Doczekamy się ścieżki?

2

Rowerzyści, zamierzający pokonać trasę z Wołomina do Radzymina i dalej nad Zegrze lub nad Bug z niecierpliwością wyczekują rozpoczęcia prac przy budowie ścieżki rowerowej z Helenowa do m. Ciemne. Zapytaliśmy więc władze Radzymina i Starostwo (zarządcę tej drogi) o plany związane z tą inwestycją. Jak się okazuje, są duże szanse na rozpoczęcie inwestycji.

Jak odpowiedział nam burmistrz Radzymina, prace projektowe dotyczące ścieżki na odcinku od dawnej drogi krajowej nr 8 do granicy z gminą Wołomin trwają od jesieni 2020 r. Projekt konsultowany był z ówczesnym zarządcą drogi, czyli Mazowieckim Zarządem Dróg Wojewódzkich.

– W ramach opracowywanej dokumentacji powstały także projekty rond na skrzyżowaniach z ul. Piłsudskiego i drogą w miejscowości Stary Janków, a także projekt chodnika po stronie południowej ul. Wołomińskiej na odcinku pomiędzy w/w rondami – tłumaczy włodarz.

W tak zwanym międzyczasie jednak, tuż po otwarciu dojazdu do węzła S8, zmienił się zarządca ulicy Wołomińskiej na terenie gminy Radzymin. Został nim Powiat Wołomiński.

– Pomimo posiadania wszystkich uzgodnień poprzedniego zarządcy, powiat piętrzy trudności i termin zakończenia projektowania się oddala. Co gorsze, część ścieżki (bliżej Radzymina) mogłaby powstać już w tym roku, bo Gmina Radzymin pozyskała na ten cel unijne środki, ale podejście powiatu sprawia, że szansa ta się oddala – poinformowały władze Radzymina.

Co na to Starostwo? Rzecznik tej instytucji wyjaśnia: (…)

Cały artykuł przeczytasz na łamach Wieści Podwarszawskich.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

2 KOMENTARZE

  1. Obok każdej główniejszej drogi czyli takiej jak ta powinna być od razu droga pieszo rowerowa, bo bezpieczeństwo i ekologia najważniejsze

  2. Starostwo wołemin piętszy problemy a ówczesny zarządca- nie.
    Szkoda że wtedy, zanim zmienił sie właściciel- nie rozpoczęto budowy. Wystarczyło wbić łopate w piach i w dzienniku budowy napisać układanie podbudowy, równanie , plantowani. I inwestycja rozpoczęta. Teraz wołmińskie mutasy będą to chciały blokować bo po pierwsze- inicjatywa nie id nich wyszła, kto inny napisał przetarg.
    Czyli to sie nie ma prawa udać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj