Liczą na kompromis

0

Temat planowanej budowy tunelu drogowego w świetle ul. Szkolnej w Duczkach dominuje ostatnio w gminie Wołomin. Mieszkańcy Duczek, Lipinek i Zagościńca chcą żeby tunel został wybudowany, ale wątpliwości wśród niektórych budzi jego planowana lokalizacja.

Wieści prześledziły dokumentację na podstawie, której zapadła wstępna decyzja aby tunel wybudować w ul. Szkolnej w Duczkach. Pierwsze pismo w tym temacie pojawiło się w styczniu 2020 r. Wówczas to PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., wystosowały m.in. do gmin z terenu powiatu wołomińskiego dokument, w którym informowano o rozpoczęciu prac polegających na opracowaniu dokumentacji przedprojektowej dla zadania pn. „Prace na linii kolejowej nr 6 na odcinku Warszawa Wschodnia – Czyżew”. W czerwcu 2020 r. wiceburmistrz Wołomina Dariusz Szymanowski wysłał do PKP w tej właśnie sprawie pismo, w którym napisał: „zwracam się z uprzejmą prośbą o informację czy n/w oczekiwania zostały uwzględnione w powyższych pracach projektowych oraz na jakim etapie są te prace projektowe. Oczekiwania projektowe wymienione w piśmie (…) z dnia 13.01.2020 r.: (…)

2. W związku z likwidacją przejazdów w poziomie szyn, oczekujemy:

1) budowy tunelu w ciągu drogi powiatowej nr 4312W – ul. Willowej w Duczkach – ul. Kolejowej w Zagościńcu, powiązanego z peronami przystanku osobowego w Zagościńcu,

2) skomunikowanie (powiązanie) wiaduktem ul. Szkolnej w Duczkach z ul. 100-lecia w Zagościńcu. (…)” – pisał do PKP.

17 czerwca w odpowiedzi na to pismo Polskie Koleje Państwowe informowały: „Ustosunkowując się do postulatów wynikających z likwidacji przejazdu w poziomie szyn PLK informuje, iż planowana jest budowa w ciągu drogi powiatowej nr 4312W – ul. Willowej w Duczkach skrzyżowania dwupoziomowego. Z uwagi na fakt, iż postuluje Pan wybudowanie drugiego obiektu łączącego ul. Szkolną w Duczkach z ul. 100-lecia w Zagościńcu, proponujemy spotkanie celem wypracowania rozwiązania satysfakcjonującego obie strony. Prosimy o możliwości zorganizowania spotkania oraz propozycję terminu drogą mailową”.

Następnie w piśmie z lipca 2020 r. wiceburmistrz Łukasz Marek napisał przedstawicielom PKP: „W nawiązaniu do ustaleń na spotkaniu, które miało miejsce w dniu 29 czerwca 2020 r., w siedzibie Urzędu Miejskiego w Wołominie w sprawie założeń projektowych budowy skrzyżowania dwupoziomowego łączącego ul. Szkolną w Duczkach z ul. 100-lecia w Zagościńcu, Gmina Wołomin podtrzymuje swoje stanowisko dotyczące lokalizacji tunelu drogowego w powyższej lokalizacji.”

Swoje uwagi w tym temacie zgłosili do PKP za pośrednictwem wiceburmistrza Wołomina radni Katarzyna Pazio, Edyta Babicka i Marek Górski, pisząc m.in.: (…)

Cały artykuł przeczytasz na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj