Policja: 93 wakaty w naszym powiecie

8

Aż 52 policjantów, odbywających służbę na terenie naszego powiatu, odejdzie na początku roku na emeryturę. Zazwyczaj była to liczba oscylująca wokół 15 osób. Trudno będzie szybko zapełnić taką lukę, dlatego być może dojdzie do ograniczenia funkcjonowania kilku komisariatów w godzinach nocnych. Te niepokojące dane przedstawił na ostatniej sesji Rady Powiatu Wołomińskiego zastępca komendanta powiatowego Policji podinspektor Mariusz Pawlak, przy okazji referowania radnym corocznego sprawozdania z działalności Komendy Powiatowej Policji w Wołominie oraz stanu bezpieczeństwa w powiecie wołomińskim w 2022 r.

Uwagę na duży odpływ doświadczonych policjantów zwrócili radni, którzy słyszeli o ogólnopolskiej tendencji powszechnego przechodzenia na emeryturę funkcjonariuszy służb mundurowych. Odpowiadając na pytania o liczbę wakatów w powiatowej policji w drugim kwartale roku podinspektor Mariusz Pawlak przyznał, że po 1 marca 2023 r będzie ich ok. 25 proc. (do grudnia 2022 r. liczba wakatów wynosiła 12 proc.). W sumie od marca powiatowa komenda będzie miała aż 93 wakaty. – Odeszli policjanci, którzy mają uprawnienia emerytalne. Zazwyczaj odchodziło ok. 14-15 policjantów, w tym roku odeszło 52 – podsumował z-ca komendanta.

Jak liczba wolnych etatów rozkłada się na komisariaty w naszym powiecie? (…)

Cały artykuł przeczytasz na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

8 KOMENTARZE

  1. milicjantom odechciało się pilnowania schodów jakiejś chałupy na Żoliborzu a „praca” na podnośniku też ciężka przy czym trzeba uważać na żle wyprofilowane zakręty drogowe i przełożonego przemytnika walącego gdzie popadnie z granatnika i jeszcze ta rodzina wyłudzacza vatu

  2. Wystarczylo by uproscić procedure przyjęcia do policji, skoro i tak ci policjanci co teraz są też odwalają niezłe numery wiec na co sie zdają te testy psych itp. Teraz odchodzą na emeryturę dzieci dawnych milicjantów którzy mieli zapewione wakaty bez żadnych wymagań. Brakować bedzie wszedzie pracowników pokolenie smartfonowe nie ma checi do pracy wszystko mają podane od rodziców na tacy.

  3. Napiszcie jeszcze: uwaga złodzieje- macie wyborne pole do działania : wystarczy wysłać połowe policji pod zegrze i okradać chałupy na rubirzach kobyłki od ossowa.
    Uważam, że wołmin ma spory problem o którym w maglu dla bezpieczeństwa ludzi nie powinno sie pisać- ale powinno sie działać. Tyle że nikt w gminie z tym nic nie zrobi – bo njie łumjoo i njie wjedzo co tu zrobjić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj