprawiając wtryskiwacze metodami oferowanymi przez profesjonalne serwisy samochodowe, jesteśmy w stanie przywrócić im niemalże fabryczną sprawność oraz wydajność. Dzięki temu są w stanie pracować przez około kolejne 150 tysięcy kilometrów, przez co zakup nowych wtryskiwaczy staje się zbędny.

Kiedy więc warto poddać wtryski kompleksowej regeneracji? Jak tylko zauważymy objawy takie, jak coraz częściej gasnący silnik, problemy z uruchomieniem auta, większe dymienie z wydechu czy też niepokojąco głośna praca wtryskiwaczy. Taka usterka idzie w parze także z falowaniem obrotów i znacznym pogorszeniem parametrów użytkowych pojazdu, jak np. moc. W podróży możemy zaobserwować też utratę dawnych osiągów, co w konsekwencji obniża komfort jazdy. Możliwie szybka reakcja na powyższe symptomy pozwoli uniknąć wysokich kosztów naprawy, a w szczególności zwiększenia stopnia uszkodzeń. Trzeba też wiedzieć, że zużyte wtryski można regenerować, jednak uszkodzonych mechanicznie już nie, dlatego nie warto czekać z wizytą w warsztacie do momentu, aż samochód zostanie unieruchomiony.

Jednym z warsztatów, który specjalizuje się w regeneracji podzespołów układu paliwowego w silnikach Diesla jest Bosch Service Pawlik mieszczący się w Stalowej Woli na Podkarpaciu. Aby skorzystać z naprawy i czyszczenia wtrysków, wystarczy wymontować wtryskiwacze z układu, zapakować je w odpowiedni sposób i przekazać kurierowi, który dostarczy paczkę do pracowni regeneracji. Wizyta osobista w siedzibie firmy nie jest konieczna, gdyż serwis przyjmuje zlecenia wysyłkowe z całej Polski, korzystając właśnie z usług kurierskich. Realizacja usługi trwa zaledwie 1-2 dni robocze, po czym Klient otrzymuje wtryskiwacze gotowe do montażu wraz z załączoną kartą gwarancyjną na dwa lata, a także z wydrukiem parametrów ze stołu probierczego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj