Zmienią zasady parkowania

9

Ponieważ umowny parking znajdujący się na należącym do PSS Społem terenie przy ul. Wileńskiej, niebawem zostanie zamknięty, włodarze Wołomina szukają innych rozwiązań, które ułatwią możliwość parkowania w centrum miasta. Jednym z tych rozwiązań ma być wprowadzenie parkometrów.

Jak napisali kilka dni temu przedstawiciele wołomińskiego urzędu: „Na wniosek mieszkańców gminy Wołomin, którzy chcą swobodnie korzystać z miejscowej infrastruktury w najbliższych dniach rozpocznie się montaż pierwszego pilotażowego parkometru na parkingu przy ul. Wileńskiej 32. Parking będzie czynny 24 godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu. Pierwsze 2 godziny postoju będą bezpłatne. Trzecia godzina będzie kosztować 3 zł, a każda następna rozpoczęta godzina 4 zł. Maksymalny nieprzerwany czas postoju wynosi 2 dni. W budynku, do którego należy parking znajdują się biura, lokale usługowe, punkt doładowania Biletu Metropolitalnego, Miejska Biblioteka Publiczna w Wołominie im. Zofii Nałkowskiej oraz przychodnia rehabilitacyjna. W pobliżu znajdują się liczne lokale usługowe i handlowe. Miejsce codziennie odwiedzane jest przez wiele osób. Wprowadzenie parkometrów zwiększy rotację na parkingu i umożliwi skorzystanie z niego większej liczbie mieszkańców. (…)

Cały artykuł przeczytasz na łamach Wieści Podwarszawskich.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

9 KOMENTARZE

 1. „Na wniosek mieszkańców naszej gminy ( ciekawe których ? może to nasi kochani pozytywni radni zlożyli ??) … rozpocznie się montaż pierwszego pilotażowego parkometru na parkingu przy ul. Wileńskiej 32.” Fajnie, stawiasz sobie samochód , jedziesz do pracy i z kieszeni wypływa ci miesięcznie jakieś 500 zł i idzie ciut do firmy co to obsługuje a reszta do UM, pewno na premie, największa dla pomysłodawcy tej bzdury kadencji królowej Elżbiety… Tyle lat było ok a teraz jak ten po globi likwidują to i ten … ich „iloczyn” inteligencji wystrzelił w kosmos.. a wszytko dla dobra mieszkańców , stąd te serduszka na fb Powinni też taki parkomat pod UM i bez wyłączania pracowników z opłat. Niech se i ona płaci.

  • Parkowałeś auto na terenie prywatnym przez tyle lat za darmo a teraz pretensje do świata . Może na Twojej posesji będziemy parkować za darmo .

 2. Ojciec Kapcia – bardzo niestosowna uwaga. Parkometry w Wołominie to absurd. Miasto staje się do cna nieprzyjazne mieszkańcom.

  • Nie przypominam sobie, kiedy ono było przyjazne mieszkańcom, ale to moje subiektywne odczucia, więc jeśli ktoś jest innego zdania i potrafi swoje stanowisko uzasadnić – chętnie się z nim zapoznam.

 3. Ojciec Kapcia, komentarz kulą w płot. Nikt nie ma pretensji, że Społem zagrodziło swój teren. Uwagi są skierowane do urzędu miasta, który:

  1. przez wiele lat procesowania się ze Społem nie zrobił nic, co skutecznie rozwiązałoby problem parkowania w centrum miasta,

  2. zrobił w balona ludzi korzystających z punktu przesiadkowego zgodnie z jego przeznaczeniem. Przecież to nie jest zbrodnia parkowanie obok punktu przesiadkowego. To jest idea tego punktu, że zostawiasz samochód i przesiadasz się na pociąg. We wszystkich miastach to jest premiowane. Więc o co chodzi? Nikt przestępstwa w ten sposób nie popełnia, a nagle rozgorzała nagonka zapoczątkowana przez urząd przeciwko mieszkańcom korzystającym z punktu przesiadkowego. Nie od dziś wiadomo, że urząd dba tylko o kilka ulic wokół w urzędu, a ma wywalone na mieszkańców sołectw i nie wiedzieć czemu przed wyborami to wywalenie przemieniło się w walkę z nimi.

  Ale w sumie, czemu się tu dziwić. Urząd jest znany ze swojej walecznej postawy. Organizacje pozarządowe wykończy, przedsiębiorców wykończył, orkiestrę wykończył, sport też próbuje dobić, czas na mieszkańców. Tylko na dziki nie mają rozwiązania.

 4. „rozpocznie się montaż pierwszego pilotażowego parkometru”
  Ciekawe gdzie i kiedy powstanie drugi i kolejne… Może powstanie strefa płatnego parkowania na wzór Warszawy. Legionowo też się nad tym zastanawia, tylko chciałbym mieć w Wołominie taki komfort komunikacyjny jaki mają wspomniane miasta…

 5. A parkujta gdzie tam chceta.. Można.. Przyjedzie nasza kochana wielozadaniowa straż mniejska we dwoje i da mandacik.. I budżecik sie spowola napełni.. Ciut ciut ale zawsze.. Co tam mieszkańcy, przecie mocno złamali prawo…. A ze parkingów jak wszędzie w innych miastsch tu nie ma to co? Można w centrum przesiadkowym przesiąść sie z buta na autobuta.. No i jeszcze jest ta firma co będzie administrować tym pierwszym parkingiem pierwszym znaczy jednym z wielu? I ciekawe kto sie do kogo zgłosił? Bo jakoś nie wierzę we wniosek mieszkańców po 15 latach funkcjonowania tego parkingu, nikomu jakoś nie przeszkadzalo. Bardzo bym chciał zobaczyć ten wniosek.. Bardzo….ciekawym czy jest i jeśli kto sie pid nim podpisał Opinie hmmm sa podzielone ontej firmie… Poczytajcie. Nie nie bójcie się, jak ktoś zaparkuje „zgodnie z regulaminem” nie przekroczy czasu choćby o minute to ok, jest sprawiedliwość 🙂 to sprawa dla radnych, gdzie oni są, nie mówię o pozytywnych, bo to.. Ech.. Szkoda gadać

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj