MAK-MED: Otwarcie nowej kliniki medycznej w Wołominie

0

Przychodnia MAK-MED, mieszcząca się przy al. Armii Krajowej 64/13 w Wołominie i udzielająca świadczenia z zakresu Podstawowej Opieki Zdrowotnej (w ramach NFZ) rozwija swoją działalność. Właściciele przychodni w marcu otworzyli drugą placówkę, która mieści się na ul. Błońskiej 18 w Wołominie i funkcjonuje pod nazwą MAK-MED Klinika Chorób Cywilizacyjnych.

Jakie usługi świadczy nowa Klinika?

– MAK-MED Klinika Chorób Cywilizacyjnych oferuje – podobnie jak nasza pierwsza placówka – porady lekarzy POZ (tj. internisty, lekarza rodzinnego oraz pediatry) w ramach NFZ. Pacjenci mogą skorzystać z bezpłatnej szkoły rodzenia w ramach porad położnej POZ. Nasi dotychczasowi i nowi pacjenci, po zakończonym remoncie placówki przy Armii Krajowej, będą mogli korzystać z naszych usług w obydwu lokalizacjach. Nie trzeba wypełniać dodatkowych deklaracji.

W Klinice Chorób Cywilizacyjnych MAK-MED pacjenci mają też dostęp do prywatnych badań, takich jak: USG, EKG, Holter, Echo, Doppler, spirometria oraz KTG. Klinika zapewnia również porady lekarzy specjalistów oraz medycynę pracy. Rehabilitacja dorosłych i dzieci jest także jednym z obszarów działań, w tym rehabilitacja uroginekologiczna i pediatryczna (m.in.  dla noworodków). Pacjenci mają możliwość skorzystania z porad dietetyków dla dorosłych i dzieci.

Z porad jakich specjalistów będą mogli skorzystać pacjenci?

– MAK-MED świadczy usługi medyczne na terenie Wołomina od ponad 15 lat. Tworząc nową placówkę, staraliśmy się czerpać z dotychczasowego doświadczenia i stworzyć zespół ludzi nieprzypadkowych. W rezultacie, w MAK-MED Klinika Chorób Cywilizacyjnych przyjmują doświadczeni:

• Kardiolodzy na czele z bardzo doświadczoną i uznaną dr Joanną Puławską,

• Ginekolodzy, w tym ceniona przez Pacjentów dr Anna Borodij, związana z wołomińskim szpitalem, czy dr Amanda Kaczorowska,

• Ortopedzi – m.in. dr Paweł Uchański – związany z Samodzielnym Publicznym Dziecięcym Szpitalem Klinicznym w Warszawie przy ul. Żwirki i Wigury (także ortopeda dziecięcy wykonujący USG „biodrek”) oraz dr Robert Stępień – związany z Warszawski Uniwersytetem Medycznym, który ukończył szkolenia we Francji i jako jeden z nielicznych ortopedów w Polsce zakłada protezy stawu skokowego,

• Endokrynolodzy (dr Anna Wilczewska) i Chirurdzy (dr Maja Gorajska-Sieńko),

• Rehabilitanci – w tym Mariusz Pawłowski – wyróżniony certyfikatem jakości portalu „znanylekarz.pl”,

• Diabetolodzy – na czele z dr Agnieszką Sulich oraz kilku dietetyków, w tym dr n. o zdr. Olga Barbarska, która nie tylko jest świetną specjalistką w swojej dziedzinie, ale także występuje w programach TV (w tym jako ekspert w Pytaniu na Śniadanie) oraz stworzyła materiały edukacyjne dla dzieci z zakresu zdrowego żywienia.

Skąd pomysł na nazwę?

Nazwa jest nieprzypadkowa. Na przestrzeni minionych lat zauważa się znaczny wzrost pacjentów cierpiących z powodu chorób cywilizacyjnych. Choroby cywilizacyjne to inaczej choroby społeczne, które są efektem zbyt szybkiego rozwoju cywilizacji.

Jednymi z najczęstszych są choroby układu sercowo-naczyniowego, do których należą m.in. nadciśnienie tętnicze, choroba wieńcowa serca i udar mózgu. Cukrzyca to kolejne schorzenie, które dotyczy coraz większej ilości pacjentów. Nie można też pominąć przewlekłych chorób układu oddechowego, onkologicznych oraz narządu ruchu.

Co wyróżnia placówki MAK-MED na terenie powiatu wołomińskigo?

– Po pierwsze – jesteśmy wyspecjalizowani w profilaktyce i leczeniu chorób cywilizacyjnych.

Po drugie, otaczamy opieką całe rodziny przez wiele lat. Nasi lekarze POZ związani są z MAK-MED od początku istnienia przychodni. Znają oni całe rodziny pacjentów, ich choroby i problemy. W związku z tym są w stanie szybko i zdiagnozować pacjenta i pokierować na ewentualne, dalsze leczenie specjalistyczne.

Po trzecie, naszym priorytetem jest profilaktyka – Uważamy, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Prowadzimy dodatkowe akcje (np. Profilaktyka 40 Plus, KORDIAN – program profilaktyki w zakresie miażdżycy tętnic i chorób serca) oraz badania i treningi medyczne.

Po czwarte – chcemy być dostępni dla osób z niepełnosprawnościami, rodzin z małymi dziećmi, osób starszych i innych grup, które borykają się z różnymi wykluczeniami. Nasi pacjenci mogą skorzystać z pętli indukcyjnej dla osób niedosłyszących, windy, asystenta osoby niepełnosprawnej, posiadamy oznaczenia placówek w alfabecie Braille’a. Ponadto przygotowaliśmy przewijaki dla najmłodszych pacjentów i kąciki dla dzieci.

Więcej informacji na nasz temat można znaleźć na: www.mak-med.com.pl Facebooku i pod numerem: 22 787 80 10

Zapraszamy nowych pacjentów do składania deklaracji do POZ u nas w placówce lub przez Internetowe Konto Pacjenta. Dla wszystkich naszych pacjentów POZ oferujemy – do odwołania – zniżki na usługi komercyjne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj