Walczą o ścieżkę

16

Zebrano już wymaganą liczbę podpisów na liście poparcia dla wniosku do Zarządu Mazowsza o budowę ścieżki pieszo-rowerowej asfaltowej na DW 635 od Wołomina do Radzymina (stary ślad drogi) wraz z ławeczkami, wiatami, stacją pompowania kół. Walka o tę inwestycję jeszcze się jednak nie zakończyła.

– Fajnie byłoby móc jechać do Radzymina ścieżką rowerową, asfaltową, oświetloną, bezpiecznie, a jeśli zajdzie potrzeba usiąść i odpocząć lub dopompować koła roweru, choć ja to oczywiście myślę o śmiganiu tam na rolkach – tak zachęcała mieszkańców do podpisywania listy poparcia tej inwestycji organizatorka akcji, Kinga Sadowska.

Pełna inwestycja miałaby objąć: wykonanie projektu budowy ścieżki pieszo rowerowej w DW 635 od Wołomina do Radzymina oraz budowa ścieżki pieszo-rowerowej z nawierzchni asfaltowej wraz z zaprojektowaniem wiat przystankowych oraz stacji pompowania kół rowerowych. Wzdłuż ścieżki przewiduje się zaprojektowanie oświetlenia led umożliwiającego jazdę po zmroku oraz posadzenie drzew, które w przyszłości dadzą tlen i cień powyżej 5m wysokości (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

16 KOMENTARZE

 1. Wieści, po raz kolejny brawo za „merytoryczny artykuł”.

  1. Droga Wojewódzka 635, od przynajmniej połowy 2022 roku nie przebiega z Wołomina do Radzymina, a w skrócie z Wołomina do trasy S8, odcinek od ronda w Czarnej do Radzymina to obecnie droga powiatowa.

  2. kwestia jest taka że Dzielna Aktywistka, która złożyła opisywany wniosek najwyraźniej nie zapoznała się z regulaminem wniosków do Budżetu Obywatelskiego na Mazowszu, jeśli tam faktycznie składała swój wniosek. Inwestycje powinny być możliwe do wykonania w ciągu roku a ta na pewno taką nie będzie (projekt, wykonanie to w dzisiejszych realiach 2-3 lata).

  3. Z pismem o przejęcie zadania projektowania najprawdopodobniej występował już Starosta w roku 2022, taką deklarację w maju 2022 roku złożyła też burmistrz Radwan (nie wiem czy słowa dotrzymała, bo z tym w gminie ciężko).

  Wniosek o projekt ścieżki rowerowej do budżetu obywatelskiego Mazowsza rok temu składali też mieszkańcy, ale przepadł z kretesem, co było wcześniej jego autorom sygnalizowane, właśnie z racji na czas wykonania (2-3 lata)

  podsumowując: temat nie jest nowy, wszyscy dzielnie walczą, wybory się zbliżają a mieszkańcy powinni nie z walki a ze skuteczności walki rozliczać i na tej podstawie dokonywać wyborów….

 2. Lubie takie gadki- nie da sie, panie chto to zrobi, pani…. po co to….. komu….. a jile to za to… do rowera?!

  Takie pierd…..lenie że uszy więdną.

  Ta ścieżka to powinna 15 lat temu powstać.
  Teraz- to powinna pierwszy remont przechodzić.
  30 lat temu jeździło sie na glinki do Radzymina czy Ciemnego- całymi watahami. I co? Nie widać było, że droga pełna rowerzystów?? W dodatku dzieci- bo to gówniarze 13- 17 lat.
  Gdzie była policja , gdzie były władze powiatu???
  I ta kobita łaziła za podpisami inwestycji tak oczywistej jak spłuczka w kiblu.
  No ale powjatowe rządcy nie wjedziały o tem- że trza to pobudować….
  – żenada

 3. Droga dla rowerów żeby pańcia mogła pojeździć na wrotkach? A poszła won.

  Groteską są obecne przepisy. Inaczej powinno być. Albo umawiamy się na Drogi Dla Rowerów do normalnego przemieszczania się określonymi pojazdami, albo definiujemy pojęcie „Śmieszki (pseudo)Rowerowej” i wpuszczamy wszystkie aktywistki na wrotkach, zarazę na hulajnogach, wózki, spacerowiczów, deskorolkarzy i biegaczy – ale nie zmuszamy jednośladów do narażania zdrowia i korzystania z tego kuriozum.

 4. Ścieżka rowerowa najważniejsza !Pewnie ! Niech władze powiatu i Radzymina w końcu dogadają się i zrobią chodnik przy ulicy Starej w Nadmie !!!! Tyle lat spychologii jedni na drugich i dalej nic. Sołectwo Nadma największe w gminie Radzymin .Podatki nasze są inwestowane w takie ścieżki a mieszkańcy Nadmy chodzą rowami bo taki ruch że samochody prawie lusterkami zaczepiają. Dojazd do trasy S8 jeszcze zwiększył ruch samochodów. Radni Nadmy od lat ci sami mają w głębokim poważaniu ten problem. Aby im kasa się zgadzała z posiedzeń. A w Nadmie główna ulica najbardziej niebezpieczna dla dzieci idących do szkoły, starszych, matek z wózkami w powiecie i gminie Radzymin. Może Wieści Podwarszawskie nam pomogą?

 5. Ścieżką rowerową z Wołomina do Radzymina, to mi by się podobało… I do Tłuszcza… Takie Green Velo Powiatu Wołomińskiego. Tu się nie ma co zastanawiać. Robić, póki żyję…

 6. Jeśli mają je nadal projektować osoby specjalnej troski umysłowej to może lepiej nie.
  Kto by pomyślał, że DDR-y będą zmniejszać bezpieczeństwo uczestników ruchu. No ale okazuje się że to możliwe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj