Zrzucą się na parking dla Wołomina?

22

Czy aktualne problemy z brakiem wystarczającej ilość miejsc parkingowych w centrum Wołomina uda się rozwiązać przy pomocy starosty powiatowego? Burmistrz Elżbieta Radwan zasugerowała niedawno w jednej ze swoich wypowiedzi, że Starostwo powinno współfinansować budowę podziemnego parkingu, który zgodnie z pomysłem włodarki miałby znajdować się pomiędzy siedzibami obu tych urzędów. (…)

Na odpowiedź starosty Adama Lubiaka burmistrz Wołomina nie musiała długo czekać. W piśmie przesłanym do urzędu miasta starosta długo wylicza inwestycje, które od początku kadencji zrealizował w gminie Wołomin, a które poprawiają komunikację i udostępniają nowe miejsca parkingowe. Deklaruje też chęć pomocy w rozmowach z właścicielem terenu w centrum miasta, a także wskazuje kierunki, jakie burmistrz powinna podjąć, by poprawić sytuację z brakiem miejsc postojowych w swoim mieście.

„Nawiązując  do otrzymanej korespondencji w sprawie budowy podziemnego parkingu w Wołominie, uprzejmie informuję:

Jako Starosta Wołomiński dostrzegam potrzebę zwiększania liczby miejsc parkingowych na terenie Wołomina. Dlatego też realizując kolejne drogowe zadania inwestycyjne zawsze biorę pod uwagę przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa oraz poprawę  dostępności komunikacyjnej poprzez m.in. budowę/przebudowę zatok autobusowych, ścieżek rowerowych i chodników, doświetlanie przejść dla pieszych, czy wygospodarowanie dodatkowych miejsc postojowych.

W ramach przebudowy dróg powiatowych tylko na terenie Gminy Wołomin takich jak m.in. ul. Wileńskiej, al. Armii Krajowej, ul. 100-lecia w Zagościńcu – Powiat Wołomiński wygospodarował 109 dodatkowych miejsc postojowych, w tym 6 dla osób z niepełnosprawnościami.

Jednocześnie kompleksowo przebudowaliśmy parking przy Szpitalu Matki Bożej Nieustającej Pomocy od strony ul. Gdyńskiej na blisko 100 aut wraz z pętlą autobusową i postojami TAXI. Obecnie realizujemy zadanie inwestycyjne pt. „Rozbudowa DP Nr 4314W w Ossowie – budowa miejsc obsługi podróżnych” (…)

Cały artykuł przeczytasz w najnowszych Wieściach.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

22 KOMENTARZE

 1. Cóż, burmistrz zaszczanka rozpierniczyła przez 2 kadencje nasz pieniądze na parki tężnie dzwon ławki ipsy, na wiate na 8 słupach przy zwałce na internet dla sołectw- co chajs wydali i nic nie zrobili , na malowanie zagrzybiałych ścian i robienie projektów z kartonu a teraz bedzie błagać staroste i właściciela terenuo pieniądze i dostępność miejsc do zaparkowania.
  Żenada!!!!!
  Nic nie powinna od nikogo dostać za niegospodarność rozrzutność marnotrastwo, nieróbstwo i niewykorzystanie szans.
  Do Legionowa niech sobie pani burmistrz jedzie i zobaczy jak miasto i parking dla mieszkańców wyglądają.
  Tam nikt nie parkuje aut na posadzce po megasamie.
  I nikt nie krzyczy olaboga megasam zamknął parking- postawmy parkometr !!!!
  8 lat mieliście na zbudowanie czegoś pozytywnego – dla mieszkańców po jakże udanej kadencji rysia-niemoty.
  Teraz pozostaje wam posypać łby popiołem ( najlepiej wiadro na 1 pusty kapuściany głąb ) i udostępnić ludziom parking pod U M.
  I te pieniądze poznajdujcie coście je zdefraudowali. – bo to mieszkańców chajs- a nie wasz.
  Centrum przesiadkowe wam pkp zrobiło – to na kolanach idzce do ztmu po jakiś autobus. Bo do takich Babic chodzi 726 i dalej pod kampinos a tu- powiatowe miasto co bliżej mu mentalnie do Sokołowa albo Łukowa z połączeniami niż do satelity warszawy….
  – żenada !!!!!!!!!!!!
  W godzinach szczytu zaszczanek stoji bo najeździ sie ludzi co wracają autami z Warszawy z pracy i korki po 2 km… a pisałem- zróbcie obwodnice przez Krymską…. nic- zero pomyślunku. Jak z dziećmi.

 2. Tej pani która na nieszczęście dla tego miasta została burmistrzem powinien zostać postawiony zarzut niegodpodarnosci. 8 lat kadencji a szczytem jej możliwości jest sralnik dla psów i dzwon. 8 lat przepierdziane na fejsbuniu.
  Budowa ulic i miejsc parkingowych to dla jej ekipy przedsięwzięcia tak skomplikowane jak loty w kosmos. Przykładem trwająca 3 lata budowa ul. Leszczyńskiej gdzie końca prac nie widać i ludzie od 3 lat brodzą w błocie bo asfalt zerwano. Starosta jako jeden z nielicznych ma olej w głowie i potrafi coś dla tego miasta zrobić. W tym wypadku jednak nie powinien palcem kiwnąć żeby pomóc. Może w końcu ludzie w tym mieście przejrzą na oczy i dotrze do niektórych że rzeczywistość a fejsik to dwa różne światy.

 3. „Po co parking w Wołominie jak jest już w Berlinie” …
  no w sumie jest też już podziemny parking na Wileńskim, można przecież zaparkować i pociągiem dojechać do centrum Wołomina, tak podpowiadam Pani Eli, niech promuje takie rozwiązanie 😉
  hm niezła jest, pismo wysmażyła, zaraz to się okaże, że ten cały syf w Wołominie to nie jej wina tylko starosty a ona jak ta lilija .. i będą lajki na fb. i o to kaman jej tylko.

  a niech zamykają w sumie parkingi, niech robią płatne, niech się ludzie wkurzą w końcu na te całe władze miasta, Na nią i wice i resztę

 4. Dokładnie, niech się już zbłaźnią do końca. Im szybciej wołomińskie Seby i Grażynki zrozumieją, że ich Elcia robi w bambo tym lepiej dla tego miasta. Jak dla mnie to obok tej wieży wiertniczej mogą jeszcze cyrk postawić i w niedziele po kościele prezentować wystąpienia Elci podczas dni funduszy na Mazurach. A w przerwach banda klaunów i małpa na łańcuszku, choć może wicewróżkowie i pozytywni w rajtuzach na szelkach wystarczą.

 5. Można być nieudolnym i niegospodarnym – i to będzie źle.

  Ale najwyraźniej to za mało, skoro do tego trzeba dodawać agresję do otoczenia, wieczne pretensje, roszczenia, próby spychania odpowiedzialności (np. na starostę) albo podpinania się pod cudze dokonania.
  Można też w tym samym czasie wysmażać kolejne „listy otwarte” w sprawach poza swoimi kompetencjami, i w sumie poza pojęciem.

  Chyba wiem do której listy wyborczej pasuje taki profil.

  • Pod ziemią nic nie widać… Tam da sie upchnąć wszystkie „dokonania” pami Eli… A ze z drogo.. Długo i bez sensu bo my nie jakaś super agloneracja japonska… Kiedyś by był… Kogo to? To nie z jej kasy. Przecie. By sie chwaliła swoją skutecznością.. A Wolomin.zadłużony na maxa. Chodzi o to aby zwalić winę na innych bo ona chciała przecież… , to takie durne cwaniackie rozumowanie.. Chciałam a nie dali.. A jeśli można by było to kamień węgielny i foty na fb…. I to chodzi tylko… Fotki niech se Pani robi z miniteznia cxy psem pomnikem… Żenada żenada żenada moin zdaniem skromnym

 6. Juz im sie koncepacja deptaka na Kościelnej zmieniła? Nie będą likwidowali miejsc parkingowych?
  Przerobic patelnie w plac parkingowy,wzorem Serocka czy Pułtuska i nawet nie będzie to drogo kosztowało tylko trzeba sobie przypomniec gdzie zawieziony został zdjęty bruk z Warszawskiej która też w małych głowkach urzędników ma być deptakiem i Wołomińską Starówką

  • Może te odwierty to początek parkingu podziemnego… . Na tzw.resoraki…a poza tym przecież kolega Eli Rafal mówi ze samochodów ma nie byc prawie i same elektryki za kupę kasy.. Tak więc mało kogo będzie stać i sprawa parkingów się sama rozwiąże.. Jak się wydaje tak tzw. rozum i koledzy podpowiadają jej… Poza tym kto by się przejmował mieszkańcami co jej nie lajkuja za wszystkie wybitne dokonania, przecież to miasto nie mogło by się obyć bez sralni dla psów z paru desek czy dzwona, który urusł do rangi symbolu tych rządów pani Elzbiety.. No są jeszcze ine celne pomysły… Taa.. I tak się kręci. Aby kass byla

   • Mam nadzieje, że Rafał Trzaskowski nie jest kolegą Eli. Źle by to o nim świadczyło.

 7. No właśnie Pan Prezysent Warszawy na stronie urzędu miasta wołmin zamieścił ogłoszenie o tworzeniu projektumobilności dla aglomeracji warszawskiej.
  Do 2030r. To już niedługo….
  Zastanawia mnie tylko czy włodarze miasta złożą jakieś projekty do tego wniosku??? Np wniosek o autobus ZTM do zaszczanka który ich karmi albo wniosek o nową linie SKM – do słonecznej- żeby ludzie zamiast gnić w korkach na dojazdach – wsiedli sobie z kartą miejską czy to do autobusu czy to do skm-ki – mając kolejne nowe połączenie, nową możliwość wyboru…..
  Bo o parkingu nie myśle- zbyt skomplikowany projekt zbyt nędzne możliwości.. ale ale- można pieniądze na taką inwestycje z uni pozyskać- jest projekt !!!!
  Ale nieeeeeee….. z tych pieniędzy sie nic nie zachachmęci a trzeba by było jeszcze zaplanować inwestycje, oddać do użytku a z chajsu sie w TERMINIE rozliczyć……- to nie dla ogrodowych kapuścianych głąbów……
  To może jednak wniosek o skm i busa….. co????
  Złożycie ? Czy ktoś wam musi to wytatuować????

 8. Po dość długiej nieobecności w Wołominie, a w zasadzie w jego centrum, muszę stwierdzić, że Wołomin to jeden wielki i nieuporządkowany parking, więc likwidacja miejsca wyznaczonego do parkowania samochodów jest po prostu niedorzeczna i niewykonalna bez szkody dla mieszkańców. Ktoś czekał na cud samorozwiązania sporu z właścicielem działki? No to się nie doczekał.

 9. Pik- idź do pani burmistrz i poproś ją – żeby wyznaczyła swoim podatnikom i jednocześnie swoim płatnikom od których co miesiąc bierze pensje- bezpieczne miejsca do zaparkowania aut.
  Ci ludzie również a może przedewszystkim- są mieszkańcami tej gminy. Bo mim że MUSZĄ pracować w stolicy i dojeżdżać do pracy do stolicy- to podatki zostawiają we wołmińcu.
  Ni to co sie z tymi pieniędzmi dzieje????
  Łącz kropki człowieku a nie spuszczasz sie na bogu ducha winnych ludzi którzy chcą pracować.

 10. Zmieniłbym trochę konstrukcję zdania: ci ludzie, nie dość, że muszą pracować w Wawie (bo w Wołominie miejsc pracy brak), to jeszcze rozpoczęto z nimi walkę, a mimo to płacą podatki w Wołominie.
  A jeśli chodzi o Trzaskowskiego, to właśnie słuchałem wywiadu w TVN. Bierze wszystkich samorządowców, nawet i tych nieco niedorobionych, żeby zbudować koalicję przeciw PiS. Tylko chyba nie zdaje sobie sprawy, że nikt tak bardzo nie pcha wyborców w ręce PiSu jak Ela z Wołomina.

  • Może nie rozpoczęto walki z dojeżdżającymi do pracy w Warszawie, ale zaniechano działań mających na celu umożliwienie im dotarcia do pracy i powrotu do domu w cywilizowanych warunkach. Zlekceważono problem własności terenu wykorzystywanego jako parking. Jednakże, jak napisałam w komentarzu, centrum Wołomina to jeden wielki, trochę dziki, parking. Nie ma inwestycji drogowych, więc nie ma zatok do parkowania, a nawierzchnia wielu ulic w centrum miasta jest w tragicznym stanie. Ktoś w Wołominie utracił całkowicie kontakt z rzeczywistością i żyje, w dobrym samopoczuciu, w świecie stworzonym przez wianuszek klakierów. Jak napisałam wcześniej, nie było mnie kilka lat w centrum Wołomina, co powoduje, że zmiany zaistniałe postrzegam z nieco innej perspektywy. Bo niby coś się zmieniło: pojawił się zminiaturyzowany Misiek, dzwon, ławeczki, miniskwery, ale jaka jest użyteczność tych nowości? Jedną szkołę, tysiąclatkę, odmalowali, ale ogrodzenie jest chyba niezmienione, a jego stan jest tragiczny. Czy to jest możliwe, aby włodarze miasta nie dostrzegali pozorności swoich działań? Może tu zespół lekarzy jest potrzebny?

 11. ela niech sobie znajdzie przyjaciela i wyp*** do warszawy, to jej marzenie spełminy je byle dalej od wołomina tej niegodziwej osoby

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj