Pożegnanie z parkingiem

76

Już w czerwcu ubiegłego roku informowaliśmy o tym, że gmina Wołomin ostatecznie przegrała z PSS Społem wieloletnią batalię o znajdujący się w centrum miasta teren po dawnym markecie Globi. Sprawa sądowa o prawa do tego atrakcyjnego terenu toczyła się od wielu lat. Teraz mówi się o likwidacji parkingu, który dotychczas znajdował się na przedmiotowym obszarze. Tylko dla Wieści stanowisko w sprawie parkingu, znajdującego się na terenie po dawnym markecie Globi przy ul. Wileńskiej w Wołominie, udzieliło PSS Społem: (…)

Cały artykuł na łamach Wieści Podwarszawskich.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

76 KOMENTARZE

  • Bardzo dobrze że ograniczą parkowanie w centrum miasta niektórym ludziom to w głowach się poprzewracało i chcieli by wjeżdżać samochodem na sam peron, popieram likwidację parkingu.

 1. to jako mieszkaniec centrum poproszę lotny patrol straży, który będzie kierował ruchem i wlepiał mandaty za np parkowanie w bramie

 2. I bardzo dobrze. Skoro teren jest społem- to jaki parking??? Niech gmina zamiast sprzedawać działki – zrobi dla ludzi parking.
  Takiego chlewu co narobili mikul riczi-wieśniak i ta nieudacznica- to w żadnej innej gminie poza powiatem wołmińskim – nie ma.
  Wszędzie pięknie i z głową- a tu ciągle chlew i gnój.. w herbie tej wsi powinna sie znajdować sterta gnoju i padłe prosie na górze przebite osikowym kołkiem.
  Wstyd , Pani Elu. Wstyd !!

 3. parking przy WWL Słoneczna też pozostawia wiele do życzenia….
  Nie ma do niego dojazdu bezpośrednio z głównej ulicy… połowa parkingu to zastawiona przez mieszkańców sąsiednich bloków (łącznie z kilkoma dostawczakami, które po kilkanaście-kilkadziesiąt rozgrzewają silniki i kopcą w okna mieszkańców).

  Kończąc… dziwi mnie, ze w mieście powiatowym (gdzie w końcu zatrzymują się pociągi dalekobieżne) NIKT nie wpadł na pomysł aby zagospodarować miejsce na parking!?!? Zaraz okaże się, że wszelki uliczki okoliczne będą nieprzejezdne.
  Może warto rozważyć teren po starym wołomińskim bagienku (stary basen)?

 4. Szanowni Państwo! Po co tu się bulwersować??? Przecież jak to szambo z parkingiem po Globim się rozlało, nagle okazało się, że w urzędzie jest genialny pomysł – parking podziemny! 5 szybkich lat i po problemie 🙂 a na razie przeparkujemy pod UM. I po problemie 🙂

  • Nie tak hop Tylko zniknie parking po Globi to zaraz pod UM pojawią się szlabany na bileciki „tylko dla interesantów” Pożyjemy, zobaczymy czy nie miałem racji,

 5. To się gminie ograniczenie ruchu w centrum miasta udało 😀 😀 😀

  Przecież jak była mowa o likwidacji miejsc parkingowym przy Kościelnej to radni narobili rabanu, że można zaparkować na parkingu po Globi i przejść się kawałek 😉 Teraz ten kawałek to z parkingu ze Słonecznej albo w Duczkach.

  Mnie zastanawiają dwie rzeczy:
  1. Nie dało się tego przewidzieć i zabezpieczyć miejsc parkingowych wcześniej? Przecież o przegranej gminy w sądzie o ten parking wiadomo już od dawna. Co robili urzędnicy przez ten czas? Liczyli na cud, że sprawa się wywali po wyborach?
  2. Co oznacza centrum przesiadkowe, w sensie z czego do czego się ludzie przesiadają? Komunikacja publiczna leży i kwiczy, więc zakładam, że nie o to chodzi. Robił ktoś badania pokazujące ruch przesiadkowy?

 6. Parking podziemny????
  – jakie to mądre!!!!!!!
  Jak przejazdy pod torami pkp- jak popada mamy darmowy basen dla aut- brawo !!!
  Poprosze nazwisko tego kto to wymyślił.
  A tak na serio- mówiłem dawno: weź bilet ztm 24h i zobacz gdzie na nim dojedziesz w każdym z powiatów, czym i jak wrócisz, jakie będziesz miał możliwości transport zamienny i porównaj z wołemińskim zaszczankiem.
  Niech więc ten umyślny przejedzie sie do Legionowa i zobaczy jak tam DZIESIĘĆ LAT TEMU wybudowano parking przy pkp. Tam nie ma basenu.
  No niemoty …. jak palcem nie pokarzesz- sami nie wymyślą. Oddawać te pensje i 13 – wołominiakom, niemoty.

 7. Centrum przesiadkowe?????

  Od 15 lat do wołmina powinien co 30 min chodzić czerwono żółty autobu ztm.
  Tak jak chodzi do halinowa pruszkowa sulejówka legionowa otwocka woli mrokowskiej nadarzyna magdalenki piaseczna hotomowa ryni radzymina.
  Od 15 lat tak powinno być.
  Co zrobiła w tej kwestii banda mikuli rynia i wróżek????

  – NIC !!!!!
  Co pół godziny siedemsetka na plocką pod metro. Tak powinna wyglądać ZBIOROWA komunikacja.

 8. Będzie pewnie znowu tu market ale.jak juz to z parkingiem podziemnym najlepiej lub wybudować blok mieszkalny w miarę wysoki, bo budować pailony małe na fryzjerów i solaria obuwniczy to bedą swiecic pustkami takie biznesy to szybko padają.

 9. Brawo Pani Burmistrz Radwan i cała ekipa pozytywnych radnych !! Tak trzymać ! Nie schodzić z tej drogi rozwoju !
  Ekologia tera się liczy, przecie samochody mają być likwidowane, tak mówi kolega Eli niejaki Trzasku. A pieszo to nie łaska? Rowerem to nie, bo nie będzie gdzie postawić przecież… Macie wołominiacy minitężunie, to po kilkukilometrowym spacerze, odpoczniecie sobie na ławeczce, tej czy przy wspaniałym jedynym takim pomniku psa, a potem do pociągu … I już… dawno mówiłem tu jest Muzeum Barei. Pamiętacie taki dialog:”Ja to proszę pana mam bardzo dobre połączenie. Wstaję rano, za piętnaście trzecia. Latem to już widno. Za piętnaście trzecia jestem ogolony, bo golę się wieczorem, śniadanie jadam na kolację,więc tylko wstaję i wychodzę… I jest za piętnaście siódma. To jeszcze mam kwadrans.To jeszcze sobie obiad jem w bufecie.To po fajrancie już nie muszę zostawać,żeby jeść, tylko prosto do domu i góra 22.50 jestem z powrotem.” Teraz nas to czeka, wszystko dzięki

  • Ja jak się w podobnym tonie wypowiadałem podczas moich kampanii wyborczych, to zewsząd słyszałem, że jak można tak mówić o Wołominie i że tu jest wszystko tak idealne, że nie ma potrzeby wprowadzać żadnych rewolucji i że na Ogrodowej wszystko wiedzą najlepiej 🙂
   Dobrze, że się z tego wszystkiego wycofałem, to teraz mam święty spokój.

 10. A tak naprawdę czy ktoś się spodziewał że Pani Burmistrz Elżbieta Radwan i jej wiceburmistrzowie i jej radni coś zrobią cokolwiek w tej sprawie? Wiedzieli o przegranej Wołomina od dawna, ale sami mają gdzie parkować, to o co chodzi ? Jest dobrze.
  Kasa idzie na plac 3 maja, tam się zrobi za rok grand opening i kiełbase s troche serduszek na fb i będzie ok, wygra znowu. Tak se myślą. Czyż nie? Ciekawe czy ludzie znów się nabiorą.. Choć słyszałem już o innych kandydatach z jej ekipy…

 11. Pani Burmistrz już nie musi się martwić to ostatnia kadencja jej w Wołominie więc można szaleć do woli.
  Co tam mieszkańcy, co tam miasto. Jeszcze załatwić to tamto, albo załatwić tych i tych.
  Teren ma właściciela właściciel ma prawo, gmina miała lata na zorganizowanie parkingu, który jest absolutnie niezbędny, teraz może gmina kupić najdroższą działkę w mieście.
  Gmina ma też problem z kolejną obiecanką i tu bądźmy uczciwi, każdy kandydat na burmistrza to obiecuje Białe Błota. To może z wyjątkiem burmistrzów, którzy byli właścicielami tego terenu.
  Dwie kadencje i dalej nic. A miało być tak pięknie. Przypomnę że plany wobec tego terenu były szumne i dumne. Ośrodek wypoczynkowo sportowy myślę że byłby dla mieszkańców fajnym rozwiązaniem.
  Chętnie opowiem redakcji historię, nie pierwszy zresztą już raz.
  Pozdrawiam jeden z właścicieli

  • A wiecie, że w takim Otwocku czy Legionowie to mają nawet Veturilo połączone z systemem warszawskim?
   A u nasz panie furmanki jeżdżą sosą do stolycy
   Dobra, znikam, bo mnie tu zaraz lokalni zagdaczą, że z Wołomina jestem, a znowu na Wołomin nadaję

 12. O czym Ty mówisz!!! Wyobrażasz sobie stacje serwisowe na nieistniejącej ścieżce rowerowej we powjacie wołemynskim? Miejsce z wiatą gdzie wisi pompka, klucz francuz , klucze 8,10, 12, 14, 15.
  Wyobrażasz sobie to tutaj??? Bo ja- nie.
  A w Legionowie wisi. Dziwo, nie????
  Ta jakbyś bambusom z amazonki dał ajfona i kazał ściągnąć Sanah. Dobra- dla zrozumiałości w powiecie- top łan.

   • 619 miejsce… wg rankingu za 2022 gm. Wołomin jest na 590! miejscu. Trzeba się chwalić!

   • Może nawet i wyżej jeśli jakaś kasa z KPO trafi do Wołomina. Bo bez względu na nasze poglądy polityczne to dla Wołomina chyba jedyna realna nadzieja na przyszłość w tym momencie. I to też dużo zależy od tego według jakiego klucza te środki zostaną w Polsce rozdane i ile ich trafi do Wołomina. I kiedy będą.
    No chyba, że ktoś widzi na tą chwilę inną perspektywę dla tego miasta, to też ok. Jak wiadomo – tonący brzytwy się chwyta.

 13. I jak zwykle.. Rozmydlenie… Winny jerzy winny ryszard… A tu sie dzieje tu i tersz.. 8 lat Pani Elzbiety.. 8!!!! ..gdzue była gdy kasa była na wszystko ale tu bylo własne ego i tak nic z tego, żaden senator czy posel z tego nie będzie

 14. Jaka kasa… jakie trafi.. pamiętacie ranczo- my tu unijnych srebrników nie chcemy. !!!
  Dlaczego?????
  Bo każda unijna złotówa musi być rozliczona i to w określonym czasie. Oni nic nie mogą z tego zachachmęcić.
  Ale nasze swoje- aaaaaa – prosze- ile ttwa inwestycja na śmieciowichu??? Ile tam poszło ??? Ktoś wie????? I końca nie ma !!!!

 15. Dajta spokój naszej wspaniałej Elżuni i równie wspaniałej zgrai radnych, pozytywnych oczywiście. Dzięki nim Wołomin kwitnie, rozwija się, jest wzorem dla innych miast a nasza Elżunia jest jednym z najbardziej wpływowych burmistrzów w internecie – zajęła 8 miejsce. Hip hip hurra. I na dodatek 8500 obserwuje jej profil na fejsie. I co? Zamknęła usta niedowiarkom.
  A jak wam nie pasuje że społem zagrodzi teren to chodźta pieszo.

 16. Moim zdaniem dobrze że PSS Społem wygrało swoje i że zniknie z centrum miasta ten obleśny dziki parking. Teraz Wołominiacy ruszą tyłki, parkowali tam ludzie co mają 5 minut spacerku do pkp z domu, bo nie chciało się iść na piechotę.Trzeba się pochwalić że mam samochód trupa bo takie tylko tam parkują, same szroty i reklamy na kołach napraw tych szrotów. Sam korzystam z komunikacji miejskiej i nie narzekam, jest wspólny bilet ,autobusy L, noi prywaciarze,a kiedyś tego nie było i nikt nie płakał jak Mikulski Wołomin niszczył i nic nie robił. Wiadomo że przydały by się autobusy ZTM a nie tylko nocny i żeby linia L kursowała częściej i na czas bo teraz to porażka jest. Pani Burmistrz nie jest taka zła bo nikt tyle dla Wołomina nie zrobił co ona, pamiętam ten stary I ponury Wołomin, a teraz jest on kolorowy, tylko wkurza mnie jedno budują place zabaw dla dzieci gdzie popadnie,ale te dzieci dorastają i co z nimi jak nie mają gdzie pograć w piłkę nożną, koszykówkę itp, jak było kiedyś np. w parku przy Moniuszki. To młodzież sięga po inne rozrywki alkohol, narkotyki, dopalacze, bo tylko to im zostało, a co za tym idzie kradzieże, rozboje pobicia i patologia którą żądzący sami produkują.

  • Bo miarą rozwoju miasta jest to, czy on jest kolorowy czy nie? Infrastruktura się sypie, zadłużenie gminy na granicy bankructwa (nigdy tak źle nie było), ale jest ładnie brokatem przysypane, więc jest spoko? Przez takie myślenie cofamy się do średniowiecza.

   Komunikacja w Wołominie nie istnieje. To, co mamy teraz jest dla starszych ludzi na emeryturze, którzy mają mnóstwo czasu i mogą sobie pozwolić na celowanie w autobus, który jeździ co godzinę, a czasami w ogóle nie przyjeżdża. Chodzenie na piechotę jest świetne, jak się ma mnóstwo czasu. Niestety większość rodzin z dziećmi kombinuje jak szybko wrócić z pracy, zrobić zakupy i jeszcze dziecko odebrać z przedszkola przed zamknięciem. Każda minuta jest ważna, ale burmistrz tego nie rozumie, bo ona tylko seniorów widzi. Dla rodzin z dziećmi w tym mieści nie ma praktycznie nic, ani miasto nic nie organizuje ani nie ma zachęty dla prywatnych przedsiębiorców.

   A jeśli chodzi o Mikulskiego to może i wiele złego zrobił, ale pozwalał działać innym, tyle organizacji pozarządowych, ile działało wtedy w mieście nie było chyba za żadnego burmistrza. Teraz z takimi organizacjami się walczy. Dlaczego? Bo starają się coś dobrego zrobić? Bo wtedy wyjdzie, że jednak Wołomin to nie tylko sypialnia Warszawy i tu też da się skutecznie działać? Bo wyjdzie lenistwo i nieudolność Ogrodowej? Jakbym miał podać skojarzenia z obecną ekipą to do głowy przychodzi mi tylko smród, lizusostwo, mściwość, nieudolność. Nawet trudno mi podać jakąś jedną inwestycję, która pchnęłaby to miasto w rozwoju. Pies, dzwon, wycięte drzewa, karmniki dla sikorek, hotele dla pszczół? A coś dla ludzi? Nigdy nie zrozumiem ludzi, którzy pomimo ośmiu lat nieudolnych rządów obecnej ekipy nadal mają zamiar na nich głosować. Naprawdę nie widzicie tego, że jest źle? Nie czytacie rankingów, w których Wołomin jest na szarym końcu pomimo bliskości stolicy? Nie widzicie różnicy miedzy Wołominem, Wyszkowem, Legionowem czy nawet Radzyminem?

 17. Pisałem o tym wszystkim już 10 lat temu. Że wołmin idzie w dół jak kuter rybacki pełen smrodu- no bo nie Tytanik.
  Nie słuchaliście tego co pisze. Głombje.
  No to teraz macie: łapki w nocniczku.

 18. O co tyle hałasu?
  Jest przecież wspaniała lokalizacja pod nowy parking. Jest do zagospodarowania teren pod lasem po dawnej oczyszczalni ścieków, póki co nie ma niego chętnych.
  A teraz jest moda na ograniczenia ruchu pojazdów w centrach miast i można zrobić strefę zero emisji i ograniczenie ruchu samochodowego między torami a ul. 1 Maja i między Fieldorfa a Al. Niepodległości więc jak najbardziej lokalizacja wpisuje się w nowy trend.

  Taki żart oczywiście, ale kto wie?

 19. Teren po oczyszczalni pójdzie za PSI GROSZ jakiemuś pociotkowi czy znajomemu deweloperowi.
  Spokojnie.
  Nie potrzebnie o tym wspominałeś. Bo sprawa już prawie przygasła, przycichła , zdechła.
  Zrobi sie niby 3 przetarg na grunty i spokojnie teren zejdzie. Za cene ławki w parku. I jrszcze kupujący dostanie od tego zniżke i odszkodowanie od wołmina że kupił po oczyszczalni.
  Jeszcze ładne osiedle będzie – dzieci w piaskownicy będą ryć jak złe….
  Tam pod blatem już łapki chodzą niecierpliwie.
  Niepotrzebnie o tym wspominałeś.
  O takich kąskach sie głośno nie mówi- po co o tym pisać?

 20. Ela z kolegami powinna podjąć zdecydowaną decyzję. Skoro ogrodzą „parking” to jest dobry moment na zainstalowanie parkometrów w okolicy dworca PKP. :}

 21. W tym mieście już żyć się nie da. Nawet umrzeć nie można bo na cmentarzu tak śmierdzi, że i umarłego ten smród z wysypiska na nogi postawi.

 22. Właśnie strona fb Wołomina informuje o instalacji parkometru pod biblioteką. Quo vadis Wołominie??!!?? Wojna z kierowcami na całego? Po co ja płacę podatki w tym mieście? żebym nie miał gdzie zaparkować, jak jadę do stolicy za chlebem? W tym mieście nie ma parkingów, nie ma pracy, za to będzie kolejne muzeum w elektrowni, kolejne parczki kieszonkowe… to jest jakiś DRAMAT. Co ta władza robi z tym miastem.

  • Idioci, którzy działają na szkodę mieszkańców. Zero brania problemów na klatę, gaszenie pożarów po najmniejszej linii oporu, brak perspektywicznego myślenia, przerzucanie skutków swojej nieudolności na mieszkańców. Masakra. Ale i tak znajdą się myślący inaczej, którzy będą na Elę i jej ekipę głosować, bo miasto jest bardziej kolorowe. Gówno posypane brokatem będzie nawet błyszczące, tylko co z tego, nadal pozostanie gównem. Zero nadziei dla tego miasta. Dopóki wyborcy nie zmądrzeją, dopóty to miasto będzie kupą gruzu.

 23. „Na wniosek mieszkańców naszej gminy ( ciekawe których ? może to nasi kochani pozytywni radni zlożyli ??) … rozpocznie się montaż pierwszego pilotażowego parkometru na parkingu przy ul. Wileńskiej 32.” Fajnie, stawiasz sobie samochód , jedziesz do pracy i z kieszeni wypływa ci miesięcznie jakieś 500 zł i idzie ciut do firmy co to obsługuje a reszta do UM, pewno na premie, największa dla pomysłodawcy tej bzdury kadencji królowej Elżbiety… Tyle lat było ok a teraz jak ten po globi likwidują to i ten … ich iloczyn inteligencji wystrzelił w kosmos.. a wszytko dla dobra mieszkańców , stąd te serduszka na fb 😉 Powinni też taki parkomat pod UM i bez wyłączania pracowników z opłat. Niech se i ona płaci.

  • to jedna wielka pomyłka. O ile rozumiem wprowadzenie parkowania przy Galerii (parking jest Galerii, a parkowali mieszkańcy korzystający z pociągu) to w tym przypadku nie jestem w stanie uchwycić logiki. Najpierw gmina chwali się punktem przesiadkowym i parkingiem obok, że mieszkańcy dojeżdżający do stacji samochodem będą mieli gdzie zaparkować w drodze do pracy i w ogóle jak się do eko rozwiązań przyczynia, a chwilę potem każe tych samych mieszkańców za to, że korzystają z możliwości przesiadki z samochodu do pociągu. Bareja by tego lepiej nie wymyślił.

   Nie wiem co sądzić o tych, co lajkują ten pomysł i to jeszcze uważają, że ograniczy to liczbę parkujących. Ale w jaki sposób? Gdzie podzieją się ci, którzy wcześniej parkowali na parkingu po Globi? Kilkaset samochodów? Gdzie będą parkowali urzędnicy urzędu miasta (burmistrz nasyła straż miejską, która wlepia mandaty urzędnikom parkującym przy urzędzie, więc parkują najczęściej wzdłuż Wileńskiej) i starostwa? Chyba, że tym parkometrem chcieli odstraszyć mieszkańców, żeby zapewnić miejsce dla urzędników, bo oni pewnie będą zwolnieni z opłat. Rozumiem, że teraz liczba linii autobusowych zwiększy się przynajmniej o te dowożące bezpośrednio do stacji mieszkańców wszystkich sołectw położonych dalej od linii kolejowej?

 24. poczytajcie sobie opinie o tej firmie co będzie zarządzała parkingiem… ciekawe ciekawe.. podobno kary po 100 zł sypią się że hej. Nie wiem, może to nieprawdy ludzi piszą, sami oceńcie

 25. Ile tam teraz zrobili tego zadłużenia miasta? Jedyne 170 mln zl? Że na krawędzi upadku? No płatne parkingi w całym mieściel, wszędzie, i podatek od kroków i puszczanych bąków, co sprawdzi rozbudowana straż miejska… I bedzie zaraz na zero. Jest prosty pomysł, oryginał 😉

 26. Wybraliśmy debili- to mamy debili. No bo ja rozumiem, że miasto – czyli 3 nieudolne ostatnie ekipy rządzące w tej wsi – zbudowało parkingi dla mieszkańców. Tak jak to zrobili w Pruszkowie Legionowie Woli Grzybowskiej, na Wesołej… i w 90% w miastach i wioskacch wokół wawy. Pomijając oczywiście obkitolony powiat wołmenski i jego centralne wjoche- wołmin- no bo 3 ostatnie ekipy przez 20 lat- nie zrobiły- NIC.
  I teraz takie miasto- co zbudowało parking mówi swojemu podatnikowi: masz parking, tu se auto postaw- i jedź!!!
  Ale jak postawisz swoją skorupe w innym miejscu- to albo wlepimy ci mandat albo płać w parkomacie.
  I spoko – to rozumiem.
  Jednak gamoniu jeden z drugim- NIC PRZEZ 20 LAT NIE ZBUDOWALIŚCIE- to jakim prawem żądacje od ludzi pieniędzy za swoje nieróbstwo, brak pomysłów na rozwiązanie problemów komunikacyjnych , niedołęstwo umysłowe- jakim sie codzień wykazujecie, brak kreatywności i pomysłów na rozwój miasta i przyciągnięcie przedsiębiorców, i w końcu – za brak parkingów które tak jak inne miasta powinniście zbudować 10 lat temu- przynajmniej
  Wołomińskie auta żeby dojechać do pracy parkowane są na parkingu na Wesołej i w Sulejówku. Przez wasze bezmózgowie.
  Nie wstyd wam ???
  – Naprawde???
  To na wjate na 8 słupach potrafiliście wydać 30 ponad milionów złotych, na internet dla sołectw- którego nie ma i nikt z tego nie korzysta- mimo że poszło kolejne 3 miliony- gdzie – nie wiadomo, na patelnie – i tera z po raz kolejny- na przewrót patelniowy- kolejne miliony- o mikro tężuniach i parku na końcu wsi- to pieniądze sie znalazły a na szarą kostke przy stacji wzdłóż torów- to nie ma???? Nie potraficie zrobić projektu parkingu jak w Legionowie????
  Naprawde???
  Do wyborów- i ani dnia dłużej.

 27. Mam nadzieję jednak, że szybciej sobie pójdą. Burmistrz już kompletnie odleciała, jak chory psychicznie powtarza te swoje teksty o złym PiSie. Cały czas to samo, jakby miała jeden tekst wyuczony na pamięć. Urząd czego nie zrobi to większa wtopa, jakby chciał przegrać te wybory, na przekór tym wszystkim lizusom Ogrodowym. Nie wiem co za dziwny ktoś odpowiada za promocję miasta. Oni nie widzą, że przyjęta strategia wywołuje tylko śmiech wśród myślących? Ludzie ich krytykują, nabijają się, a oni nadal o tej nienawiści do PiSu i te odezwy do rządzących. A i jeszcze dowalanie innym w każdej odpowiedzi na profilu miasta.

  A może po prostu nie da się rządzić przez osiem lat jadąc tylko na promocji? Może ludzie w końcu przejrzą na oczy i zaczną domagać się konkretów? Przecież to było do przewidzenia, że zaczną się sypać kolejne kamyki aż w końcu ruszy lawina i wywiozą tych dziwnych ludzi na taczkach. A wystarczyło wziąć się do roboty, pościągać ludzi znających się na kluczowych dla miasta działaniach, pogadać z burmistrzami, którym udało się wdrożyć nowe rozwiązania, zainwestować w szkolenie kadry i starać się to miasto podnieść z ruin. Ale to chyba niewykonalne jak ma się zaplecze złożone z samych landrynkowo-pozytywnych wróżek i skrzatów w rajtuzach na szelkach.

 28. Wołomin stał się sypialnią. Priorytetem jest więc sprawna komunikacja do pracy w Warszawie. Komunikacja leży i kwiczy. 23 km stają się coraz większym problemem do pokonania. Na szumnym centrum przesiadkowym nie ma się gdzie i do czego przesiadać, tylko buje zielsko rośnie na środku.

 29. O jakiej Ty promocji piszesz? promocji …czego?? mamy tu zamek książąt mazowieckich? Stonehage? Krzyżacy się tłukli na patelni???
  tu nie ma czego promować !
  Mieli możliwość promocji Ossowa – spartolili to koncertowo tak – że przykład ich niedorozwoju i niedołęstwa przytacza się w szkołach wyższych.
  To jest żenada! siedzi sobie młody człowiek co cudem się rano przed skowronkiem na wykład wybrał – a tu wykładowca wali z takiej armaty.
  I co ten człowiek słyszy? Ej, Łukasz, ej Aniu – a to nie ty jesteś z Wołomina??
  i rechot za plecami. – przez niemoty i miernoty z gminy -świeci bogu ducha winny człowiek oczami na roku !
  Promocją – mogłaby być – gdyby kiedyś była – ich ciężka praca i duma mieszkańców – że są wołominianami. dopłaty dożłobka przedszkoli, ścieżka na rower, dobry transport – bezpieczne spacery wieczorami , jakiś klub bez siekier i noży nad drzwiami… – wszystko nierealne!
  Nierealne dla tego miasta.
  Teraz – to się lepiej do takiej wołmeńskiej promocji nie przyznawać. Lepiej powiedzieć że się w Czarnej mieszka albo Helenowie – albo Leśniakowiźnie – nazwa śmieszna ale nie budzi skojarzeń z miernotami od palenia taniej kawy do południa.
  Szkoda słów……

 30. wolumin.org
  „Promocją – mogłaby być – gdyby kiedyś była – ich ciężka praca i duma mieszkańców – że są wołominianami. dopłaty dożłobka przedszkoli, ścieżka na rower, dobry transport – bezpieczne spacery wieczorami , jakiś klub bez siekier i noży nad drzwiami… – wszystko nierealne!”
  Socjal – pomysł na promocje cóż za kuriozum!

  A za co ten niby socjal?
  By Wołomin wygrzebać trzeba ściągnąć pracodawców – miejsca pracy!
  Można też poprawić jakość szkół – coby wołomińskie szkoły były znane z poziomu a nie „poziomu”

 31. Wiesiu- i masz racje. 100% . Tylko powiedz mi , słonko, jesteś pracodacą- owszem- u twojej bramy pojawia sie zgraja wyrobników- mówisz im : umowa na pół etatu praca po 10h , wynagrodzenie- 2300 – brutto! Robicie??? Oni taaa, taaaa taaaa. Zatrudniasz, oni robią, i gdzie to sprzedasz?? Jak ci środki do produkcji dowiozą??? Helikopterem????
  Dlatego jedyne co można by było promować w tej dziurze- to jakość życia- bo niczego innego tu niema a promocja jakości życia- to utopia- bi wynika z bardzo silnego rozwoju gminy. A tu nie ma nawet – bardzo słabego. Nie będzie więc pienięszy na socjal. A nie będzie- bo trzebaby było przyłączyć te wieś do świata. A to nie realne nawet za 20 lat- zakładając że radni burmistrz i starosta – taką wole by mieli. A nawet tego nie mają..
  Musieliby przewartościować całe swoje myślenie , postępowanie, wyznaczyć w końcu JAKIŚ azymut wariant cel- a to sie im nie opłaca.
  To wciąż ten sam układ, klika, sitwa.
  50 000 lidzi- z tego idzie wyżyć !

 32. Zdarzenie losowe zmusiło mnie do odwiedzenia Wołomina, a ściślej – jego centrum, po kilku latach przerwy. Ktoś tu pisał, że Wołomin się zwija, że zastój, że nic się nie dzieje, że jedynie dzwonki, ławeczki, pieski, tężnie. Moje zdanie jest takie, że Wołomin już się zwinął. Zauważcie, proszę, ile jest wolnych lokali użytkowych w centrum miasta oraz w jaki sposób, na jakie rodzaje działalności, wykorzystywane są lokale zajęte. Popatrzcie na ulice, chociażby na Kościelną na odcinku od Legionów do Mickiewicza, wyremontowaną z rozmachem, zastawioną samochodami chyba o każdej porze dnia. Winna jestem najszczersze gratulacje dla miejscowych włodarzy, z panią burmistrz na czele, za jakość nawierzchni ulic, a najlepszym przykładem będzie ulica Polna, szczególnie na odcinku od Legionów do Mickiewicza. Smród i brud w centrum miasta mają się dobrze, pod nogi trzeba patrzeć z uwagi na „miny” – kultura bytowania pozostała w tym samym miejscu. Wywiezienie władz na taczkach to duża uprzejmość ze strony mieszkańców… Bardzo duża!

 33. A światła są gaszone jak ludzie biegną na pociąg do pacy i z pociągu. Można zaliczyć w zęby, złamać nogę na dziurach, wejść w minę poślizgową albo wszystko na raz. Dobrze, że wiosna idzie i dłuższe dni. A resztka zieleni zasłoni brudy.

 34. Pięknie koledzy Elkę rozgrywaja, i dobrze bo wystarczająco czasu zostało zmarnowane, jest jeden kanydat co by się nadawał na Burmistrza K.C.i pewnie by dostał poparcie szefowej.

  • W obecnej sytuacji poparcie szefowej to jak gwóźdź do trumny. Szczęśliwi ci, których nigdy z obecną władzą nikt nie powiązał. Ludzie są tak wściekli, że zdanie „nie zagłosuję na nikogo z tej ekipy” jest chyba najczęściej powtarzanym zdaniem w gminie.

 35. Takie działania są wbrew rozsądkowi, logicznemu myśleniu i pokazują brak elementarnej wiedzy wśród rządzących. Ktoś nie mógł znaleźć miejsca parkingowego i w emocjach poszedł do urzędu miasta, burmistrz pomyślała, że świetnie, będzie dodatkowa kasa i mamy parkometr. I w taki sposób rządzony jest od ośmiu lat Wołomin, bez planu rozwoju, bez strategicznego myślenia, bez przewidywania konsekwencji swoich działań, z totalną ignorancją dla wiedzy z zakresu zarządzania, ekonomii, finansów publicznych. I mamy w efekcie to, co mamy.
  Komuś spodobał się pomysł z woonerfami i strefami płatnego parkowania i kij, że takie rozwiązania wprowadza się w miastach, które mają nadmiar turystów i w których ta liczba nie spadnie, jak się ograniczy ruch samochodowy. Centrum Wołomina dogorywa, rotacja najemców jest prawdopodobnie największa w historii miasta. Jak ktoś nie prowadzi sklepu z bułkami to padnie. Usługi są papierkiem lakmusowym rozwoju. Ile punktów usługowych jest w centrum (nie licząc banków)? Jak długo są w stanie przetrwać? Jakie typu są to usługi? Mamy jakieś usługi z wyższej półki?
  I teraz krótka analiza:
  1. mieszkam na Granicznej, do stacji mam kilka km. Po Globi nie zaparkuję, przy bibliotece na czas mojej pracy w Wawie też nie. Samochodem nie dojadę, bo droga 634 w remoncie. Jakie mam wyjście. Parkuję przy Polnej, Moniuszki, Mickiewicz, Ogrodowej, Warszawskiej, w bramie, na trawniku, tam, gdzie jest miejsce, bo nie mam innego wyjścia, dostępnego parkingu zaspokającego potrzeby nawet dotychczasowych użytkowników w obrębie wielu km nie ma, a mieszkańców podobno przybywa. Efekt: przeniesienie ruchu samochodowego na wąskie ulice kilkadziesiąt m od centrum.
  2. mieszkam z Majdanie/Czarnej/Zagościńcu. Do tej pory jeździłem do centrum po książki do religii, buty, żeby załatwić coś w banku, czasami na obiad np. do przystanku W czy Pobitych talerzy. Dojazd zakorkowanymi ulicami do centrum plus szukanie miejsca parkingowego plus np. toalety z dzieckiem, a potem targanie dzieci i zakupów do samochodu stojącego kilka ulic dalej, przestaje mi się opłacać. Zwłaszcza, że jeszcze obiad trzeba ugotować, odebrać trzecie dziecko ze szkoły, pomóc w odrabianiu lekcji…. Efekt: książki kupuję przez internet, bo kurier następnego dnia dowiezie, więc bez różnicy, po buty jadę do M1, bo sklepów więcej w jednym miejscu, za 20 minut będę na miejscu i miejsce parkingowe znajdę, a spotkanie ze znajomymi umawiam w Kobyłce.
  A teraz popatrzcie, jak diametralnie zmieniłoby sytuację np. pobudowanie parkingu wielopoziomowego w centrum. Gmina nie ma terenu? Pomijam, że większość wyprzedała na własne życzenie w ostatnim czasie. Ale są partnerstwa publiczno-prywatne. Gmina próbowała w ogóle rozmawiać ze Społem na temat współfinansowania inwestycji, odpkupienia albo wydzierżawienia terenu po Globi? Wycofanie ruchu samochodowego z centrum nie doprowadzi do tego, że nagle pojawią się tam turyści, będą przesiadywać przy minitężni, otworzą się kawiarenki i staniemy się Konstancinem, tylko do tego, że centrum miasta padnie na amen.

 36. Z Wołomina do Kobyłki przeszła Bardzo Dobra Burmistrz i Kobyłka rozwija się wspaniale pod Jej zarządzaniem powstały parkingi z dwóch stron stacji Kobyłka i Ossów powstają nowe wiadukty i tunele a na sukcesy Kobyłki możecie tylko popatrzeć przez okno pociągu trzeba było zrobić wszystko aby zatrzymać Dobrą Burmistrz w Wołominie a nie teraz narzekać.

   • Zarządzać Dobra Burmistrz potrafi. Tyle spraw leżących na półce albo źle przeprowadzonych rozwiązała. Jako, że jestem pracownikiem UM Kobyłka to dodam, że Pani Burmistrz jest osobą ekscentryczną w pozytywny sposób i przy swoim „czarnym” wizerunku ma duuużo dobrej energii w środku. Za mój komentarz liczę oczywiście na premie 😉

 37. Jeszcze raz wam powtarzam : na obecny „sukces” wołmina pracowały 3 ekipy : mikuli rynia i wróżek. Ale to i tak niczego nie wyjaśnia, bo wołomiński ciemnogród policzy to sobie jako 3×4=12. Lat zastoju.
  A nie!
  Bo mikuj nie robił nic przez 3 kadencje riczi jedną a wróżki 2 . Razem 24 lata w plecy.
  I nie jesteście w stanie odrobić tego za kolejne 30.
  Dlatego moje dzieci nie będą tu mieszkać. Nie ma sensu.
  Wszystkie inne powiaty wiedziały że kluczem do rozwoju są dobre połączenia. Drogowe kolejowe autobusowe i zorganizowany transport.
  We wołmińcu zastanawiają sie czy linia nocna jest potrzebna. No pewnie nie- bo obsługuje ją ztm. Gdyby ją obsługiwało stalko- aaaa- temat wogóle nie byłby podejmowany na żadnym forum.

  Z racji tego, że ci wszyscy burmistrzowie co u nas byli – nie potrafią łączyć kropek- nie powinni nawet kołchozem zarządzać a co tu mówić o jakiejś zbiorowości, mieście…
  Mogliby w pieczarkarni robić czy cegły po budowach nosić- ale nic więcej. Do zamiatania ulic też bym nie brał

  • Pełna zgoda, że obecny stan gminy i miasta jest wynikiem długich lat zaniedbań. Jednakże wcześniej, w poprzednich nieudanych kadencjach, nie było tylu działań pozornych, upstrzania miasta nibyinwestycjami typu pieski, tężnie i ławeczki. W tej kadencji działania, których efektem są miniskwerki, minitężnie są podstawowymi działaniami samorządu. Poprzednicy obecnej włodarki nie mieli parcia na dalszą karierę, a przynajmniej się z tym parciem nie obnosili. I nie było takiego poparcia dla włodarza ze strony rady jak ma to miejsce w obecnej kadencji. Były przejawy przytomności umysłu u radnych. Była, w niedużym zakresie, racjonalność działania. Dziś jest niezdrowa radość z zasiadania w radzie, niczym konkretnym nie poparta i nie dająca żadnych efektów.

   • Bo tu nie chodzi o efekty, ale o wieczną fiestę, ustanawianie pełnomocników, powoływanie zespołów, zamienianie się stołkami, wymyślanie nagród dla siebie nawzajem. I już jedna Grażynka z drugą będą piały z zachwytu, jaką to wspaniałą burmistrz mają. Lecą lajki, lecą serduszka, cóż więcej potrzeba? Kto odważny zapyta, ile kosztowała wczorajsza impreza w MDKu? Kto przeliczy to na załatane drogi?

    Jedną ręką burmistrz daje po kwiatku kobietom w MDKu, a drugą wprowadza opłaty za parkowanie. Kasa się zgadza?

 38. No to jak sie komuś nie podoba- może zrezygnować. Wiesz, jaki byłby bum w polsce jakby pismaki sie zebrali- poinfo że we wołmińcu rada sie rozwiązała??? A dlaczego a po co, czemu….
  Z szafy zaczęłyby wyłazić trupy do rozliczeń – o których wszyscy wiedzą w mieście – ale nie w polsce. Oczywiście wołmińska policja nie mogłaby już powiedzieć- że sprawy nie ma- jak to sie dzieje z internetem dla sołectw czy wiatą na 8 słupach za 16 baniek + kolejne 16 na rozruch. A gdzie prawidłowość decyzji w tej iinnych sprawach????
  Jakby pismaki siadły- to wyszłoby co radni za uszami mają- dlatego WSZYSCY SIEDZĄ I MILCZĄ.

 39. Ale przecież w Małkini też nie ma żadnego parkingu przy stacji i ludzie jakoś żyją.
  Nie rozumiem problemu…

 40. Tyle że ani na Syberii ani w Małkini nie wprowadza sie ludziom tak wyskoich podatków gruntowych- za NIC. Rzeczywiście – wołomińska wieś niewiele sie różni od syberyjskiej. Ale tam – wój sie za grunt płaci. A tu- dlaczego tak drogo??? Bo Z NAZWY TYLKO- tern miejski???? Ani wody ani gazu ani reszty mediów. Za to syf po lesie zakopują wielkie wozy prywaciaża- a policja udaje że śpi. No to Sybir lepszy- bo czyściej.

  • Bo w Wołominie mieszka elita. Możesz pojechać do Warszawy i z dumą powiedzieć „Jestem z Wołomina”. I widzisz wtedy u ludzi te spojrzenia pełne podziwu i zachwytu :-)))))
   A za przynależność do takiej elity się płaci i to z gruntu niemało.

 41. Eetam, a Pani Elżbieta Burmistrz Radwan była dziś w sejmie, tło robiła Karnowskiemu, boi się chyba że pegasusem ją podsłuchiwali… Ciekawe po co, znów ego wywalone w kosmos…??? No i czyje na wierzchu…była w tv… I jakie parkingi, jaki rozwój miasta, można na minimini wypłynąć? ona ponad to, królowa chyba.. Foty na Fb będą.. . Z drugiej strony ciekawam gdzie będą ja mieli jak dojdzie co do czego, do układania list…. Pożyteczni pozytywni zawsze przydatni tak się wydaje 🙂

 42. Jest kolejny sukces bo mamy pełnomocnika do spraw kobiet. To był największy problem kobiet wołomińskich i nasza wspaniała Elżbieta znalazła rozwiązanie. Stołek dla swojaka jest. Plus do tego temat do grzania na fesjbuczku przez kilka dni i jakoś kadencja leci
  Co tam drogi parkingi szkoły syf, najważniejszy jest dzień kobiet

 43. Przecież, jeśli Społem poszuka poważnego inwestora, to nie tylko na tym zarobi, ale i zwiększy liczbę dostępnych miejsc parkingowych.

 44. Ela się lansuje z połową urzędu miasta na Mazurach i generalnie Wołomin ma w d… Zaczęła kampanię wyborczą do parlamentu, jako lider samorządu w czasach kryzysu i jej gitary wołomińskimi sprawami nie zawracajcie. A to, że Społem pokaże za chwilę Eli i wicewróżkom w rajtuzach, że można coś zrobić w tym mieście to jestem bardziej niż pewna. I wcale nie zdziwiłabym się, jakby się okazało, że za chwilę starosta wjedzie cały na biało, jako ojciec tego miasta i obrońca narodu i uratuje Wołomin przed paraliżem komunikacyjnym, grającym tym jełopom z Ogrodowej na nosie. Polityka level przedszkole, łatwo ich rozegrać.

  • Dawno mówiłem ze powiat powinien ta dzialke odkupić i zrobić cos fajnego i parking dla mieszkańców i interesantów

 45. Puki co – Ogrodowe przygłupy od 24 lat- sppkpjnie rozgrywają wołomin i wołominiaków. Może level przedszkole- ale ktoś te kluchy łyka.
  Nie byłoby tych przygłupów bez głosowania. A tak- mamy co mamy- gnój suchary i sztynx. I żadnych widoków na poprawe.
  Dlatego pisze- młodzi, organizujcie sie- miasto jest wasze. Byle nie pociotki i krewni i znajomi królika- to idzie sprawdzić.

 46. A ta niech si lansuje… na mazurach. Sejm jeszcze obraduje- może przyznają prawa wyborcze lisom bobrom jeleniom dzikom i sarnom. Pogłowie liczne- może sie uda. No bo żeby tu kto oddał głos…. może za kubek wody ten co z kolskiej wyjdzie- jak sie trafì….

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj