Starostwo kupi dom po siostrach zakonnych

2

W czwartek Rada Powiatu wyraziła zgodę na zakup nieruchomości przy ul. Sasina 14 w Wołominie, gdzie powstaną mieszkania chronione dla usamodzielnianych wychowanków pieczy zastępczej oraz osób z niepełnosprawnościami. – Będą to lokale treningowe i wspomagane w celu usamodzielniania naszych podopiecznych i zabezpieczenia ich warunków bytowo-mieszkaniowych poprzez m.in. naukę, rozwijanie lub utrwalanie samodzielności, sprawności w zakresie samoobsługi, pełnienia ról społecznych w integracji ze społecznością lokalną, w celu umożliwienia prowadzenia samodzielnego życia – zapowiada starosta Adam Lubiak.

Budynek, w którym mieszkały dotąd siostry zakonne posiada 11 pokoi o wielkości od 8 do 13m2. Każdy mieszkaniec miałby jeden na wyłączność. Według deklaracji władz Powiatu, obiekt ma więc służyć ok. 7-8 osobom, maksymalnie do 10 osób. Wówczas mieszkańcy będą mieli do dyspozycji przestrzeń wspólną, jadalnię i sporą kuchnię.

Jak relacjonowali na ostatniej sesji pracownicy Starostwa, budynek jest w dobrym stanie technicznym i nie potrzeba dużych nakładów, by dostosować go do potrzeb osób usamodzielnianych. Aby go uruchomić do wakacji, należy wygospodarować w budżecie Powiatu ok. 300 tys. zł. (…)

Cały artykuł przeczytasz na łamach Wieści Podwarszawskich

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj