Kamery w toaletach

13

W toaletach Sportowej Szkoły Podstawowej nr 5 w Wołominie pojawiły się kamery. Ich instalacja wzbudziła niepokój wśród niektórych rodziców. Na ich prośbę Wieści przyjrzały się tej sprawie.

Do naszej redakcji napisał Czytelnik, który nie krył oburzenia sytuacją. „W Szkole Podstawowej nr 5 w Wołominie (im. Polskich Olimpijczyków) od 27 lutego w chłopięcych ubikacjach na 1 i 2 piętrze zainstalowane są kamery. Nad pisuarami. Pomimo telefonicznej interwencji u Pani dyrektor nic się w tej sprawie nie zmieniło. Instalacja kamer zainicjowana została przez szkołę i o zgrozo Radę Rodziców. Nikt nie widzi problemu w podglądaniu nieletnich w ubikacji” – napisał na redakcyjny mail.

Chcąc wyjaśnić tę sprawę zwróciliśmy się z prośbą o komentarz do dyrekcji szkoły. W odpowiedzi dyrektor placówki Małgorzata Posmyk oświadczyła: (…)

Cały artykuł przeczytasz w najnowszych Wieściach.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

13 KOMENTARZE

  1. Jeśliten ten rodzic jest zbulwersowany kamerami, to niech sam przyjdzie pilnować porządku w toaletach. Jest to duży problem we wszystkich szkołach. W toaletach dzieci czują się bezkarne, bo nikt ze starszych ich nie widzi. Wychodzą wtedy z nich najgorsze zachowania. Przemoc, dewastacja wyposażenia, palenie papierosów. Młodsze dzieci boją się tam wchodzić. Kamery nie rejestrują czynności nad pisuarami, a monitorują jedynie pozostałą przestrzeń.

  2. U mnie w robocie też jest kamera i prezes patrzy czy nie za dużo papieru zużywam. Bo ostatnio mu ginie papier i poszło na mnie

  3. No tak ,bo kamera widzi jak Dżesika czy Brajanek sobie du, ę podciera . Przecież te kamery nie są zamontowane w środku kabin . W każdym kiblu w markecie czy w pubie są kamery i to mamuśkom nie przeszkadza ? Bardzo dobrze, że są te kamery, ostudzi to zachowania niektórych bachorów.

  4. Jak rodzice dzieci w domu nie nauczą dobrych manier to szkoła ich na pewno nie nauczy i trzeba montować kamery, choć to nie do końca zgodne z prawem.

  5. Gazeta publikuje nieaktualne dane i zdjęcia. Z informacji, które mam od syna, który uczy się w 5, to już w piątek, czyli 10.03.2023 roku kamery zostały przeniesione w inne miejsce. Także info Wieści nieaktualne.

  6. Czyli po interwencji Wieści dyrekcja zmieniła lokalizację kamer. Czy tym razem nie widać już na nich dzieci siusiających do pisuaru?

  7. Instalowanie kamer w takich miejscach jest niezgodne z prawem. Tyle. Myślę że nie było to konsultowane z osobami odpowiedzialnymi za ochronę danych osobowych.

  8. toniezgodne z prawem, dyrektor powinien zostac wyrzucony z roboty natychmiast, gdzie jest prokurator to jawne szerzenie pedofilstwa i podglądactwa wstyd, chodzicie do koscioła katolicy , chyba ci od obrony jpII.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj