PKP inwestuje także w Zielonce

4

W miniony piątek do Zielonki przyjechał wiceminister infrastruktury wraz z przedstawicielami zarządu Spółki PKP SA, by na terenie przy stacji kolejowej spotkać się z wicestarostą wołomińskim oraz przewodniczącym Rady Powiatu Wołomińskiego. Rozmawiano o szansach na budowę dworca kolejowego w tym mieście, a także nowoczesnego parkingu P&R. Na to historyczne wydarzenie zostały zaproszone także Wieści Podwarszawskie.

Z Andrzejem Bittelem – wiceministrem, sekretarzem stanu w Ministerstwie Infrastruktury, rozmawia red. Julita Mazur:

Stoimy na terenie kolejowym, niedaleko stacji PKP. Jak Pan ocenia szanse na to, że w niedalekiej przyszłości w tym miejscu powstanie dworzec kolejowy?

– Oglądając tę przestrzeń – okolice Ośrodka Kultury i Sportu, pięknej szkoły – jasne staje się, że trzeba pomyśleć o otoczeniu stacji kolejowej. Przestrzeń do tej inwestycji jest, i teraz należy poprosić projektantów by narysowali rozwiązanie, które trzeba oszacować, wycenić, poszukać pieniędzy i zrealizować, aby dostęp do infrastruktury kolejowej zachęcał do korzystania z najbezpieczniejszej formy podróżowania, jaką jest polska Kolej. A jeśli do tego stworzymy miejsca parkingowe i dogodny system autobusowy dowożący do przystanków kolejowych, to jest szansa że będziemy korzystać z dobrodziejstwa transportu zbiorowego jeszcze bardziej intensywnie, co się przełoży z pewnością na poprawę warunków życia mieszkańców oraz kwestie ekologiczne.

Jaki to miałby być dworzec?

– Zadecyduje o tym potrzeba i ekonomia. Moim zdaniem, znając ten teren i duże zainteresowanie transportem kolejowym, jasne jest, że IDS (Innowacyjny Dworzec Systemowy) byłby dobrym rozwiązaniem, być może ten większy z modeli. Należy jednak rozpocząć rozważania od tego projektu, jaki udostępniliśmy właśnie pasażerom w Dobczynie.

Czy jest szansa, że w Dobczynie i innych miejscowościach powiatu, w niedługim czasie rozpoczną się kolejne budowy przejazdów bezkolizyjnych? (…)

Cały artykuł przeczytasz na łamach Wieści Podwarszawskich

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

4 KOMENTARZE

  1. Tym.kmiotkom nic nie powinni budowac.stare capy z wtusia i pieniacze ze wszystkim sa na.nie. burmistrz taki sam.gospodarz ktory jest niczym Kononowicz ktory wszystko by zlikwidowal

  2. czyżby wiesci zostały podkupione przez WJ-pis bo czytam i nic nie rozumiem (no chyba ze chodzi o tą bocznicę) oprócz tego ,, Na to historyczne wydarzenie zostały zaproszone także Wieści Podwarszawskie.” czy was już powaliło pis to już historia

  3. Pisiory sobie przypomniały, że przed wyborami trzeba obiecywać wszystko co się da.
    Przecież to ściema. Nic z tego nie będzie.

  4. Czy ta szopa w Dobczynie to jest dworzec ? To już stara poczekalnia z kasą w Dobczynie była lepsza . W Tłuszczu będzie podobnie. Lepiej zbudujcie coś w Zagościńcu , tam setki ludzi dojeżdżają.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj