Specjalne miejsce na siusiu

3

W połowie lutego władze Zielonki zorganizowały spotkanie, które poprzedził protest mieszkańców wspólnoty bloku nr 12 z osiedla Poligon. Chodziło o umiejscowienie na osiedlu, w pobliżu wiat śmietnikowych, ogrodzonego terenu, przeznaczonego jako wybieg dla psów. Działania mieszkańców przyniosły skutek.

Jak mówi Wieściom burmistrz Kamil Iwandowski, psi wybieg na osiedlu Poligon powstał na prośbę mieszkańców – właścicieli psów. Miał to być pierwszy w mieście, a nawet w powiecie, tego typu obiekt, który umożliwiałby spuszczenie w sposób bezpieczny swojego pupila, tak by mógł się swobodnie wybiegać, bez możliwości ucieczki oraz ewentualnego stwarzania niebezpieczeństwa dla osób, które boją się psów.

– Po uzgodnieniach z przedstawicielami zarządu osiedla Poligon oraz radną tego okręgu, wykonaliśmy taki wybieg na działce gminnej w oddaleniu od bloków. Uwarunkowania osiedla nie dawały nam zbyt wielu możliwości, dlatego wybieg został zlokalizowany przy garażach, na działce pomiędzy ogrodzoną działką spółki wodno-kanalizacyjnej i działką wspólnoty mieszkaniowej. Wybieg był zatem oddzielony od działki wspólnoty i bloku, dużą ogrodzoną działką, nie graniczył bezpośrednio z działką na której zlokalizowany jest blok. Wybieg dla psów w linii prostej od krawędzi bloku do ogrodzenia wybiegu, zlokalizowany był w odległości 18,99 m. (…)

Cały artykuł przeczytasz na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj